Szanowni Państwo,
składamy serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzienia w formie krótkiego filmiku autorstwa uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Wspaniałych, Rodzinnych Świąt!
Szanowni Państwo,
składamy serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzienia w formie krótkiego filmiku autorstwa uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Wspaniałych, Rodzinnych Świąt!
Serdecznie zapraszam dzieci do wypożyczania książek o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem. Ponad 40 tytułów czeka w szkolnej bibliotece.
Dzięki książkom w świątecznym klimacie poznacie niezwykłych bohaterów i niezwykłe wydarzenia, które przytrafiły im się w tym magicznym czasie.
W bibliotece znajdziecie także poradniki do wykonywania ozdób świątecznych oraz książki opowiadające o genezie Bożego Narodzenia i świątecznych tradycjach.
Długie zimowe wieczory wcale nie muszą być nudne. Wystarczy ciepły kocyk, gorąca herbatka i dobra książka wypożyczona ze szkolnej biblioteki.
Zapraszam uczniów do biblioteki po nowości książkowe. Wśród nich znajdziecie dalsze przygody Waszych ulubionych bohaterów, co gwarantuje, że czas spędzony z książką będzie samą przyjemnością.
Jorn Lier Horst – „Operacja Magiczne Miasteczko”
Jorn Lier Horst – „Operacja Złoto Baltazara”
Stuart Gibbs – „Śledztwo w Kosmosie” t. 1
Stuart Gibbs – „Zguba w kosmosie” t. 2
Martin Widmark – „Nelly Rapp i tajna biblioteka”
Martin Widmark – „Nelly Rapp i sekret wodnika”
Martin Widmark – „Nelly Rapp i podziemne skrzaty”
Agata Romaniuk – „Precelek i letnia burza”
Agata Romaniuk – „Precelek idzie do fryzjera”
Agata Romaniuk – „Precelek i pierwszy śnieg”
Katarzyna Rygiel – „Kleks. Nowy początek”
Boguś Janiszewski – „Skąd się wzięła Polska”
Boguś Janiszewski – „Kurzol. Gdzie się podział sen?”
Boguś Janiszewski – „Kurzol. Strach się bać?”
Boguś Janiszewski – „Kurzol. Kto ukradł pamięć?”
Zaczytajcie się zimą!
25 listopada swoje święto obchodził Pluszowy Miś.
W tym dniu w klasie 2b i 2c odbyły się zajęcia „Misiowe wiadomości – niedźwiedź brunatny”.
Dzieci posiadają swojego ukochanego pluszowego misia, ale czy wiedzą, gdzie mieszkają prawdziwe misie, co lubią jeść i jakie mają zwyczaje?
Informacje i ciekawostki o niedźwiedziu brunatnym żyjącym w polskich górach oraz kilku innych popularnych miśkach z różnych stron świata zostały przedstawione z wykorzystaniem Teatrzyku Kamishibai.
Nazwa kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) oznacza papierowy teatr lub inaczej teatr ilustracji. Teatrzyk Kamishibai to technika opowiadania, czytania wywodząca się
z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai). Każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści i skupia na niej uwagę publiczności. Dzięki temu tworzy się niezwykła atmosfera spotkania, która wzbudza ciekawość i sprzyja utrzymaniu koncentracji.
Na początku zajęć, gdy drzwi teatrzyku zostały otwarte, pani bibliotekarka przeczytała tytuł
i autora opowieści, a następnie opowiadała i przedstawiała ilustracje. W trakcie prezentacji bardzo ważnymi elementami był kontakt wzrokowy z dziećmi, tempo przekładania ilustracji
i reagowanie na emocje dzieci.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji i ciekawostek o niedźwiadkach
i niedźwiedziach. O ich zaangażowaniu i zrozumieniu tekstu świadczyły poprawne odpowiedzi na pytania związane z opowieścią.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali małe co nieco.
Jak co roku nasza szkoła włącza się w akcję "Szlachetna Paczka". W tym roku jej koordynatorami są Panie: Ewa Czaplak i Paulina Mostek.
Dane do zbiórki na stronie siepomaga.pl prześlemy w osobnym komunikacie, ale już dziś informujemy o rozpoczęciu akcji i zachęcamy do aktywnego włączenia się w pomoc.
Ostatnio informowaliśmy o tak wielu sukcesach naszych uczniów, że w natłoku tych wiadomości umknęła nam jakże istotna dotycząca wyników etapu szkolnego Małopolskiego Konkursu Matematycznego.
Śpieszymy więc z gratulacjami do:
Rafała Belczyka! Wiktora Gadziały! Gabrieli Garus! Michała Kłobuta! Jagi Soleckiej! Tymoteusza Zasadzkiego!
Wszystkie wymienione powyżej osoby zakwalifikowały się do etapu rejonowego konkursu!Trzymamy kciuki, bo kolejne wyzwanie przed nimi już 6 grudnia!
Przedświąteczny okres to świetna okazja do zrobienia porządków w Twojej domowej biblioteczce.
Masz książki, które się kurzą i przekładasz je z kąta w kąt?
Przynieś je do szkolnej biblioteki!
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice!
Z okazji Dnia Życzliwości, który wypada w dniu 21 listopada, w naszej szkole na parterze pojawiła się Poczta Życzliwości.
Przypominamy, że zasady poczty są takie same jak w ubiegłym roku – na karteczce piszemy lub rysujemy dla wybranej osoby coś miłego i życzliwego, coś czym chcielibyśmy się podzielić z kimś innym.
Być może są wśród Was osoby, które na co dzień potrzebują usłyszeć parę miłych słów, a może macie ochotę przekazać coś życzliwego swojemu koledze czy przyjacielowi.
Może jest w szkole jakiś nauczyciel, którego lekcje są atrakcyjne, przyjemne i chcielibyście, aby o tym wiedział.
A może jest wśród Was osoba, która bardzo potrzebuje przeczytać coś pozytywnego?
Napisz lub narysuj coś miłego, życzliwego i poślij za pomocą Poczty Życzliwości, a my przekażemy mu tą wiadomość w tym wyjątkowym dniu – 21 listopada!
Jeśli nie masz pomysłu, w koszyczku przy poczcie znajdziesz gotowe karteczki, z których warto skorzystać.
A może będą one dla Ciebie inspiracją, aby napisać coś od siebie?
Pamiętajcie również, aby zaadresować Wasze liściki imieniem i nazwiskiem lub pierwszą literą nazwiska oraz klasą – bez tego liściki nie odnajdą właścicieli!
Poczta będzie funkcjonowała do środy 20 listopada, aby w czwartek 21 listopada życzliwe wiadomości mogły zostać rozdane.
Zapraszamy do udziału każdego ucznia, nauczyciela, a nawet rodzica!!!
Pokażmy, że warto być wobec siebie życzliwym :)
Psycholog Magdalena Drężek
Pedagog specjalny Oliwia Pałys
Z dumą informujemy, iż czworo uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu rejonowego Małopolskiego Komkursu Historycznego.
Gratulujemy:
Oldze Narębskiej (8c)
Grzegorzowi Pencarskiemu (8c)
Szymonowi Tofilowi (7b)
Marii Treger (8c)
Juz dziś trzymamy kciuki za kolejyn etap konkursu!
Z dumą ogłaszamy, że czworo uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Biologicznego.
Gratulujemy:
Rubenowi Cirutowi (8c)
Julii Mamcarczyk (7a)
Szymonowi Seremakowi (8c)
Janowi Wiatrowi (8b).
Trzymamy kciuki za kolejny etap, który odbędzie się już 2 grudnia 2024r.!
Aż 11 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego!
