Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany
STOŁÓWKA SZKOLNA
RELIGIA/ETYKA
- Zajęcia religii i etyki są organizowane na życzenie rodzica. W tym celu należy złożyć stosowne oświadczenie. W każdym momencie roku szkolnego można z nich zrezygnować składając podanie do dyrektora.
Kolejny sukces!
Z ogromną radością informujemy, że uczennica kl. 6C Joanna Argasińska została laureatką konkursu plastycznego "Portret rodzinny - portret bliskiej mi osoby". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Grunt to dobre wychowanie
Klasa 2B kolejny raz spotkała się z tematyką "Savoir - Vivre". Podczas cyklu zajęć realizowanych w ramach lekcji oraz innowacji pedagogicznej, uczniowie zgłębiali wiedzę w tym zakresie i wzbogacali swoje umiejętności. Wzięli udział w konkursie "Mistrz Savoir - Vivre-u", w którym ten zaszczytny tytuł zdobyło aż 7 uczniów tej klasy. Ponadto przygotowali krótką inscenizację, podczas której w zabawny i humorystyczny sposób przedstawili niektóre z zasad dobrego nzachowania.
STOŁÓWKA SZKOLNA
Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany
Dzień dinozaura w świetlicy!
Świat dinozaurów oczami dzieci
Lutowe politechniczne warsztaty za nami!
Od zabawy z ogniem po tworzenie instrumetów!
Budżet Obwywatelski
Prezydent Miasta Krakowa ogłasza otarty nabór na wakujące miejsca w Radzie Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa
Nabór trwa do 12 marca 2021
Przedstawiciele aktywistów, NGO, grup nieformalnych oraz wnioskodawcy zgłaszają swoje kandydatury do prac w Radzie Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa
wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=VMnOqd7r-E-v_UOtSNIhJq6O1gAbUk9Hnhp15fh_MOZUNFdSNlFROEFTT0hPTTVEMEdZRFBRS0tDRC4u
Osoby posiadające doświadczenie w partycypacji społecznej lub chcące zdobyć takie doświadczenie, zachęcamy do składania formularza zgłoszeniowego.
Więcej informacji pod linkiem: https://www.bip.krakow.pl/?news_id=137845 .
Szacunek
- W tym tygodniu w klasie 3C odbyły się warsztaty dotyczące "Szacunku". Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoja wiedzę w tym zakresie, oraz wzbogacić ja o doswiadczenia rówieśników. Poznali różne sposoby okazywania szacunku w codziennym zyciu, ale również dowiedzieli się jakie zchowania mogą świadczyć o jego braku. Świetnie sobie poradzili z tym zagadnieniem, przygotowując mapę myśli, która zilustrowala ich wiedzę. Wspólnie wyraziliśmy nadzię, iż zdobytą wiedzę będą stosować w codziennym życiu.
Kilka słów od Pani Psycholog
- Teksty te pochodzą ze świetnej książki "Zaburzenia psychiczne i rozwojowe u dzieci a szkolna rzeczywistość" spod redakcji Marty Jerzak. Ta pozycja jest idealna do psychoedukacji rodziców i nauczycieli, gdyż zawiera wszystkie niezbędne informacje, jednocześnie stanowiąc skondensowany skrót wiedzy dla specjalistów.
23 lutego - Światowy Dzień Walki z Depresją
- Szanowni Państwo
Szisiaj obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. W czasie pandemii niestety statystyki rosną... Zapraszam do krótkiej prezentacji, która pomoże nam w codziennym obserwowaniu siebie i naszych najbliższych.
Wyniki konkursu czytelniczo – plastycznego „Kotek”
Z okazji Światowego Dnia Kota, obchodzonego 17 lutego, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczo – plastyczny „Kotek”.
Konkurs adresowany był do uczniów klas drugich i trzecich. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie bajki „O grubym kotku” i wykonanie do niej ilustracji dowolną techniką plastyczną.
