• Pamiętamy o Obrońcach Poczty Polskiej w Gdańsku.

• Obrońcy Poczty Polskiej spoczywają we wspólnej mogile na Cmentarzu Ofiar Hitleryzmu w Gdańsku na Zaspie.

W Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny odwiedzamy groby bliskich, zapalamy znicze, składamy kwiaty i  wspominamy wszystkich, którzy już odeszli.
            Te listopadowe Święta Zmarłych są w Polsce również dniami pamięci narodowej. Płoną znicze na grobach bohaterów narodowych, na bezimiennych mogiłach poległych w bitwach o nasz kraj, przy tablicach pamiątkowych i cmentarnych krzyżach.. Płoną również ognie ma grobach ludzi szczególnie zasłużonych dla Polski i jej kultury.

W tych dniach, pełnych wspomnień i zadumy , uczniowie pamiętają o Patronie naszej szkoły – Obrońcach Poczty Polskiej  w Gdańsku.

Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego, w imieniu całej społeczności szkolnej, złożyli kwiaty i zapalili symboliczny znicz pod tablicą upamiętniającą bohaterskich Pocztowców, znajdującą się w holu szkoły.

• Sukces projektu STARS

• 17 września 2021 r. w siedzibie UMK na Placu Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie  odbyły się warsztaty i konferencja w ramach Projektu STARS. W spotkaniu wzięły udział wszystkie szkoły przystępujące do projektu oraz szkoły kontynuujące udział w projekcie. Podczas pierwszej części, na Sali Obrad, zostały wręczone akredytacje dla szkół podstawowych za rok szkolny 2020/2021 i nasza szkoła uzyskała drugi poziom – srebrny.

• Pasowanie na ucznia

• 14 października uczniowie klasy 1a i 1b wzięli udział w uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęli występem artystycznym. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Po ślubowaniu Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 34 w Krakowie.

• Sukces projektu "Together we can"

• Z dumą informujemy, że nasza Szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości za projekt "Together we can". Oznacza to, że praca naszych nauczycieli i uczniów została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom, a sam projekt zostanie zaprezentowany na specjalnym europejskim portalu.

• Klasa 1 a koduje

• Klasa 1 a z sukcesem zakończyła tegoroczny Tydzień Kodowania. Pierwszoklasiści wykonali 10 zadań, w których wykazali się nie tylko umiejętnością kodowania i odkodowywania, ale także kreatywnością i umiejętnością współpracy. Gratulujemy !
          • Trening rowerowy

• W ramach programu "STARS- Rowerem do szkoły" uczniowie klas 1-3 wzięli udział w treningu rowerowym przeprowadzonym przez p. Łukasza Babulskiego. W czasie zajęć uczniowie mieli możliwość doskonalić jazdę na rowerze oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat budowy roweru oraz jego konserwacji.

• Ogrodnicy pierwsza klasa !

• Klasa 1a upamiętniła swoje Ślubowanie sadząc  cebulki tulipanów w ogródku szkolnym. Już nie możemy się doczekać, kiedy tulipany zakwitną !

• Nagrody Prezydenta Miasta Krakowa

z radością informujemy, iż w dniu dzisiejszym z okazji Święta Komsji Edukacji Narodowej Panie Bożena Urabniec oraz Urszula Twardzik odbiorą z rąk Prezydenta Miasta Krakowa nagrody za wyjątkowe zasługi na rzecz edukacji.

• Życzenia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej

• Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć.

Albert Einstein

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej życzymy wszystkim osobom związanym z naszą szkołą i przedszkolem: nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz uczniom i dzieciom przedszkolnym, by nigdy nie zatracili ciekawości świata i cieszyli się odkrywaniem jego tajemnic.

Paulina Serednicka i Teresa Stolarczyk- Michałowska

• Konkurs na powitanie Jesieni

• Nadejście Jesieni powitaliśmy konkursem czytelniczo – plastycznym „Jesień nie musi być smutna” adresowanym do uczniów klas drugich i trzecich.
            Zadaniem uczestników konkursu było  przeczytanie czterech wierszy o tematyce jesiennej („Jesienny czas”, „Kolorowa jesień”, „Jestem jesień”, „Jesienny pociąg”) i wykonanie ilustracji do jednego, wybranego przez siebie wiersza.
            Na konkurs wpłynęło 21 prac.
            Komisja Konkursowa pod przewodnictwem nauczyciela plastyki Pana Bogusława Maślaka przyznała następującą kolejność miejsc:

Emilka Suska
            Emilka Kołakowska
            Antonina Bączkowska 3b
            Maksymilian Jochymczyk 3b​​​​​​​
            Bruno Biela
            2a

Komisja oceniała:  zgodność z tematyką konkursu, oryginalność i pomysłowość, estetykę wykonania.

Praca Emilki Suskiej

Praca Maksymiliana Jochymczyka

Praca Emilki Kołakowskiej

Praca Antoniny Bączkowskiej

Praca Bruna Bieli

Najładniejsze prace zostały zaprezentowane w holu szkoły.
            Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Jolanta Bryk
            Bożena Urbaniec