• I miejsce dla Artura Osipowicza w Ogólnopolskim Konkursie "Przez klocki do nauki"

•

Podczas minionych ferii, uczeń kl. VII B - Artur Osipowicz wziął udział w Konkursie Ogólnopolskim "Przez klocki do nauki".

Konkurs był organizowany przez Uniwersytet Śląski w ramach X Nocy Biologów.

Konkurs polegał na zbudowaniu z klocków typu LEGO modelu mikroorganizmu (wirusa, bakterii).

GRATULUJEMY SUKCESU !!!

• Baśniowy projekt klasy 1b

• Uczniowie klasy 1b w ramach realizacji projektu „Lekturki spod chmurki” przeczytali baśń H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. Najpierw uzupełniliśmy nasz lekturnik oraz wykonaliśmy gazetkę poświęconą autorowi i omawianej lekturze.  Dzieci wraz z rodzicami przygotowały piękne prezentacje w formie przestrzennej: zamki, teatrzyki, kukiełki, obrazy. Wykonały także, grę dydaktyczną w oparciu o lekturę, w którą graliśmy na lekcji oraz podczas pobytu na świetlicy szkolnej. Przebrały się za bohaterów baśni i  odgrywały scenki z książki, wystawiały teatrzyk tworząc samodzielnie dialogi pomiędzy bohaterami. To był dla nas piękny i bardzo radosny czas, gdyż poza tym, że uczymy się już w szkolnych murach to jeszcze możemy wspólnie zdobywać wiedzę poprzez zabawę.

Wychowawca klasy 1b
            Bożena Stachura

• Konkurs plastyczny TAURONU- sukces ucznia z kl. 4C

• Prawie 4 tys. osób wzięło udział w  konkursie „Świąteczna moc dEKOrowania” zorganizowanym przez TAURON. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu świątecznej ozdoby ze znalezionych w domu odpadów: makulatury, plastiku czy metalu. Uczestnicy konkursu wysłali ponad 12. tys. zdjęć dokumentujących tworzenie i wykonaną ozdobę. Wybrano 40 osób, ktore otrzymały nagrodę.

Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły- Mieszko Kowalik (kl. 4c), który zachęcony przez nauczyciela techniki p. Ewę Pietrzyk, wygrał nagrodę w postaci tabletu Samsung Galaxy. 10.1 A.

Gratulujemy Mieszkowi i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach.

Poniżej relacja fotograficzna dokumentująca etapy powstawania pracy konkursowej Mieszka.

zdj.  archiwum prywatne Anna Krajczyńska- Kowalik

• Olimpiada Informatyczna Juniorów- sukces!

• Miło nam poinofrmować, iż uczeń naszej szkoły- Franciszek Zachuta (kl. 7c) zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Informatycznej Juniorów.

Konkurencja była ogromna i nadal trwa, gdyż Franek będzie rywalizował w kolejnym etapie z 279 osobami z całej Polski (z woj . małopolskiego zakwalifikowało się 30 osób).

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zmagania. Liczymy Franku, ze znajdziesz się w gronie laureatów!

zdj. archiwum prywatne Aleksander Zachuta