EKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 34 na rok szkolny 2024/2025
Ilość wolnych miejsc: 2
wniosek_zgloszenie.pdf
EKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 34 na rok szkolny 2024/2025
Ilość wolnych miejsc: 2
wniosek_zgloszenie.pdf
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA do Samorządowego Przedszkola nr 55 na rok szkolny 2024/2025
Dyrektor ZSP 4 ogłasza rekrutację uzupełniającą do Samorządowego Przedszkola nr 55 na rok szkolny 2024/2025.
Ilość wolnych miejsc: 3
Terminarz:
Rekrutacja uzupełniająca
20.05 - 03.06.2024 r.
Rekrutacja uzupełniająca - składanie przez rodziców wniosków o przyjęcie do przedszkola/ oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej
do 18.06.2024 r.
Rekrutacja uzupełniająca - weryfikacja wniosków przez przedszkola/szkoły - przewodniczący komisji rekrutacyjnej może żądać dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach
19.06.2024 r. godz. 9:00
Rekrutacja uzupełniająca - ogłoszenie wyników rekrutacji (lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych)
20.06 - 27.06.2024 r.
Rekrutacja uzupełniająca - potwierdzanie woli przyjęcia - (podpisywanie umów) w godzinach ustalonych przez dyrektora
28.06.2024 r. godz. 9:00
Rekrutacja uzupełniająca - ogłoszenie list przyjętych i nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc
Wniosek_-_rekrut._uzupelniajaca.pdf
26 kwietnia 2024r. świętowaliśmy w naszej szkole obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Klasy: 4a pod opieką p. Angeliny Dyrek oraz 5b pod opieką p. Anny Kluk przygotowały przedstawienie, podczas którego uczniowie odegrali sceny upamiętniające to ważne dla polskiej historii wydarzenie.
Następnie wszyscy zgormadzeni w sali gimnastycznej odśpiewali pieśń pt. "Witaj majowa jutrzenko".
Zachęcamy do oglądnięcia zdjęć z tej uroczystości.
Klasa 4a w ostatni wtorek odkrywała zakątki Gorców, zdobywając Maciejową. Pogoda była wyśmienita, spacer przyjemny, przewodnik najlepszy, a na szczycie ognisko. Wszystkim tak się spodobało, że już planują kolejną wyprawę.
Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątki od Wydawnictwa Kartograficznego Compass oraz Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK.
Już w poniedziałek 22 kwietnia w godzinach 8.00-13.40 klasy 1a, 2b, 3a, 4b Szkoły Podstawowej nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku oraz gr. III z Samorządowego Przedszkola nr 55 im. Kazimierza Wielkiego w Krakowie będą świętować Dzień Ziemi biorąc udział w warsztatach ogrodniczych na terenie naszego ogrodu antysmogowego.
Jest to zadanie publiczne współfinansowane ze środków miasta Krakowa i zorganizowane dzięki współpracy z Fundacją Czas Wolny oraz Rodziców naszej szkoły i przedszkola (Natalia Nazim, Marta Burzyńska, Katarzyna Mucha, Katarzyna Gwadera)
Celem inicjatywy jest zaangażowanie w dniu Dniu Ziemi dzieci i rodziców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w sadzenie wiosną roślin w 5 donicach, które są zlokalizowane na terenie ogólnodostępnego ogródka edukacyjnego przy Młynówce Królewskiej.
Warsztaty ogrodnicze mają za zadanie edukować dzieci w zakresie działań ogrodniczych i ekologicznych, poprzez praktyczną pracę w ogrodzie.
Projekt będzie polegał na obsadzeniu donic przez 5 grup dzieci (każda grupa max po 25 osób w wieku od 6 do 11 lat) w formie warsztatów ogrodniczych (min. 1h) prowadzonych przez wykwalifikowanego ogrodnika-edukatora.
W trakcie zajęć dzieci poznają tradycję polskiego ogrodu, w którym rosną malwy, lewkonie, kosaćce, dalie i astry (donica tradycji), a także obsadzą jedną donicę z roślinami lubianymi przez owady (m.in. budleją, szałwią, kocimiętką, sasanką, werbeną).
Stworzą też mini ogród sensoryczny:
-donicę smakową - pełną roślin jadalnych (m.in. poziomka, pomidor pietruszka, nasturcja)
-donicę zapachową (m.in. lawenda, róża, piwonia, groszek pachnący, mięta)
-donicę dotyku (rośliny miękkie, szorstkie, mięsiste, sztywne)
CZEGO NAUCZĄ SIĘ DZIECI NA WARSZTATACH?
• cyklu życia roślin, zgodnego z kalendarzem pór roku;
• tradycji polskiego ogrodu;
• jakie walory płyną z ekologicznej uprawy roślin;
• jak stworzyć ogród sensoryczny
• jak tworzyć miejsca przyjazne dla owadów i motyli.
Już nie możemy się doczekać! Trzymajcie kciuki, żeby pogoda dopisała!🥰🎋🪴🌱🌿☘️
W miesiącu marcu odbył się konkurs czytelniczo-plastyczny "Skarpetkowa Pacynka" skierowany do uczniów klas 1-4. Inspiracją do konkursu był cykl książek Justyny Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)". Uczniowie mieli zaprojektować i samodzielnie wykonać pacynkę ze skarpety. Komisja konkursowa w składzie Pani Magdalena Gajos i Pani Aneta Jutkiewicz oceniła pomysłowość, estetykę wykonania, zastosowany materiał i samodzielność wykonania pracy. Wszystkie Skarpetkowe Pacynki zostały zaprezentowane w holu szkoły.
Wyniki konkursu:
I miejsce
Wiktoria Czesak 1b
Maria Ziobrzyńska 1b
II miejsce
Ignacy Rybski 3a
Ivan Posukhov 1b
III miejsce
Sara Uznańska 1b
Krystyna Leśniak 3a
Wyróżnienie
Sviatoslav Vernyi 1b
Ignacy Roga 1b
Wszytkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Organizatorzy:
Bożena Urbaniec
Bożena Stachura
Szanowni Państwo,
Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ, działające przy Katedrze Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas ósmych na nocne powtórki do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, które odbędą się w dniach: 08-10.05.2024 w godzinach 20:00-22:00.
Podczas tego wydarzenia wszyscy uczestnicy będą mieli okazję:-omówić zasady tworzenia różnych form pisemnych, -powtórzyć kluczowe informacje z lektur obowiązkowych,-omówić ważne zagadnienia językowe,-rozwiązywać zadania egzaminacyjne.
To doskonała okazja, by solidnie przygotować się i powtórzyć wiadomości do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.
TERMINARZ:08.05.2024- Formy pisemne: ZAPROSZENIE, OGŁOSZENIE- Gramatyka i zagadnienia językowe: FLEKSJA (imiesłowy!), SKŁADNIA- Lektury: „Dziady" cz. II Adama Mickiewicza, „Balladyna" Juliusza Słowackiego, „Opowieść wigilijna" Karola Dickensa, „Mały Książę" Antoine᾿a de Saint-Exupéry᾿ego
09.05.2024- Formy pisemne: ROZPRAWKA, OPOWIADANIE- Gramatyka i zagadnienia językowe: SŁOWOTWÓRSTWO, FONETYKA- Lektury: „Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, „Latarnik" Henryka Sienkiewicza, „Zemsta" Aleksandra Fredry, „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza
10.05.2024- Lektury: „Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego, „Reduta Ordona" Adama Mickiewicza, utwory Jana Kochanowskiego- Wspólne rozwiązywanie arkusza egzaminacyjnego.
Nocne powtórki do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego odbędą się zgodnie z powyższym terminarzem w godzinach 20:00-22:00 na platformie Microsoft Teams. Ponadto w wydarzeniu (na Facebooku) prowadzona będzie transmisja na żywo.
