Szkoła Podstawowa

Menu główne

Przedszkole nr 55

Menu główne

 • Budżet Obwywatelski

  Budżet Obwywatelski

  Prezydent Miasta Krakowa ogłasza otarty nabór na wakujące miejsca w Radzie Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa

   

  Nabór trwa do 12 marca 2021

   

  Przedstawiciele aktywistów, NGO, grup nieformalnych oraz wnioskodawcy zgłaszają swoje kandydatury do prac w Radzie Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa

  wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=VMnOqd7r-E-v_UOtSNIhJq6O1gAbUk9Hnhp15fh_MOZUNFdSNlFROEFTT0hPTTVEMEdZRFBRS0tDRC4u

   

  Osoby posiadające doświadczenie w partycypacji społecznej lub chcące zdobyć takie doświadczenie, zachęcamy do składania formularza zgłoszeniowego.

   

  Więcej informacji pod linkiem: https://www.bip.krakow.pl/?news_id=137845 .

   

   

 • Szacunek
  25.02.2021 W tym tygodniu w klasie 3C odbyły się warsztaty dotyczące "Szacunku". Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoja wiedzę w tym zakresie, oraz wzbogacić ja o doswiadczenia rówieśników. Poznali różne sposoby okazywania szacunku w codziennym zyciu, ale również dowiedzieli się jakie zchowania mogą świadczyć o jego braku. Świetnie sobie poradzili z tym zagadnieniem, przygotowując mapę myśli, która zilustrowala ich wiedzę. Wspólnie wyraziliśmy nadzię, iż zdobytą wiedzę będą stosować w codziennym życiu.
 • Kilka słów od Pani Psycholog
  25.02.2021 Teksty te pochodzą ze świetnej książki "Zaburzenia psychiczne i rozwojowe u dzieci a szkolna rzeczywistość" spod redakcji Marty Jerzak. Ta pozycja jest idealna do psychoedukacji rodziców i nauczycieli, gdyż zawiera wszystkie niezbędne informacje, jednocześnie stanowiąc skondensowany skrót wiedzy dla specjalistów.
 • 23 lutego - Światowy Dzień Walki z Depresją
  23.02.2021 Szanowni Państwo
  Szisiaj obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. W czasie pandemii niestety statystyki rosną... Zapraszam do krótkiej prezentacji, która pomoże nam w codziennym obserwowaniu siebie i naszych najbliższych.
 • Z okazji Światowego Dnia Kota, obchodzonego 17 lutego, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczo – plastyczny „Kotek”.
  Konkurs adresowany był do uczniów klas drugich i trzecich. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie bajki „O grubym kotku” i wykonanie do niej ilustracji dowolną techniką plastyczną.
  Na konkurs wpłynęło 38 prac. Jury w składzie pani Magdalena Nowińska i pani Monika Sroczyńska przyznało następującą kolejność miejsc:
   

  KLASA II
  I miejsce –
  Antonina Bączkowska 2b
  II miejsce – Ignacy Barcicki 2b
  III miejsce – Hanna Woźniak 2a
  KLASA III
  I miejsce –
  Nina Kupiec 3a
  II miejsce – Ignacy Olechowski 3b
  III miejsce – Hanna Chrzanowska 3c

  Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie.


  Praca Antoniny Bączkowskiej


  Praca Ignacego Barcickiego


  Praca Hanny Woźniak


  Praca Niny Kupiec


  Praca Ignacego Olechowskiego


  Praca Hanny Chrzanowskiej

 • Uczniowie klasy 3B w Szafirowej Pracowni Wyspiańskiego

  Uczniowie klasy 3B w Szafirowej Pracowni Wyspiańskiego

  Uczniowie klasy 3B wzięłi udział w projekcie realizowanym w ramach programu Edukacja Kulturalna, dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


  Trzy grupy odbiorców, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi,  Szkoły Podstawowej nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku,
  w Krakowie oraz dorosłe osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej biorą udział w cyklu warsztatów kreatywnych.


  Każde spotkanie związane jest z inną dziedziną twórczości, którą zajmował się Stanisław Wyspiański pracując     w Szafirowej Pracowni, przy ulicy Krowoderskiej w Krakowie.


  Nowy rok zaczęliśmy od budowy scenografii, powstały poduszki z motywami inspirowanymi sztuką Stanisława Wyspiańskiego. Cykl reprodukcji prac artysty posłużył do stworzenia komiksów. Beneficjenci malowali portrety i

  autoportrety oraz zapoznali się z metodą stempelkową zdobienia ceramiki w motywy roślinne.


