• BLOG PEDAGOGA

• Pierwsza pomoc emocjonalna w domu

• 19.02.2021 23:18
        • Przedłużające się naucznie w trybie zdalnym często niekorzystnie wpływa na stan emocjonalny dzieci, ale i dorosłych.
          Ze strony szkoły ofermujemy wsparcie zarówno pedagoga jak i psychologa. Poprzez Platformę MT oraz stacjonarnie w szkole.
          Zapraszam również do zapoznania się ze wskazówkami, jak sobie pomóc w domu.
        • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• 09.02.2021 14:34
        • Dzisiaj, 09. 02. 2021 obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jednak o bezpieczeństwo w sieci nie dbamy tylko od święta, ale każdego dnia. Dlatego zapraszamy do udziału w konkutrsie, w którym uczniowie mogą pochwalić sie swoją wiedzą na temat pożyteczności tego narzędzia oraz jak unikać zagrożeń.
        • Uwierz w siebie!

• 20.01.2021 09:51
        • Uwierz w siebie!

Czasem wydaje nam się, że coś nas przerasta, że z czymś sobie nie poradzimy.  I to samo przekonanie już powoduje, ze się wycofujemy. Każdy z nas ma jakieś ograniczenia, nikt z nas nie jest perfekcyjny we wszystkim. Jednak bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jak ogromne mamy możliwości, ponieważ z góry zakładamy niepowodzenie. Boimy się reakcji innych, boimy się porażki. Pamiętajmy jednak, że porażki tez są dla nas. Możemy się wiele nauczyć, wesprzeć innych. Nie myli się tylko ten, co nic nie robi.

Ku refleksji zapraszam na piękny film „Cyrk motyli”. Możemy w nim dostrzec, że wiara w siebie, praca nad sobą może przynieść bardzo pozytywne rezultaty.

• Wsparcie psychologiczne dla Mieszkańców Krakowa

• 16.12.2020 11:16
        • W dniu 7 grudnia br. rozpoczęło działalność Centrum Pierwszej Pomocy Psychologicznej.
          Pomoc można uzyskać w czterech punktach w Krakowie. Pomoc udzielana jest dla mieszkańców Krakowa znajdujących się w kryzysie psychicznym z powodu trudnej sytuacji życiowej (m.in. przemoc i konflikty w rodzinie, utrata pracy, strata bliskiej osoby), która pojawiła lub nasiliła się w wyniku pandemii COVID-19.
          Istnieje możliwość konsultacji w formule on-line.
          Zadanie realizuje Stowarzyszenie UNICORN, a finansuje w całości Gmina Miejska Kraków.