Kilka słów od Pani Psycholog
- Zapraszam do zapoznania się z informacjami od Pani Psycholog Jolanty Stępskiej.
ŻYCZENIA DLA POLSKI
NIEPODLEGŁA
KLUB CZYTELNICZY 3C
Kolejne ciekawe i aktywne spotkanie z literaturą
3W październiku odbyło się kolejne spotkanie naszego klubu czytelniczego. Pani Ewa podarowała kolejną książkę autorstwa Michała Rusinka " Wihajster czyli przewodnik po słowach pożyczonych". Dzieci miały za zadanie uszyć maskotki do naszego klubu. Zadanie zostało wykonane kompletnie i z uśmiechem.
Warsztaty artystyczne w naszym ogrodzie!
Uśmiechnij się!
Jesienią bywa także pięknie!
Tydzień Świadomości Dysleksji
- Dzisiaj kilka ciekawostek. Sławni z dysleksją...
Tydzień Świadomości Dysleksji
- Dzisiaj zapraszam na krótką prezentację dotycącą dotyczącą dyskalkulii.
Tydzień Świadomości Dysleksji
- Dzisiaj krótka informacja dotycząca dysortografii. Błędy ortograficzne, które popełniają dzieci, nie zawsze wynikają z faktu, iż niechętnie uczą się zasad ortograficznych. Kiedy rodzic powinien zwrócić uwagę i na co, jak wspierać i na czym polegają dostosowania dla ucnia z dysortografią?
Wyróżnienie dla klasy 3 a
Z dumą informujemy o Europejskiej Odznace Jakości dla klasy 3a, za międzynarodowy projekt eTwinning "Good start"
Zmniejsz ryzyko zachorowania przestrzegając prostych zasad!
Tydzień Świadomości Dysleksji
- Zapraszam do zapoznania się z krótką prezentacją dotyczącą dysgrafii. Jest to jedna ze specyficznych trudności w uczeniu się. Przedstawiam tutaj definicję, przyczyny i objawy, a także w jaki sposób wspierać uczniów z dysgrafią i w jaki sposób szkoła wspiera w codziennej nauce dzieci.
STOŁÓWKA SZKOLNA
Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany
Tydzień Świadomości Dysleksji
- Szanowni Państwo
Na początku października odbył się Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.
Z tego tytułu zapraszam w tym tygodniu, na nasz Szkolny Tydzień Świadomości Dysleksji.
Codziennie zamieszczę informacje, które przybliżą wszystkim ten temat, o którym wiele się mówi, jednak nie zawsze mamy świadomość czym jest, czego dotyczy, skąd się bierze i jak wesprzeć dziecko, u którego stwierdzono dysleksję lub inne trudności w uczeniu się. Będę się posiłkowała różnymi publikacjami, oraz własnymi opracowaniami.
Hasło tegorocznego Tygodnia to: "Dysleksja inspiruje do (nie)zwykłych działań"
Szafirowa Pracownia Wyspiańskiego
w klasie 3B
Uczniowie klasy 3b w roku szkolnym 2020/2021 są uczestnikami projektu edukacyjnego „Szafirowa Pracownia Wyspiańskiego”. Nazwa projektu pochodzi od ostatniej pracowni artysty, w której tworzył w latach 1901 – 1906 przy ulicy Krowoderskiej 79 w Krakowie.
W ramach projektu uczniowie biorą udział w wykładach i warsztatach plastycznych upowszechniających wiedzę na temat życia i twórczości artysty. Warsztaty obejmują następującą tematykę:Widok z okna- pejzaż (sucha pastela)
Auto-portret (farby i podobrazia)
Kwiaty Wyspiańskiego (płaskorzeźba, glina)
Zielniki (klej, papier, suszone rośliny)
Retro design (o meblach, taborety, farby)
O „Weselu” (strój ludowy, bibuła, papier, nożyczki)
Udział w projekcie jest dla uczniów źródłem wiedzy o wybitnym artyście, jak również okazją do samodzielnych działań praktycznych, które sprawiają wiele przyjemności, radości
i satysfakcji.
Artystycznie u najmłodszych!
Jesienne malowanie kropkami
Koło plastyczne "Magiczny pędzel" zaprasza do galerii obrazów.
Tydzień Kodowania 2020 już za nami !
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasz udział został już zgłoszony do europejskich organizatorów wydarzenia i otrzymaliśmy już certyfikaty potwierdzające nasz udział. W naszej szkole zachęcamy dzieci do nauki kodowania i uczenia się programowania nie tylko na lekcjach zajęć komputerowych, ale także na innych przedmiotach, bo algorytmy możemy stosować wszędzie! Klasy 1-3 programowały z wykorzystaniem aplikacji Scratch, maty do kodowania, uczyły się również kodowania i programowania z wykorzystaniem robotów Dash, które otrzymaliśmy dzięki udziałowi w projekcie Zaprogramuj Przyszłość.
Zapraszamy do naszej galerii!
Zajęcia na Politechnice Krakowskiej
Za nami kolejne zajęcia uczniów klas czwartych oraz piątych w Instytucie Inżynierii i Chemii Stosowanej Politechniki Krakowskiej, realizowanych w ramach projektu "Inspiracje naukowe". W czasie wykonywania doświadczeń dzieci poznały procesy sorbcyjne. Miały okazję przekonać się, że najlepszym pochłaniaczem jednej substancji przez drugą czyli sorbentem jest węgiel aktywny. Samodzielne wykonywanie doświadczeń pod okiem kadry naukowej Politechniki Krakowskiej dało dzieciom wiele radości. W drugiej części zajęć przybliżone zostało naszym uczniom zjawisko dźwięku. Dowiedzieliśmy się, co to jest dźwięk i jakie są jego rodzaje. Owocem warsztatów stały się własnoręcznie wykonane przez dzieci instrumenty muzyczne - bębenki, piszczałki i trąbki, których dźwięk ożywił opustoszałą ulicę Szlak.
Przemysław Pachołek
1
Sukcesy w klasie 1A
Z ogromną radością informujemy Państwa o o sukcesach trzech uczennic z klasy 1A odniesionych w konkursie "Zostań introligatorem" zorganizowanym przez Muzeum Krakowa. Piękne i różnorodne dzieła zostały dostrzeżone i nagrodzone przez jury konkursu. Na zdjęciu dziewczynki dumnie prezentują swoje nagrodzone prace.
I miejsce w kategorii rodzinnej zdobyła Hanna Kaczmarczyk (na zdjęciu w środku).
Wyróżnienie otrzymała Magdalena Hanula ( na zdjęciu po prawej).
Wyróżnienie otrzymała Dominika Wróbel ( na zdjęciu po lewej).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
STOŁÓWKA SZKOLNA
Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany
RADA RODZICÓW
Moduł RADA RODZICÓW został zmodyfikowany
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie