• Życzenia bożonarodzeniowe

Rodzicom, Uczniom, Przyjaciołom i Sympatykom

życzymy:

Dobrych, z Innymi i dla Innych Świąt Bożego Narodzenia!

Otwartych serc, troskliwych  słów,

wyciągniętych ku innym rąk,

Nowego życia na Nowy 2022 Rok.

Dyrekcja ze współpracownikami

• Jasełka

• Święta Bożego Narodzenia to w tradycji polskiej kolędowanie przy choince, przedstawienia jasełkowe.

Klasa 7B przygotowała spektakl świateczny razem z p. Teresą Stolarczyk-Michałowską i p. Magdaleną Nowińską, który został nagrany.  Link  do filmiku niżej.

• SUKCES !!!

• Z ogromną dumą i radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły Zofia Mierniczek z klasy 8A, Maja Plewniak i Abdullah Bera Koksal z klasy 8C zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zmagania.

• Wesołych Świąt!

• Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Obsługi i Administracji, Uczniom i Rodzicom
            WESOŁYCH ŚWIĄT!

Mały Samorząd Uczniowski i Opiekunowie MSU

Kolęda w wykonaniu uczniów klasy 3a

• Świetlicowy kiermasz świąteczny

• Nasz coroczny kiermasz świąteczny dobiegł końca! Przez cały ubiegły tydzień uczniowie mogli zakupić piękne ozdoby świąteczne, które w większości wykonali własnoręcznie!

Choinki z papieru i z szyszek, zawieszki z masy porcelanowej, krasnale z włóczki, wianuszki, stroiki i kartki świąteczne - to tylko część świątecznych produktów na jarmarku szkolnym.

Kiermasz kończymy sukcesem! Wszystkie wykonane przez nas ozdoby zdobyły Państwa uznanie i znalazły się w Państwa domach, tworząc świąteczną atmosferę lub będąc prezentem dla najbliższych.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie w tworzenie kiermaszu - to była naprawdę ciężka i żmudna praca, a rodzicom za wsparcie i zakup tych ozdób.

Dziękujemy i życzymy wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Nauczyciele świetlicy

• Kolędowanie przy choince

• W imieniu Radnych Dzielnicy V Krowodrza serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w wydarzeniu kulturalnym organizowanym przez Komisję Kultury pod nazwą "Kolędowanie przy choince"  w dniu 19 grudnia  br. o godz. 16.00 na Placu Inwalidów.

z wyrazami szacunku

Maciej Żmuda

Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy V Krowodrza

• Podróż po krajach anglojęzycznych-relacja

• W minionych tygodniach dzieci z klasy 1b, 2a, 3a i 3b miały okazję "podróżować" po Wielkiej Brytanii.

Na dodatkowych zajęciach z j. angielskiego zapoznaliśmy się z podstawowymi informacjami o Zjednoczonym Królestwie, dowiedzieliśmy się z jakich krajów się składa, jak nazywają się główne miasta i poszczególne stolice. " W Londynie" m. in. skupiliśmy się na najważniejszych zabytkach, zwiedziliśmy Pałac Buckingham, poznaliśmy historię popołudniowej herbaty oraz "zjedliśmy" bogate angielskie śniadanie:) Dobrej zabawie towarzyszyło śpiewanie piosenek, wycinanie i kolorowanie. Uczniowie wykonali swoje lapbooki.

Przed nami kolejne kraje-obecnie zwiedzamy Irlandię:)

Magdalena Janczy-Jekiełek

• Sukces!

• Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdobyli kolejne laury. Sprawdzili swoją wiedzę z zakresu greckiej mitologii, literatury, teatru, sztuki, filozofii a także historii starożytnej i  - w XXVIII Krakowskim Turnieju Wiedzy
            o Mitologii i Antyku -
            osiągnęli następujące rezultaty:

II miejsce Hanna Skórzyńska
            III miejsce Maria Seweryn
            Wyróżnienie: Helena Potocka Zofia Mierniczek
            Milena Prokopowicz
            Pozostałe osoby biorące udział w konkursie - Nina Cięciel, Alicja Zdeb, Piotr Schab,  Maja Lenartowicz i Jagoda Krajewska  - również osiągnęły wysokie wyniki. Wszystkim gratulujemy!

• Dzień Otwarty

przypominamy, iż w dniu 7 grudnia 2021r. zgodnie ze szkolnym kalendarzem organizujemy Dzień Otwarty dla Rodziców klas 4-8.

W godzinach 18.00-18.30 odbędą się mini zebrania z wychowawcami, natomiast od godziny 18.30- 20.00 nauczyciele przedmiotów będą dostępni telefonicznie na platformie Microsoft Teams w celu konsultacji związanych ze zbliżającą się klasyfikacją śródroczną.

• SUKCES !!!

• Z ogromną dumą informujemy o sukcesie ucznia klasy 8C Franciszka Zachuty, który zakwalifikował się do zawodów II stopnia VII Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Gorąco Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.