LINK DO WYDARZENIA: https://fb.me/e/4mhnRi2N7
LINK DO SPOTKANIA NA MICROSOFT TEAMS: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3a56555ae9e1854b13b0718c06ce3926e0%40thread.tacv2/1712230180442?context=%7b%22Tid%22%3a%22eb0e26eb-bfbe-47d2-9e90-ebd2426dbceb%22%2c%22Oid%22%3a%22c3c71d93-c36f-49d0-acd5-852ab113107b%22%7d
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam i proszę o przekazanie informacji o wydarzeniu uczniom.Łączę wyrazy szacunkuKacper Szewczykzastępca przewodniczącego KN Metodyki Polonistycznej UJ
Czy wiecie, że grupa naszych uczniów wyruszyła wczoraj wieczorem na niezwykłą wyprawę do Londynu? Uczniowie klas 7-8 pod opieką pań: Sylwii Olejniczak- Szymańskiej, Magdaleny Radom- Kuźmy oraz Angeliny Dyrek przez najbliższy tydzień będą zgłębiać tajemnice Londynu i sprawdzać swoje umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim. Pierwszy punkt z bogatego planu wycieczki już zaliczony: Tower of London- czyli jeden z najsłynniejszych zamków świata. Życzymy sił i pogody, bo wiemy, że przed nimi jeszcze wiele wrażeń, o czym będziemy Was informować na bieżąco (czekając na zdjęcia znad Tamizy )!
Kraków, dn. 3.04.2024 r.
Rekrutacja - DYŻUR w P-55 – LIPIEC 2024 r.
Rekrutacja do Przedszkola Samorządowego nr 55 na dyżur wakacyjny w lipcu została ZAKOŃCZONA.
BRAK JUŻ WOLNYCH MIEJSC !!!
Na wolne miejsca (10) zostały przyjęte dzieci z P-43, czyli z przedszkola (dzielnica Krowodrza), które ma przerwę wakacyjną: lipiec, sierpień 2024 r.
Ze względu na dużą ilość osób zapisanych na liście rezerwowej,
nowych Kart zapisu już nie przyjmujemy.
Szanowni Państwo,
zapraszamy w dniach 18 i 19 marca 2024r. na zebrania z Rodzicami.
Szczegółowy harmonogram zebrań poniżej:
Dyrektor ZSP 4, Kraków, ul. Urzędnicza 65 informuje, że rekrutacja na okres wakacyjny – LIPIEC 2024 r. będzie prowadzona w dniach 2-5 kwietnia 2024 r. wg. wytycznych Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa (w załączniku: UJEDNOLICENIE TERMINU ORAZ PROCEDURY REKRUTACJI NA OKRES WAKACYJNY).
- Ilość wolnych miejsc: 10 miejsc
Rekrutacja będzie prowadzona wg. zasad wskazanych przez Wydział Edukacji (do wyczerpania wolnych miejsc):
Nasza szkoła przystąpiła do nowego projektu przyrodniczego. Jego głównym celem jest posadzenie i pielęgnacja sadu owocowego na terenie naszej szkoły, który powstanie w oparciu o nieco już zapomniane, tradycyjne gatunki drzew.
O szczegółach projektu możecie przeczytać na stronie: https://tradycyjnysad.pl/
Będziemy Was informować na bieżąco o postępach naszego zespołu związanych z tym projektem. Pierwsy krok już za nami:
4 marca w naszej szkole odbył się apel porządkowy, na którym uczniowie zaangażowani w projekt pt. "Tradycyjny Sad" zapoznali społeczność szkolną ze swoją działalnością. Mieszko z Jaśkiem zaczęli apel od przedstawienia naszej grupy, następnie przeszli do celów, czyli stworzenia mini sadu i rozwijania go, opisu miejsca oraz uzasadnienia wyboru naszych czereśni czyli odmian Buttnera i Kunzego. Wybraliśmy je ze względu na wczesne owocowanie i wysokie wartości odżywcze.
Serdecznie dziękujemy uczniom klas VI – VI za wysłuchanie naszego wystąpienia!
SZLACHETNI AMBASADORZY DRZEW
Powered by aSc EduPage