Gratulujemy:
Ignacemu Gielasowi (7b)
Wojciechowi Janikowi (7a)
Michalinie Kondrackiej (7b)
Kamilowi Marchewce (7c)
Hannie Plewniak (7a)
Katarzynie Ruckiej (8c)
Jadze Soleckiej (7c)
Marii Treger (8c)
Alicji Wojdzie (8c)
tymoteuszowi Zasadzkiemu (8a)
Helenie Żulichowskiej (8c)
Jesteśmy z Was dumni i trzymamy kciuki za kolejny etap, który odbędzie się już 3 grudnia!
Gratulujemy uczniowi klasy 8c- MATEUSZOWI CHMURZE zakwalifikowania do etapu rejonowego konkursu wojewódzkiego z języka niemieckiego!
Z radością informujemy, iż czworo uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu rejonowego wojewódzkiego konkursu geograficznego! 🥳Gratulujemy Tosi Capik (8a), Mateuszowi Chmurze (8c), Antoniemu Emerli (8c) i Gabrysi Garus (8b).
Etap rejonowy odbędzie się już 5 grudnia 2024r. o godzinie 9.00.
Trzymamy kciuki!😊
Z radością informujemy, iż troje uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu rejonowego wojewódzkiego konkursu z języka polskiego! 🥳Gratulujemy Gabrysi Garus (8b), Grzegorzowi Pencarskiemu (8c) oraz Antoniemu Gutowskiemu (8b).
Etap rejonowy odbędzie się już 4 grudnia 2024r. o godzinie 9.00.
Trzymamy kciuki!😊
Święto Niepodległości w naszej szkole obchodziliśmy w tym roku już 8 listopada. Był to dzień zarówno refleksyjny, gdyż wspominaliśmy trudne wydarzenia z historii Polski, jak i radosny- gdyż doceniamy wolność i miejsce, w którym przyszło nam żyć.Obchody niepodległości w tym roku były bardzo różnorodne:klasy 4-8 uczestniczyły w krótkim apelu przygotowanym przez klasy 7b i 7c, podczas którego mogły oddać się refleksji "co by było, gdyby...historia zatoczyła koło...". Wybrzmiały na koniec mocno słowa George'a Santayana „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie."Uczniowie klas 1-3 połączyli natomiast przyjemne z pożytecznym i zjedli zdrowe, patriotyczne, biało- czerwone śniadania, poznali najważniejsze fakty z historii walki Polski o niepodległość oraz wykonali piękne kotyliony. O naszej ojczyźnie i o tym jak dumni jesteśmy z tego, że jesteśmy Polakami myśleliśmy nawet podczas lekcji WF 😉Życzymy wszystkim radosnego Święta Niepodległości! 😊
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości szkolny samorząd uczniowski przeprowadził konkurs pod hasłem "Budujemy historię Polski".
Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu z klocków lego budowli odwzorowujących znane budynki architektoniczne znajdujące się na terenie Polski. Jury miało niełatwy orzech do zgryzienia dokonując oceny prac. Wzięto pod uwagę stopień podobieństwa do oryginału, pomysłowość (kreatywność) oraz czasochłonność. Poniżej wyniki konkursu- gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo jak sami możecie zobaczyć prace są znakomite!
WYNIKI KONKURSU ,,BUDUJEMY HISTORIĘ POLSKI”
KATEGORIA KLASY 1-3
I MIEJSCE
Zofia Mucha 3b
Patryk Hejnold 1a
II MIEJSCE
Michał Gruszka 2a
III MIEJSCE
Aleksander Brewczyk 1a
KATEGORIA KLASY 4-6
I MIEJSCE
Piotr Kaszowski 4b
II MIEJSCE
Jan Palonek 7a
III MIEJSCE
Bartłomiej Janowski 6a
IV MIEJSCE
Franciszek Przyborowski 7a
Zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas w dniu 5 listopada 2024r. Poniżej szczegółowy harmonogram zebrań:
Powered by aSc EduPage