• Zajęcia adaptacyjne dla przedszkolaków

• Drodzy Rodzice,

zapraszamy dzieci rozpoczynające we wrześniu 2023r. przygodę z naszym przedszkolem na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się 26 sierpnia (sobota) w godzinach 10.00-11.30.

Serdecznie zapraszamy!

Paulina Serednicka, dyrektor wraz z nauczycielami Samorządowego Przedszkola nr 55 w Krakowie

• Rajcuś i klasa 1b

• Klasa 1b w bieżącym roku szkolnym brała udział w konkursie plastycznym ,,Rajcuś Krakowski" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Szersze Horyzonty i Akademię Żakowską pod patronatem Rafała Komarewicza- Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa. 22 czerwca w Sali Portretowej Urzędu Miasta odbyła się uroczysta gala rozdania nagród. I miejsce zdobył zespół w składzie: Jonasz Cirut,William Lévêgue, Tadzik Przyborowski, Adam Sondej,Maurycy Skorek,Szymon Raczyński. II miejsce  przyznano zespołowi dziewczynek w składzie: Jagoda Warchoł,Iga Tolińska,Oliwia Bryniarska,Ania Duda i Adelka Regulska. Wyróżnienie uzyskał zespół w składzie: Zosia Mucha,Małgosia Kochańska,Paweł Leśniak,Laura Banaś- Okońska i Nazarii Bereziuk.Pozostałe dwie prace również zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej. Wszyscy otrzymali wspaniałe indywidualne nagrody, a ponadto cała klasa została nagrodzona zestawem gier planszowych,książek i materiałów plastycznych. Serdecznie gratulujemy!!!

• Zakończenie roku szkolnego- 23.06.2023r.

zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:

8.00- klasy ósme  (sala gimnastyczna; przejście do sal lekcyjnych):

8a- s. 41

8b- s. 39

8c- s. 38

9.30- klasy 1-3 (sala gimnastyczna; przejście do sal lekcyjnych):

1a- s. 17

1b- s. 31

2a- s. 30

2b- s. 18

3a- s. 29

3b- s. 19

10.00- klasy 4-5  (sala gimnastyczna; przejście do sal lekcyjnych):

4a- s. 28

4b- s. 27

5a- s. 32

5b- s. 20

5c- s. 38

10.30- klasy 6-7  (sala gimnastyczna; przejście do sal lekcyjnych):

6a- s. 39

6b- s. 29

6c- s. 41

7a- s. 42

7b- s. 43

Świetlica szkolna w dniu zakończenia roku szkolnego będzie pracować w salach 17,18,19.

• Rekrutacja uzupełniająca - lista kandydatów zakwalifikowanych

• Szanowni Państwo
            Poniżej lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024 w wyniku rekrutacji uzupełniającej do naszej placówki.

Przypominam o obowiązku potwierdzenia woli przyjęcia (może byc droga mailową) do dnia 19 czerwca 2023 roku.

Potwierdzenie woli przyjęcia składają tylko osoby biorące udział w rekrutacji uzupełniającej.
        • Wymiana uczniowska ze szkołą w Debreczynie na Węgrzech

• Tegoroczna wymiana uczniowska z naszą szkołą partnerską w Debreczynie zakończyła się pełnym sukcesem.
            Uczniowie Węgierscy spędzili tydzień w Krakowie, a uczniowie Polscy bawili przez tydzień w Debreczynie. Wspólnie świetnie się bawili i wiele nauczyli. Kolejne wymiany uczniowskie przed nami :)
        • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO-„UCZEŃ-OBYWATEL” W URZĘDZIE MIASTA KRAKOWA

„Takie będą Rzeczypospolite,

jakie ich młodzieży chowanie”

Andrzej Frycz Modrzewski

Powyższe słowa są mottem projektu „Uczeń-Obywatel”, w którym od kilku lat bierze udział nasza szkoła. Jego celem jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o samorządzie krakowskim.

Uczniowie klas piątych pod opieką mgr Anety Sporek i mgr Magdaleny Proksch uczestniczyli w wielu spotkaniach i warsztatach podczas których zapoznawali się ze strukturą i funkcjonowaniem samorządu lokalnego, zwiedzali Pałac Wielopolskich, uczestniczyli w sesji Rady Miasta Krakowa oraz w spacerze szlakiem samorządu krakowskiego 4 czerwca w Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego w Urzędzie Miasta Krakowa, przy pl. Wszystkich Świętych miał miejsce finał projektu. Wydarzenie objął patronatem Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz.

W uroczystym zakończeniu brali udział uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w towarzyszących projektowi konkursach.

W konkursie na prezentację wyborczą na stanowisko prezydenta miasta reprezentował naszą szkołę Janek Stypka z klasy Vc, który zajął II miejsce.

Laureatkami konkursu wiedzy o samorządzie krakowskim zostały uczennice z klasy Va.

Pola Kaszowska zajęła I miejsce, a Liliana Ambrozińska II.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom projektu dziękujemy za ich udział i zaangażowanie !

• Wszystkim Dzieciom dużym i małym

życzymy, aby uśmiech gościł na waszych twarzach,

a każdy dzień był wspaniałą przygodą

i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.

Nie bójcie się marzyć,bo od marzeń wszystko się zaczyna!

Wasi Nauczyciele