• Szkolny konkurs z j. angielskiego-wyniki

• Szkolny konkurs z j. angielskiego "A letter to Santa" dla uczniów z klas II-IV został niedawno rozstrzygnięty. Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział, zaangażowanie i piękne prace!:)

• Sukces!

• XIX KRAKOWSKI KONKURS RECYTATORSKI - WYNIKI ELIMINACJI REJONOWYCH

Eliminacje rejonowe XIX Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego już za nami. Gratulujemy wszystkim Uczestnikom! Bez względu na finalne wyniki, należą się brawa za podjęcie wyzwania i poświęcenie swojego czasu nad interpretacją tekstu. A poniżej wyniki naszych uczennic:
            w klasach od IV do VI:
            III MIEJSCE EX AEQUO MAŁGORZATA SZEWCZYK Uczennica klasy VI Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 Poezja: „Dwa wiatry” – Julian Tuwim/Proza: „Miły dla dzieci”- Grzegorz Kasdepke

w klasach VII-VIII:

II MIEJSCE EX AEQUO HANNA SOKÓŁ Uczennica klasy VII Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4

Poezja: „Pan Tadeusz” (koncert Jankiela) – A.MickiewiczProza: „Trzech panów w łódce (nie licząc psa)” – J.K. Jarome

ZOGIA GARGUL Uczennica klasy VIII Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4

Poezja: „Elegia o chłopcu polskim” – K.K. BaczyńskiProza: „Rozmówka polsko-polska”- Sławomir Mrożek

Brawo!

• Tydzień Bezpiecznego Internetu

• Nasze Dzieci często sięgają po różne filmy. Dzisiaj zapraszam na serię krótkich filmów, które pomogą nam utrwalić wiadomości dotyczące bezpieczeństwa w sieci i z pewnością na dłużej pozostaną w pamięci Naszych Skarbów. Na stronie załączam jeden film z serii Sieci@ki.pl. Pozostałe bez trudu odnajdą Pańswto w zasobach Internetu.
        • Młodzi w Krakowie- ankieta skierowana do dzieci

na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa, we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia, przeprowadzamy badanie ankietowe wśród dzieci i młodzieży realizowane w ramach „Diagnozy sytuacji dzieci w mieście Krakowie", przygotowywanej zgodnie z wytycznymi Programu UNICEF pn.:„Miasto Przyjazne Dzieciom". Projekt ten jest finansowany ze środków Miasta Krakowa.

Celem badania jest poznanie opinii dzieci i młodzieży na temat warunków i jakości życia w Krakowie oraz propozycji zmian i działań, które warto byłoby podjąć, aby miasto stało się bardziej przyjazne.

W nawiązaniu do Pisma Prezydenta Miasta Krakowa (PS.5315.3.2.2022), które otrzymali Państwo w zeszłym tygodniu, będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji badań ankietowych wśród uczniów.​​​​​​

Anonimowa ankieta skierowana do osób w wieku 10-18 lat, które mieszkają i uczą się w Krakowie, jest dostępna do 21 lutego 2022 roku pod adresem:  https://mlodziwkrakowie.webankieta.pl/

W celu zachęcenia uczniów do wypełnienia ankiety, przygotowaliśmy konkurs z nagrodami. Po wypełnieniu ankiety uczniowie będą mogli wziąć udział w konkursie na hasło oraz #hasztag dla kampanii informacyjnej dotyczącej praw dziecka. Na zwycięzców i wyróżnionych czekają atrakcyjne nagrody (I miejsce – laptop, II miejsce – hulajnoga elektryczna, III miejsce – smartfon, wyróżnienia: 5 zestawów słuchawek bezprzewodowych oraz 5 powerbanków).

Bardzo prosimy o przekazanie uczniom w wieku 10-18 lat informacji o badaniu oraz konkursie wraz z linkiem do ankiety, a także zaangażowanie nauczycieli, aby zachęcili/przypominali uczniom o badaniu. Jeśli jest taka możliwość poprosimy o zamieszczenie informacji i linku do ankiety na szkolnej stronie internetowej czy mediach społecznościowych (załączamy grafikę oraz plakat, który można wykorzystać). Ankieta odnosi się zarówno do jakości życia w Krakowie, jak i buduje świadomość na temat praw dziecka, więc mogłoby stanowić doskonały wstęp do rozmowy z uczniami na te tematy, dlatego też, w związku z nauczaniem zdalnym, zachęcamy, aby rozważyć umożliwienie uczniom wypełnienia ankiety podczas godziny wychowawczej. Ankieta jest prosta i napisana przyjaznym językiem, zawiera kilkanaście pytań. Starszym uczniom (14+) wypełnienie ankiety zajmie ok. 10-15 minut, młodszym i/lub wolniej czytającym może zająć nawet do 30 minut.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości – prosimy o kontakt z pracownikami Centrum Doradztwa Strategicznego (Antonina Lisiecka, Piotr Lignar, Paweł Sacha), mail: mlodziwkrakowie@gmail.com lub telefonicznie: 12 623 77 40 oraz 668 327 497.

UWAGA: Dodatkowa informacja w sprawie możliwości udziału w konkursie dla dzieci i młodzieży:

Po zakończeniu ankiety uczniom wyświetli się ekran z linkiem do interaktywnego formularza konkursowego – wystarczy, że zostawią sobie otwartą kartę przeglądarki albo zapiszą link i np. po lekcjach, na spokojnie, będą mogli zrealizować zadanie konkursowe (niektóre informacje, które będą niezbędne do podania, aby wziąć udziału w konkursie, będą wymagały wypełnienia przez rodzica/opiekuna prawnego). Prosimy, aby o tym uprzedzić uczniów.

Z góry bardzo dziękujemy za pomoc,

Antonina Lisiecka
            Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. D. Bieńkowska, C. Ulasiński, J. Szymańska, M. Widuch
            12 623 77 40

• Sukces !!!

• Miło nam poinformować, że uczeń kl. 8 c - Marek Rutkowski został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego XXVII edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683, od Obertyna do Wiednia".