Przedświąteczny okres to świetna okazja do zrobienia porządków w Twojej domowej biblioteczce.
Masz książki, które się kurzą i przekładasz je z kąta w kąt?
Przynieś je do szkolnej biblioteki!
Przedświąteczny okres to świetna okazja do zrobienia porządków w Twojej domowej biblioteczce.
Masz książki, które się kurzą i przekładasz je z kąta w kąt?
Przynieś je do szkolnej biblioteki!
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice!
Z okazji Dnia Życzliwości, który wypada w dniu 21 listopada, w naszej szkole na parterze pojawiła się Poczta Życzliwości.
Przypominamy, że zasady poczty są takie same jak w ubiegłym roku – na karteczce piszemy lub rysujemy dla wybranej osoby coś miłego i życzliwego, coś czym chcielibyśmy się podzielić z kimś innym.
Być może są wśród Was osoby, które na co dzień potrzebują usłyszeć parę miłych słów, a może macie ochotę przekazać coś życzliwego swojemu koledze czy przyjacielowi.
Może jest w szkole jakiś nauczyciel, którego lekcje są atrakcyjne, przyjemne i chcielibyście, aby o tym wiedział.
A może jest wśród Was osoba, która bardzo potrzebuje przeczytać coś pozytywnego?
Napisz lub narysuj coś miłego, życzliwego i poślij za pomocą Poczty Życzliwości, a my przekażemy mu tą wiadomość w tym wyjątkowym dniu – 21 listopada!
Jeśli nie masz pomysłu, w koszyczku przy poczcie znajdziesz gotowe karteczki, z których warto skorzystać.
A może będą one dla Ciebie inspiracją, aby napisać coś od siebie?
Pamiętajcie również, aby zaadresować Wasze liściki imieniem i nazwiskiem lub pierwszą literą nazwiska oraz klasą – bez tego liściki nie odnajdą właścicieli!
Poczta będzie funkcjonowała do środy 20 listopada, aby w czwartek 21 listopada życzliwe wiadomości mogły zostać rozdane.
Zapraszamy do udziału każdego ucznia, nauczyciela, a nawet rodzica!!!
Pokażmy, że warto być wobec siebie życzliwym :)
Psycholog Magdalena Drężek
Pedagog specjalny Oliwia Pałys
Z dumą informujemy, iż czworo uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu rejonowego Małopolskiego Komkursu Historycznego.
Gratulujemy:
Oldze Narębskiej (8c)
Grzegorzowi Pencarskiemu (8c)
Szymonowi Tofilowi (7b)
Marii Treger (8c)
Juz dziś trzymamy kciuki za kolejyn etap konkursu!
Z dumą ogłaszamy, że czworo uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Biologicznego.
Gratulujemy:
Rubenowi Cirutowi (8c)
Julii Mamcarczyk (7a)
Szymonowi Seremakowi (8c)
Janowi Wiatrowi (8b).
Trzymamy kciuki za kolejny etap, który odbędzie się już 2 grudnia 2024r.!
Aż 11 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego!
Gratulujemy:
Ignacemu Gielasowi (7b)
Wojciechowi Janikowi (7a)
Michalinie Kondrackiej (7b)
Kamilowi Marchewce (7c)
Hannie Plewniak (7a)
Katarzynie Ruckiej (8c)
Jadze Soleckiej (7c)
Marii Treger (8c)
Alicji Wojdzie (8c)
tymoteuszowi Zasadzkiemu (8a)
Helenie Żulichowskiej (8c)
Jesteśmy z Was dumni i trzymamy kciuki za kolejny etap, który odbędzie się już 3 grudnia!
Gratulujemy uczniowi klasy 8c- MATEUSZOWI CHMURZE zakwalifikowania do etapu rejonowego konkursu wojewódzkiego z języka niemieckiego!
Z radością informujemy, iż czworo uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu rejonowego wojewódzkiego konkursu geograficznego! 🥳Gratulujemy Tosi Capik (8a), Mateuszowi Chmurze (8c), Antoniemu Emerli (8c) i Gabrysi Garus (8b).
Etap rejonowy odbędzie się już 5 grudnia 2024r. o godzinie 9.00.
Trzymamy kciuki!😊
Z radością informujemy, iż troje uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu rejonowego wojewódzkiego konkursu z języka polskiego! 🥳Gratulujemy Gabrysi Garus (8b), Grzegorzowi Pencarskiemu (8c) oraz Antoniemu Gutowskiemu (8b).
Etap rejonowy odbędzie się już 4 grudnia 2024r. o godzinie 9.00.
Trzymamy kciuki!😊
Święto Niepodległości w naszej szkole obchodziliśmy w tym roku już 8 listopada. Był to dzień zarówno refleksyjny, gdyż wspominaliśmy trudne wydarzenia z historii Polski, jak i radosny- gdyż doceniamy wolność i miejsce, w którym przyszło nam żyć.Obchody niepodległości w tym roku były bardzo różnorodne:klasy 4-8 uczestniczyły w krótkim apelu przygotowanym przez klasy 7b i 7c, podczas którego mogły oddać się refleksji "co by było, gdyby...historia zatoczyła koło...". Wybrzmiały na koniec mocno słowa George'a Santayana „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie."Uczniowie klas 1-3 połączyli natomiast przyjemne z pożytecznym i zjedli zdrowe, patriotyczne, biało- czerwone śniadania, poznali najważniejsze fakty z historii walki Polski o niepodległość oraz wykonali piękne kotyliony. O naszej ojczyźnie i o tym jak dumni jesteśmy z tego, że jesteśmy Polakami myśleliśmy nawet podczas lekcji WF 😉Życzymy wszystkim radosnego Święta Niepodległości! 😊
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości szkolny samorząd uczniowski przeprowadził konkurs pod hasłem "Budujemy historię Polski".
Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu z klocków lego budowli odwzorowujących znane budynki architektoniczne znajdujące się na terenie Polski. Jury miało niełatwy orzech do zgryzienia dokonując oceny prac. Wzięto pod uwagę stopień podobieństwa do oryginału, pomysłowość (kreatywność) oraz czasochłonność. Poniżej wyniki konkursu- gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo jak sami możecie zobaczyć prace są znakomite!
WYNIKI KONKURSU ,,BUDUJEMY HISTORIĘ POLSKI”
KATEGORIA KLASY 1-3
I MIEJSCE
Zofia Mucha 3b
Patryk Hejnold 1a
II MIEJSCE
Michał Gruszka 2a
III MIEJSCE
Aleksander Brewczyk 1a
KATEGORIA KLASY 4-6
I MIEJSCE
Piotr Kaszowski 4b
II MIEJSCE
Jan Palonek 7a
III MIEJSCE
Bartłomiej Janowski 6a
IV MIEJSCE
Franciszek Przyborowski 7a
Zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas w dniu 5 listopada 2024r. Poniżej szczegółowy harmonogram zebrań:
W dniu 25 października uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w spotkaniu z autorem książeczki „Gdzie go znalazłaś” panem Urmasem Reinmaa. Estoński pisarz przybliżył małym czytelnikom swoją twórczość i jego rodzinny kraj. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, angażując się w rozwiązywanie zagadek związanych z prezentowaną książką. Podczas spotkania dzieci otrzymały kolorowe, papierowe klucze z obrazkami, na podstawie których wymyślały historyjki. Wykazały się przy tym kreatywnością i poczuciem humoru.
Na zakończenie spotkania wszyscy chętni uczniowie mieli możliwość zakupienia książki „Gdzie go znalazłaś” i otrzymania w niej imiennej dedykacji.
W tym samym dniu uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach plastycznych z Natalią Jabłońską, ilustratorką książki „Pan Kluska i żaglowiec” Anny Onichimowskiej.
Dzieci rozmawiały o ekologii, sprzątaniu świata i o tym, jak możemy pomóc naszej zmęczonej planecie. Na pomoc zostali przywołani ekologiczni cyberpomocnicy, w których zamienili się oczywiście uczniowie klasy 3a!
Spotkania odbyły się ramach Międzynarodowego Programu Nasza Mała Biblioteka, w którym uczestniczy szkolna biblioteka. Mamy nadzieję, że takie wydarzenie literackie obudzi czytelnicze zainteresowania wśród uczniów oraz zachęci ich do obcowania z niezwykłym światem literatury.
Zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie "Budujemy historię Polski".
W ramach projektu "Klasa w terenie" pierwszaki z klasy 1a, podczas lekcji plastyki na boisku szkolnym, stworzyły mandalę z zebranych darów jesieni.
Drodzy Uczniowie oraz Pracownicy Szkoły!
W najbliższy wtorek, 1 października 2024r., w naszej szkole rozpocznie się „Jesienna Kampania Rowerowa”. Będzie trwała przez cały październik (z wyłączeniem 14 października).
Jej zasady są zbliżone do zasad akcji Rowerowy Maj: każdy uczeń, który w danym dniu przyjedzie do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach czy deskorolce otrzymuje punkt (chodzi tylko o pojazdy napędzane siłą mięśni).
Maksymalnie będzie można zdobyć 22 punkty. Uczniowie z największą liczbą punktów (w skali Krakowa) otrzymają nagrody – bilety do kina. Urząd Miasta Krakowa ufunduje dla najlepszych uczniów ponad 4000 biletów.
Rowerem prosto do kina ;)
Zapraszamy do udziału!
Klasa 1a rozpoczęła projekt #Cztery_pory_roku_z_KORBO, w którym wykorzystywane będą pomoce zakupione z #Laboratorium_Przyszłości
Pierwszaki podzieliły się na zespoły, każdy wybrał inny "skarb z jesiennego ogrodu". Nazwaliśmy je po polsku i po angielsku i dzieci przystąpiły do projektowania wystawy na klasowym straganie warzywnym. To była świetna zabawa !
Szanowni Państwo,
zachęcamy do oddawania głosów w Budżecie Obywatelskim.
W tym roku miasto postanowiło trafić również do najmłodszych mieszkańców.
Szkoły, które zmobilizują największą ilość uczniów otrzymają nagrody pieniężne (szczegóły pod linkiem:
Jeśli tak rzeczywiście by się stało i nasi uczniowie zdobyliby któreś z pierwszych miejsc, deklaruję, iż decyzję o tym, na co przeznaczyć pieniądze z nagrody, podejmą sami uczniowie (Rada Uczniowska przeprowadzi plebiscyt).
Niemniej nie tylko dlatego warto zagłosować!
Przede wszystkim macie Państwo realny wpływ na to, co się zadzieje w naszym najbliższym otoczeniu.
W tegorocznym budżecie jest kilka projektów, które szczególnie polecamy.
Są one naturalnie powiązane z naszą szkołą (za złożenie projektów dziękujemy Paniom: Natalii Nazim i Elizie Dydyńskiej- Czesak):
Polecamy też projekt mamy z naszej szkoły (p. Katarzyny Muchy):
Warto też zagłosować na projekt ogólnomiejski:
Niezależnie od tego czy wybiorą Państwo powyższe projekty, czy też zdecydują się zagłosować na inne propozycje, warto skorzystać z możliwości partycypowania w decyzjach dotyczących naszego miasta!
Serdecznie pozdrawiam
Paulina Serednicka, dyrektor
Powered by aSc EduPage