• 23 lutego - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

• 23 lutego obchodziliśmy ważny dzień.Dzień Walki z Depresją. Jest to choroba, która może dotknąć każdego człowieka. Wiele wiemy już na ten temat. Bywa jednak, że kiedy zetkniemy się z kimś, kto boryka się z tą chorobą - nie wiemy jak się zachować, co powiedzieć, jak pomóc. Zachęcamy do zapozanania się z prezentacją, która może wskazać kierunki naszych działań abyśmy mogli być dla takiej osoby wsparciem.

Prezentacja1_(1).pptx
          • Future4Me! w klasie 1a i 2a-podsumowanie pracy w I okresie

• Uczniowie z klasy 1a i 2a, którzy uczestniczą w programie językowym Future4Me! mieli okazję rozwinąć swoje zainteresowania, umiejętności językowe oraz poszerzyć swoją wiedzę o kulturze i literaturze krajów anglojęzycznych.

Poznaliśmy kilka sztandarowych pozycji literackich, np.: Brown Bear, Dear Zoo, The Gingerbread Man, Walking Through The Jungle, The Very Hungry Caterpillar czy There Was an Old Lady.  Często wykonywaliśmy własne mini książeczki i utrwalaliśmy słownictwo lub frazy komunikacyjne śpiewając piosenki, odgrywając scencki czy wypełniając karty pracy.

Odwiedziła nas też studentka z Hiszpanii, która opowiedziała nam o swoim kraju po angielsku i przygotowała dla uczniów z klasy 2a szereg angażujących aktywności.

Przed nami kolejne miesiące nauki pełne nowych wyzwań:)

Magdalena Janczy-Jekiełek

• Szkolne konkursy językowe - podsumowanie

• Tuż przed feriami, podczas uroczystego apelu zostały wręczone nagrody i dyplomy dla laureatów szkolnych konkursów językowych -  "Spelling Bee-literowanie"  oraz konkursu "Merry Christmas" na najpiękniejszą kartkę świąteczną.

Z przyjemnością informujemy, że w konkursie Spelling Bee

I miejsce zajęły: Lenka z klasy 2a oraz Hanna z klasy 4a,

II miejsce zajęli: Aleksandra  i Khrystyna z kl. 4a, Adelka z klasy 2b oraz Bartosz z klasy 4b.

Piękne kartki świąteczne dla brytyjskiej Rodziny Królewskiej przygotowały: Ewa i Zosia z klasy 2b oraz Lena z klasy 2a.

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom!