• Budżet Obywatelski- głosowania!

• Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków?  Zagłosuj w ramach tegorocznej 10.  jubileuszowej edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Głosować może każdy mieszkaniec Krakowa, bez względu na wiek czy zameldowanie.  Głosować można, elektronicznie na stronie:  www.budzet.krakow.pl lub osobiście poprzez wypełnienie karty do głosowania w jednym z punktów na terenie miasta.

Warto głosować, bo projekty w ramach budżetu, nie tylko zmieniają otoczenie, w którym mieszkamy lub pracujemy, ale także integrują sąsiadów i tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania wolnego czasu. W tej edycji pod głosowanie poddanych będzie 714 projektów, w tym 155 to projekty ogólnomiejskie oraz 559 projektów dzielnicowych.

Więcej informacji  na www.budzet.krakow.pl

• Projekt Future4Me !

• Od września ruszyły w naszej szkole dodatkowe zajęcia z języka angielskiego. Będą one miały formę konwersatoriów, w których nacisk będzie położony nie tylko na naukę mówienia, ale też poznawanie historii, literatury i kultury innych krajów. W tym celu będą wykorzystane nowoczesne technologie, a uczniowie będą pracować metodą projektową.

W ramach projektu będą organizowane również dni kultury krajów anglojęzycznych .

• Wybory do Małego Samorządu

• W poniedziałek, 25 września odbędą się wybory do Małgo Samorządu. Wezmą w nich udział uczennice i uczniowie klas trzecich. Na razie zapraszamy do studiowania przedstawionych przez kandydatów programów wyborczych !
        • Warsztaty w klasie 1b

• Pierwsza 1b na pierwszej szkolnej wycieczce. W dniu 13 września dzieci z klasy 1 b wraz z wychowawczynią panią Bożeną Stachurą,były na swojej pierwszej szkolnej wycieczce w Compare Bookstore na Rynku Głównym w Krakowie. Dzieci wzięły udział w warsztatach lalkarskich pt. „Zrób sobie królową”.
        • Projekt Klasa w terenie

• Klasy 3a i 1b rozpoczęły działania w projekcie "Klasa w terenie". Dzieci obserwowały przyrodę w ogrodzie szkolnym, za pomocą lup. Dostrzegły wiele ciekawych rzeczy !
          • Wybory do Ścisłej Rady Uczniowskiej

• Chcesz mieć wpływ na funkcjonowanie szkoły?

Masz fajne pomysły?

Chcesz coś zmienić? Zgłoś swoją kandydaturę!

Kandydatów prosimy o zgłaszanie się do opiekunów Samorządu Uczniowskiego pani Aleksandry Pachołek lub pana Przemysława Pachołka do poniedziałku 18 września. Kampania wyborcza rusza od 19 września. Wybory w naszej szkole odbędą się 28 września.

• XI Dyktando Niepodległościowe

• Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w XI Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”.W tym roku szkolnym konkurs będzie się odbywać w trzech kategoriach wiekowych: klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Konkurs zostanie przeprowadzany w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Uczniowie rywalizują w ramach swojego województwa. Etap szkolny odbędzie się 27 września 2023 roku. Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do swoich polonistów.

• 5 WRZEŚNIA 2023r.- ZEBRANIA Z RODZICAMI

zapraszamy na pierwsze zebranie organizacyjne w dniu 5 wrzesnia 2023r. Z uwagi na konieczność uzpełnienia ważnych dokumnetów bardzo prosimy o obecność opiekunów prawnych.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym harmongramem zebrań.

UWAGA!

klasa 6c- zebranie w dniu 6 września 2023r.

klasy 8a i 8b- zebranie w dniu 12 września 2023r.

zebrania_-_ogloszenie_2023(1).pdf