Szkoła Podstawowa

Menu główne

Przedszkole nr 55

Menu główne

 • Artystycznie u najmłodszych!
  24.10.2020

  Jesienne malowanie kropkamiwink

  Koło plastyczne "Magiczny pędzel" zaprasza do galerii obrazów.

   

   

 • Tydzień Kodowania 2020 już za nami !

  Tydzień Kodowania 2020 już za nami !

  Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Europejskim Tygodniu Kodowania, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasz udział został już zgłoszony do europejskich organizatorów wydarzenia i otrzymaliśmy już certyfikaty potwierdzające nasz udział. W naszej szkole zachęcamy dzieci do nauki kodowania i uczenia się programowania nie tylko na lekcjach zajęć komputerowych, ale także na innych przedmiotach, bo algorytmy możemy stosować wszędzie! Klasy 1-3 programowały z wykorzystaniem aplikacji Scratch,  maty do kodowania, uczyły się również kodowania i programowania z wykorzystaniem robotów Dash, które otrzymaliśmy dzięki udziałowi  w projekcie Zaprogramuj Przyszłość.

  Zapraszamy do naszej galerii!

 • Zajęcia na Politechnice Krakowskiej

      Za nami kolejne zajęcia uczniów klas czwartych oraz piątych w Instytucie Inżynierii i Chemii Stosowanej Politechniki Krakowskiej, realizowanych w ramach projektu "Inspiracje naukowe". W czasie wykonywania doświadczeń dzieci poznały procesy sorbcyjne. Miały okazję przekonać się, że najlepszym pochłaniaczem jednej substancji przez drugą czyli sorbentem jest węgiel aktywny. Samodzielne wykonywanie doświadczeń pod okiem kadry naukowej Politechniki Krakowskiej dało dzieciom wiele radości. W drugiej części zajęć przybliżone zostało naszym uczniom zjawisko dźwięku. Dowiedzieliśmy się, co to jest dźwięk i jakie są jego rodzaje. Owocem warsztatów stały się własnoręcznie wykonane przez dzieci instrumenty muzyczne - bębenki, piszczałki i trąbki, których dźwięk ożywił opustoszałą ulicę Szlak. 

                                                                                                             Przemysław Pachołek

 • Sukcesy w klasie 1A

  Z ogromną radością informujemy Państwa o o sukcesach trzech uczennic z klasy 1A odniesionych w konkursie  "Zostań introligatorem" zorganizowanym przez Muzeum Krakowa. Piękne i różnorodne dzieła zostały dostrzeżone i nagrodzone przez jury konkursu. Na zdjęciu dziewczynki dumnie prezentują swoje nagrodzone prace.

   I miejsce w kategorii rodzinnej zdobyła Hanna Kaczmarczyk (na zdjęciu w środku).

  Wyróżnienie otrzymała Magdalena Hanula (  na zdjęciu po prawej).

  Wyróżnienie otrzymała Dominika Wróbel ( na zdjęciu po lewej).

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 • 16.10.2020

  Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany

 • 15.10.2020

  Moduł RADA RODZICÓW został zmodyfikowany

 • Najlepsze życzenia dla wszystkich nauczycieli naszej szkoły!

  Najlepsze życzenia dla wszystkich nauczycieli naszej szkoły!

  Z okazji Dnia Nauczyciela najmłodsi uczniowie naszej szkoły spieszą z życzeniami!

  Dla wszystkich Belfrów - zdrowia, uśmiechu i moc podziękowań za naukę, wiedzę i opiekę! 

 • Spotkanie z Szewczykiem Dratewką w klasie 2B

  5. 10. 2020 w klasie 2B odbyło się spotkanie z Szewczykiem Dratewką. Spotkanie miało na celu nie tylko przybliżenie znajomości lektury, ale przede wszystkim ukazanie pięknej prawdy, iż "dobro powraca". Uczniowie przedstawili kilka scenek z książki. Aktorzy w pięknych strojach zaprezentowali przygody głównego bohatera. Świetne przygotowanie do roli, scenografia oraz kostiumy sprawiły, że na chwilę cała klasa mogła przenieść się w świat Szewczyka.

  We wspólnej dyskusji uczniowie bezbłędnie odczytali główną myśl autora. Dostrzegli bezinteresowność głównego bohatera, a także fakt, iż mimo że tego nie oczekiwał, otrzymał pomoc wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebował.

  Dobro powraca i wiedzą to już nawet najmłodsi uczniowie.

  Zajęcia te były równiez połączone z innowacją pedagogiczną "Grunt to dobre wychowanie", która jest realizowana w klasie 2B.

   

 • Klasa 1b w Międzynarodowym Projekcie „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.

