• PRACA SEKRETARIATU W WAKACJE

informujemy, iż w okresie wakacyjnym sekretariat jest czynny w godzinach 9.00-12.30.

W dniach 8- 19 lipca 2024r. sekretariat będzie nieczynny ze względu na urlopy pracowników.

• Dzień Patrona Szkoły

• 13 czerwca obchodzilśmy Dzień Patrona Szkoły - 53 lata temu (15 VI 1971) nasza szkoła przyjęła imię "Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku". Z tej okazji na terenie szkoły odbyła się akademia poświęcona pamięci Naszego Patrona. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania hymnu. Następnie Pan Przemysław Pachołek przedstawił przebieg bohaterskiej obrony Urzędu nr 1 Poczty Polskiej w Gdańsku w dniu 1 września 1939 roku.  Opowiedział o trwających kilkanaście godzin zaciętych bojach, które prowadziło 96 osób - pracowników poczty i cywilów, z przeważającymi siłami atakujących Niemców. Na zakończenie uroczystości delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą w holu szkoły, upamiętniającą bohaterskich pocztowców.

• 2b i ,,Żaczek"

• Z wielką radością przekazuję wyniki konkursu ,,Żaczek", którego organizatorami są: Muzeum UJ, Stowarzyszenie Szersze Horyzonty i Akademia Żakowska

II miejsce

• Zespół w składzie: Melania Zamoyski, Ewa Hanula, Łucja Krawczyk, Nazarii Bereziuk, Kira
            Hudzenko z klasy 2b

Wyróżnienie

• Zespół w składzie: Tadeusz Przyborowski, Maurycy Skorek, William Lévêque, Tymoteusz
            Grucela, Jonasz Cirut, Szymon Raczyński z klasy 2 b

Uroczysta gala rozdania nagród odbyła w Auli Collegium Maius. Serdecznie gratulujemy!!!

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/2024 odbędą się według następujacego harmonogramu:

8.00 -klasy ósme

9.00- klasy 1-3

10.30- klasy 6-7

11.15- klasy 4-5

Po krótkiej uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie przechodzą z wychowawcami do sal, gdzie nastąpi rozdanie świadectw szkolnych:

kl.8a- s.42

kl.8b- s.43

kl.1 a- s. 29

kl.1b- s.19

kl.1c- s.20

kl.2a- s.17

kl.2b- s.31

kl.3a- s.30

kl.3b-s.18

kl. 4a- s.28

kl. 4b-s.42

kl.5a- s.39

kl. 5b-s.27

kl. 6a- s.32

kl. 6b- s.28

kl. 6c- s.38

kl.7a- s.39

kl. 7b- s.41

kl. 7c- s.43

• Pierwsze drzewka czereśniowe już rosną...

• Planujemy kontynuację nasadzeń w kolejnych latach, tak by nasi Szlachetni Ambasadorzy mogli kiedys przyjść ze swoimi dziećmi zjeść czereśnie z drzew, które posadzili będąc uczniami naszej szkoły ;)

• Trening Umiejętności Społecznych - bezpłatne zajęcia

• Dzięki współpracy Rady Dzielnicy V Krowodrza, ZSP 4 oraz Fundacji Rozwoju i Terapii "Moja Przestrzeń" w dniach 24.06 do 4.07 przeprowadzimy cykl warsztatów Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci w wieku 6 do 9 lat.  Udział dzieci mieszkających w Dzielnicy Krowodrza jest darmowy.

Więcej informacji o zajęciach w załączonej ulotce.

Zainteresowane osoby prosimy o:

- zgłoszenie przez sms na numer Fundacji 506 699 615 - (imię, nazwisko, wiek dziecka, szkoła / przedszkole do której uczęszcza)

LUB

-  wypełnienie formularza zgłoszeniowego w poniższym linku:  https://forms.gle/feqU1b1wo1MMZewD7

Po otrzymaniu zgłoszenia, Fundacja przekaże państwu dalsze informacje organizacyjne.

Zajecia_TUS_-_Krowodrza_-_FMP_lipiec_2024r..pdf

Warsztaty finansowane są ze środków Rady Dzielnicy V Krowodrza.