Na konkurs wpłynęło 38 prac. Jury w składzie pani Magdalena Nowińska i pani Monika Sroczyńska przyznało następującą kolejność miejsc:
KLASA II
I miejsce – Antonina Bączkowska 2b
II miejsce – Ignacy Barcicki 2b
III miejsce – Hanna Woźniak 2a
KLASA III
I miejsce – Nina Kupiec 3a
II miejsce – Ignacy Olechowski 3b
III miejsce – Hanna Chrzanowska 3c
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie.
Praca Antoniny Bączkowskiej
Praca Ignacego Barcickiego
Praca Hanny Woźniak
Praca Niny Kupiec
Praca Ignacego Olechowskiego
Praca Hanny Chrzanowskiej
Uczniowie klasy 3B w Szafirowej Pracowni Wyspiańskiego
Uczniowie klasy 3B wzięłi udział w projekcie realizowanym w ramach programu Edukacja Kulturalna, dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Trzy grupy odbiorców, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi, Szkoły Podstawowej nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku,
w Krakowie oraz dorosłe osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej biorą udział w cyklu warsztatów kreatywnych.Każde spotkanie związane jest z inną dziedziną twórczości, którą zajmował się Stanisław Wyspiański pracując w Szafirowej Pracowni, przy ulicy Krowoderskiej w Krakowie.
Nowy rok zaczęliśmy od budowy scenografii, powstały poduszki z motywami inspirowanymi sztuką Stanisława Wyspiańskiego. Cykl reprodukcji prac artysty posłużył do stworzenia komiksów. Beneficjenci malowali portrety i
autoportrety oraz zapoznali się z metodą stempelkową zdobienia ceramiki w motywy roślinne.
Uczestnicy zadania natchnieni "Szafirową Pracownią" oraz dziełami, które w niej powstały stworzą projekt muralu inspirowany twórczością artysty. Malarstwo wielkoformatowe, które zostanie zrealizowane w plenerze, na kamienicy, w której znajdowała się ostatnia pracownia artysty, będzie wyrazem przyjaźni zawartej ze Stanisławem Wyspiańskim.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Partnerzy:
HELP miesięcznik tyflorehabilitacyjny
Stowarzyszenie "Dobrze"
Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi
Szkoła Podstawowa nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku,
w Krakowie
Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej
KULTURATKA.PL
niepelnosprawni.pl
STOŁÓWKA SZKOLNA
Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany
Pierwsza pomoc emocjonalna w domu
- Przedłużające się naucznie w trybie zdalnym często niekorzystnie wpływa na stan emocjonalny dzieci, ale i dorosłych.
Ze strony szkoły ofermujemy wsparcie zarówno pedagoga jak i psychologa. Poprzez Platformę MT oraz stacjonarnie w szkole.
Zapraszam również do zapoznania się ze wskazówkami, jak sobie pomóc w domu.
Zapraszamy na wystawę
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego klasa 3a przygotowała wystawę w hallu szkoły. Ciekawe czy rozpoznacie jakie powiedzenia i przysłowia polskie zostały zilustrowane przez trzecioklasistów ?
Misiowy projekt w klasie 3 a
Do klasy 3 a zawitał Miś Kacperek, który podróżuje po całej Polsce. Dowiedzieliśmy się, w jakich miejscowościach już gościł, a potem dodalismy do pamiętnika podróżnika informacje o Krakowie. Wkrótce Kacperek ruszy w dalszą drogę...
Weź udział w konkursie!
Zachęcamy uczniów klas 1-3 oraz naszych najmłodszych milusińskich z przedszkola do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim.
Szczegóły znajdziecie Państwo w załącznikach.
Polska Agencja Kosmiczna doceniła naszych pierwszoklasistów
To był iście kosmiczny konkurs!
Dwa konkursy - dwa wyróżnienia
Z ogromną radością informujemy, ze uczennica kl. 1a Magdalena Hanula wraz z rodzeństwem otrzymała wyróżnienie w konkursie Nowohuckiego Centrum Kultury pt. "Teatrzyk w Twoim domu". Natomiast w konkursie, który dotyczył bohatera literackiego w czasie pandemii. Madzia wraz z młodszą siostrą Ewą wybrały słonia Elmera - każde zwierzę (i słońce) ma maseczkę i dba o czystość ;). Dziewczynki zdobyły wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie