• Podróż po krajach anglojęzycznych-relacja

• W minionych tygodniach dzieci z klasy 1b, 2a, 3a i 3b miały okazję "podróżować" po Wielkiej Brytanii.

Na dodatkowych zajęciach z j. angielskiego zapoznaliśmy się z podstawowymi informacjami o Zjednoczonym Królestwie, dowiedzieliśmy się z jakich krajów się składa, jak nazywają się główne miasta i poszczególne stolice. " W Londynie" m. in. skupiliśmy się na najważniejszych zabytkach, zwiedziliśmy Pałac Buckingham, poznaliśmy historię popołudniowej herbaty oraz "zjedliśmy" bogate angielskie śniadanie:) Dobrej zabawie towarzyszyło śpiewanie piosenek, wycinanie i kolorowanie. Uczniowie wykonali swoje lapbooki.

Przed nami kolejne kraje-obecnie zwiedzamy Irlandię:)

Magdalena Janczy-Jekiełek

• Sukces!

• Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdobyli kolejne laury. Sprawdzili swoją wiedzę z zakresu greckiej mitologii, literatury, teatru, sztuki, filozofii a także historii starożytnej i  - w XXVIII Krakowskim Turnieju Wiedzy
            o Mitologii i Antyku -
            osiągnęli następujące rezultaty:

II miejsce Hanna Skórzyńska
            III miejsce Maria Seweryn
            Wyróżnienie: Helena Potocka Zofia Mierniczek
            Milena Prokopowicz
            Pozostałe osoby biorące udział w konkursie - Nina Cięciel, Alicja Zdeb, Piotr Schab,  Maja Lenartowicz i Jagoda Krajewska  - również osiągnęły wysokie wyniki. Wszystkim gratulujemy!

• Dzień Otwarty

przypominamy, iż w dniu 7 grudnia 2021r. zgodnie ze szkolnym kalendarzem organizujemy Dzień Otwarty dla Rodziców klas 4-8.

W godzinach 18.00-18.30 odbędą się mini zebrania z wychowawcami, natomiast od godziny 18.30- 20.00 nauczyciele przedmiotów będą dostępni telefonicznie na platformie Microsoft Teams w celu konsultacji związanych ze zbliżającą się klasyfikacją śródroczną.

• SUKCES !!!

• Z ogromną dumą informujemy o sukcesie ucznia klasy 8C Franciszka Zachuty, który zakwalifikował się do zawodów II stopnia VII Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Gorąco Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• SUKCES!!!

• Z dumą informujemy, iż uczeń klasy 8C FRANCISZEK ZACHUTA zdobył wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Uczniowskich "MŁODE ALBATROSY" 2021, w kategorii animacja. GRATULUJEMY!!!

• Szkolny konkurs z j. angielskiego dla uczniów klas II-IV

• Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych uczniów z klas II-IV do wzięcia udziału w szkolnym konkursie językowym. Waszym zadaniem będzie napisanie po angielsku listu do św. Mikołaja, a w nim-przedstawienie się w kilku zdaniach, opisanie, co dobrego robicie każdego dnia oraz narysowanie i opisanie wymarzonego prezentu. Prace (w formatcie A4) należy składać do 10 grudnia u nauczycieli j. angielskiego.

Przy wyborze zwycięskich prac brane pod uwagę będą: pomysłowość, poprawność językowa, estetyka pracy i samodzielność.

Czekamy na Wasze pomysły!

Magdalena Janczy-Jekiełek

• Sukces!

• Z dumą informujemy, iż w XXVIII Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku, który obejmował konkursy: recytatorski, wiedzy oraz plastyczny nasze uczennice zdobyły następujące nagrody:

Maria Serweyn oraz Emilia Safonova zajęły III miejsce, natomiast Zosia Gargul zdobyła wyróżnienie w kategorii klas VII-VIII, zaś

w kategorii klas 4-6 Małgosia Szewczyk oraz Iga Kowalska zdobyły wyróżnienia!

Gratulujemy, tym bardziej iż wiemy, że konkurs jest bardzo trudny i dziewczyny musiały pokonać bardzo wielu zawodników w tej rywalizacji!

Podziękowania należą sie też p. Anecie Sporek, która przygotowała dziewczynki do konkursu.

• Małopolski Konkurs Chemiczny

• Z dumą inofrmujemy, iż uczennice klasy 8a- Zosia Mierniczek i Milena Prokopowicz oraz uczeń klasy 8c - Franciszek Zachuta- zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Chemicznego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze zmagania!

• Małopolski Konkurs Historyczny

• Z dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły - Barbara Sondej oraz Mieszko Kwaśny zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnym etapie!

• Małopolski Konkurs Biologiczny

• Z dumą inofmrujemy, iż uczennice naszej szkoły Joanna Argasińska oraz Anna Młynarczyk zakwalifikowały się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Biologicznego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnym etapie konkursu!

• Małopolski Konkurs Geograficzny

• Z dumą informujemy, iż uczniowie naszej szkoły: Jan Capik oraz Stanisław Frączek zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Geograficznego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w kolejnym etapie!

• Obchody Święta Niepodległości

• 10 listopada na Placu Teodora Axentowicza odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości zorganizowane przez Radę Dzielnicy V Krowodrza. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły oraz poczet sztandarowy.
            Obchody rozpoczęto wspólnym wykonaniem hymnu państwowego przez wszystkich zgromadzonych.
            Następnie okolicznościowe przemówienia wygłosili przedstawiciele Rady Dzielnicy V
            i Urzędu Miasta Krakowa oraz Parlamentarzyści. Obchody uświetniły pięknie zaśpiewane pieśni patriotyczne przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 5.
            Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty przy obelisku upamiętniającym więźniów obozów zagłady.