  Klasa 1b w Międzynarodowym Projekcie „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.

  Uczniowie klasy 1b ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Krakowie biorą udział
  w Międzynarodowym Projekcie „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. 
  W ramach projektu wybraliśmy książkę pt. „Drzewo życzeń”, które czytam dzieciom podczas wybranych lekcji.

  W dniu 8 października wspólnie z wszystkimi klasami 1-3 z naszej szkoły obchodziliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji stworzyliśmy drzewo czytelnicze, na którym znajdują się liście z tytułami przeczytanych książek z imionami uczniów, którzy je przeczytali. Drzewo czytelnicze będzie nam towarzyszyło przez cały rok i systematycznie będziemy dodawać do niego liście z przeczytanymi lekturami oraz książkami wybranymi przez dzieci indywidualnie.

  Dodatkową atrakcją było zaproszenie leśnika do przeprowadzenia lekcji online, która bardzo spodobała się naszym dzieciom. Leśniczy zabrał dzieci na wirtualny spacer po lesie a także nauczył w jaki sposób odczytywać wiek drzew na podstawie obwodu pnia drzewa. Podczas lekcji zdobiliśmy nasze lekturniki
  i namalowaliśmy głównych bohaterów książki „Drzewo życzeń”.  

  Bożena Stachura

 • Z wizytą na Politechnice Krakowskiej!
  10.10.2020


  Inspirujemy się nauką!
  Pierwsze zajęcia na PK już za nami!

 • Tydzień Kodowania 2020

  Jesteście gotowi ?  Zaczynamy święto kodowania i zapraszamy do wspólnej zabawy :)

 • Dzień Drzewa

  Dzisiaj do naszej szkoły zawitał leśnik, pan Mateusz. Prosto z lasu, łączył się online i opowiadał o wszystkim co dotyczyło drzew. Spotkanie było niezwykle ciekawe i pozwoliło uczniom na wirtualny spacer po szkółce i po lesie.

 • Dzień Drzewa

  Z okazji Dnia Drzewa klasa 3 a przygotowała w hallu szkoły wystawę prac plastycznych o jesiennych drzewach.

 • Dzień Drzewa 2020

  Dzisiaj, z okazji Dnia Drzewa klasy 1-3 przygotowały w hallu szkoły swoje drzewo czytelnicze, co jest także realizacją międzynarodowego projektu czytelniczego "Lekturki spod chmurki". 

 • ZIELONA KLASA 3C

  Zapełniamy widok przed oknem zielenią !!!

  Dziękujemy wszystkim rodzicom za podarowanie kwiatków doniczkowych dla naszej miłej klasy 3C. W takim zielonym otoczeniu będzie się nam lepiej oddychać i jeszcze lepiej pracować dla świetnych wyników. Zielono nam ;)

 • KLUB CZYTELNICZY 3C

  Czytelniczy - bardzo aktywny - klub KLASY 3C

  Jak widać SKARPETKOWY KLUB CZYTELNICZY działa na dobre. Naszym gościem była mama jednego z uczniów klasy 3C. Gorąco pozdrawiamy panią Ewę. Każdą przeczytaną książkę, przekazuje Ona do biblioteki szkolnej jako uzupełnienie naszego księgozbioru. Podziękowania dla drogiej mamy. Ciąg dalszy nastąpi ...

 • 08.10.2020

  Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany

 • Zebrania z Rodzicami

  Zebrania z Rodzicami
  13.10.2020

  Szanowni Państwo,

  przesłamy w załączniku harmonogram zebrań z Rodzicami, które odbędą się w dniach 13 i 20 października. W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego część zebrań odbędzie się w formie zdalnej.

  zebrania_-_ogloszenie_2020(1).pdf

 • Nagroda dla Wojtka z klasy 3 a !
  06.10.2020 Z przyjemnością przedstawiamy Państwu pracę Wojtka z klasy 3a. Zdobył  on  II miejsce w konkursie Muzeum Krakowa "Zostań introligatorem". Praca jest okładką do notesu inspirowaną popularną grą komputerową. Serdecznie gratulujemy osiągnięcia !
 • Wyróżnienie dla klasy 3 a !
  06.10.2020

  Z dumą informujemy, że międzynarodowy projekt eTwinning "Good start" zrealizowany w klasie 3 a otrzymał prestiżową Odznakę Jakości. 

  Odznaki Jakości eTwinning przyznawane są nauczycielom i uczniom za wybitne projekty eTwinning. Są one świadectwem najwyższego krajowego i europejskiego standardu.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4
  ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków
 • tel./fax. 12 633 04 58
  tel. kom. 660637366

Galeria zdjęć