  Uczestnicy zadania natchnieni "Szafirową Pracownią" oraz dziełami, które w niej powstały stworzą projekt muralu inspirowany twórczością artysty. Malarstwo wielkoformatowe, które zostanie zrealizowane w plenerze, na kamienicy, w której znajdowała się ostatnia pracownia artysty, będzie wyrazem przyjaźni zawartej ze Stanisławem Wyspiańskim.  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury​​​​​​​


  Partnerzy:


  HELP miesięcznik tyflorehabilitacyjny

  Stowarzyszenie "Dobrze"

  Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

  Szkoła Podstawowa nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku,
  w Krakowie

  Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej

  KULTURATKA.PL

  niepelnosprawni.pl


 • 22.02.2021

  Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany

 • Pierwsza pomoc emocjonalna w domu
  19.02.2021 Przedłużające się naucznie w trybie zdalnym często niekorzystnie wpływa na stan emocjonalny dzieci, ale i dorosłych.
  Ze strony szkoły ofermujemy wsparcie zarówno pedagoga jak i psychologa. Poprzez Platformę MT oraz stacjonarnie w szkole.
  Zapraszam również do zapoznania się ze wskazówkami, jak sobie pomóc w domu.
 • Zapraszamy na wystawę

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego klasa 3a przygotowała wystawę w hallu szkoły. Ciekawe czy rozpoznacie jakie powiedzenia i przysłowia polskie zostały zilustrowane przez trzecioklasistów ?

   

 • Misiowy projekt w klasie 3 a

  Do klasy 3 a zawitał Miś Kacperek, który podróżuje po całej Polsce. Dowiedzieliśmy się, w jakich miejscowościach już gościł, a potem dodalismy do pamiętnika podróżnika informacje o Krakowie. Wkrótce Kacperek ruszy w dalszą drogę...

 • Weź udział w konkursie!

  Zachęcamy uczniów klas 1-3 oraz naszych najmłodszych milusińskich z przedszkola do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim.

  Szczegóły znajdziecie Państwo w załącznikach.

 • Dwa konkursy - dwa wyróżnienia

  Z ogromną radością informujemy, ze uczennica kl. 1a Magdalena Hanula wraz z rodzeństwem otrzymała wyróżnienie w konkursie Nowohuckiego Centrum Kultury pt. "Teatrzyk w Twoim domu".  Natomiast w konkursie, który dotyczył bohatera literackiego w czasie pandemii. Madzia wraz z młodszą siostrą Ewą wybrały słonia Elmera - każde zwierzę (i słońce) ma maseczkę i dba o czystość ;). Dziewczynki zdobyły wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

 • Walentynkowo w naszej świetlicy!
  12.02.2021


  Serca pełne miłości od naszych dzieci heart

  ​​​​​​​

 • 12.02.2021

  Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany

 • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
  09.02.2021 Dzisiaj, 09. 02. 2021 obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jednak o bezpieczeństwo w sieci nie dbamy tylko od święta, ale każdego dnia. Dlatego zapraszamy do udziału w konkutrsie, w którym uczniowie mogą pochwalić sie swoją wiedzą na temat pożyteczności tego narzędzia oraz jak unikać zagrożeń.
 • 09.02.2021

  Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany

 • Kolejne warsztaty na Politechnice Krakowskiej
  07.02.2021


  Nasi młodzi chemicy znowu w akcji! 

   

 • I miejsce dla Artura Osipowicza w Ogólnopolskim Konkursie "Przez klocki do nauki"

   

   

   

   

   

   

   

  Podczas minionych ferii, uczeń kl. VII B - Artur Osipowicz wziął udział w Konkursie Ogólnopolskim "Przez klocki do nauki".

  Konkurs był organizowany przez Uniwersytet Śląski w ramach X Nocy Biologów.

  Konkurs polegał na zbudowaniu z klocków typu LEGO modelu mikroorganizmu (wirusa, bakterii).

  GRATULUJEMY SUKCESU !!!

 • Pasowanie na Ucznia w roku szkolnym 2020/2021

  Uprzejmie ibformujemy, że galerie zdjęć z Pasowania na Ucznia znajdziecie Państwo pod niżej podanymi linkami:
  klasa 1b: http://szkolne.studio/s/1B34/
  klasa 1a: http://szkolne.studio/s/341a/

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4
  ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków
 • tel./fax. 12 633 04 58
  tel. kom. 660637366

Galeria zdjęć