• REKRUTACJA DO SP34

• REKRUTACJA DO KLASY 1.

Rodzice przyszłych Pierwszoklasistów!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, ul. Urzędnicza 65 30-074 Kraków zawiadamia, że rekrutacja dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024 zgodnie z https://bip.krakow.pl/zarzadzenie/2024/309/w_sprawie_ustalenia_terminow_przeprowadzania_postepowania_rekrutacyjnego_i_postepowania_uzupelniajacego,_w_tym_terminow_skladania_dokumentow,_na_rok_szkolny_202.html  rozpocznie się 1 marca 2024 r. i prowadzona będzie wg harmonogramu określonego w Załączniku do ww. Zarządzenia (zakładka: TERMINARZ REKRUTACJI).

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest w systemie elektronicznym Elemento (https://krakow.elemento.pl).

Aby poprawnie złożyć wniosek rodzice mogą skorzystać z następujących możliwości:

a) wypełnić wniosek/zgłoszenie w elektronicznym systemie i podpisać profilem zaufanym

• wypełnić w systemie informatycznym wniosek/zgłoszenie o przyjęcie dziecka,
            • dołączyć w systemie skany (zdjęcia) dokumentów/oświadczeń potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych,
            • podpisać wniosek/zgłoszenie profilem zaufanym.

UWAGA: wniosek/zgłoszenie musi być podpisane profilem zaufanym przez oboje rodziców. Wniosku/zgłoszenia podpisanego profilem zaufanym nie należy dostarczać już do szkoły.

b) wypełnić wniosek/zgłoszenie w elektronicznym systemie i dostarczyć do placówki pierwszego wyboru

• wypełnić w systemie informatycznym wniosek/zgłoszenie o przyjęcie dziecka,
            • wydrukować wypełniony wniosek/zgłoszenie i po podpisaniu przez obojga rodziców złożyć w szkole pierwszego wyboru, razem z dokumentami/oświadczeniami potwierdzającymi kryteria rekrutacyjne.

c) wypełnić odręcznie papierowy wniosek/zgłoszenie

w tym celu należy:

• wypełnić papierowy wniosek/zgłoszenie (do pobrania w szkole lub na stronie internetowej) odręcznie i po podpisaniu przez obojga rodziców złożyć w szkole pierwszego wyboru, razem z dokumentami/oświadczeniami potwierdzającymi kryteria rekrutacyjne,
            • informacje zawarte we wniosku/zgłoszeniu wprowadzi do systemu informatycznego dyrektor szkoły.

Wnioski składane osobiście przyjmowane są przez Dorotę Kmiecik (przewodniczącą komisji rekrutacyjnej) w godzinach:

7:45 – 9.50

Do klas I przyjmowane są:

• dzieci 7-letnie (urodzone w 2017 r.) – objęte obowiązkiem szkolnym,
            • dzieci 6-letnie (urodzone w 2018 r.) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024 albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
            • Odpowiednio zaświadczenie o spełnieniu obowiązku przedszkolnego lub opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej należy dołączyć do wniosku/zgłoszenia.

Kandydaci spoza obwodu, których Szkoła Podstawowa nr 34 nie jest szkołą obwodową, przyjmowani są zgodnie z kryteriami określonymi w Uchwale Nr LXVI/1651/17 RADY MIASTA KRAKOWA z dnia 15 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych szkół podstawowych dla kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie do szkoły podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której zamieszkują oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów. Dokumenty niezbędne do potwierdzenia kryteriów naboru należy dołączyć do wniosku/zgłoszenia.

Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie Portalu Edukacyjnego Miasta Krakowa http://portaledukacyjny.krakow.pl/ w zakładce Rekrutacja.