Moduł UMOWY NAJMU został zmodyfikowany
Z ogromną dumą i radością informujemy, że uczeń naszej szkoły - Franiciszek Zachuta dostał się do finału Olimpiady Informatycznej Juniorów, która odbędzie się w maju. Gratulujemy wspaniałego sukcesu i trzymamy kciuki !!!
Wielce Szanowni Rodzice Krakowskich Uczniów,
wojna w Ukrainie trwa od niemal miesiąca. 24 lutego 2022 roku to dzień, w którym życie nas wszystkich zmieniło się nieodwracalnie. Największe skutki rozgrywającego się dramatu odczuwają jednak dzieci, które były zmuszone uciekać z Ukrainy i z dnia na dzień odnaleźć się w zupełnie nowym, często niezrozumiałym dla nich środowisku. Sytuacji nie ułatwia też fakt przeżywania rzeczywistości wojennej, która nadal jest udziałem każdego z nich. Przecież wciąż w ich ojczystym kraju pozostają bliskie im osoby: walczący na froncie ojcowie i starsi bracia, ukochani dziadkowie i kuzyni, ulubieni nauczyciele, a także koleżanki i koledzy, z którymi do tej pory dzieliły szkolną ławę.
Pierwszy dzień wojny mającej miejsce tuż za naszą wschodnią granicą to również moment, od kiedy wszyscy pracownicy krakowskiej oświaty maksymalnie zaangażowali się w pomoc dzieciom uciekającym z Ukrainy oraz stworzenie im jak najlepszych warunków nauki w krakowskich szkołach. Niezależnie od ogromnego zaangażowania dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników szkolnej administracji i obsługi, niezwykle budujące jest dla mnie także wsparcie okazywane przez Państwa Rodziców. Świadczy ono o ogromnej empatii i chęci dzielenia się dobrem z osobami, które potrzebują tego bardziej, niż kiedykolwiek do tej pory.
W ostatnich tygodniach każdego dnia otrzymuję wiele sygnałów świadczących o Państwa nieustającym zaangażowaniu w pomoc. Przejawia się ono na wiele sposobów. Fundują Państwo obiady dla dzieci z Ukrainy, które potrzebują nie tylko ciepłego posiłku, ale dzięki czasowi spędzonemu przy w szkolnej stołówce z polskimi rówieśnikami, mogą poczuć się jak w swojej ukochanej, ukraińskiej szkole, za którą tak bardzo tęsknią. Poświęcają Państwo czas wolny, kupując przybory szkolne, tornistry i podręczniki dla nowych uczniów, nie zważając także na wysokość wydatków z tym związanych. Zwracają Państwo uwagę swoich pociech na to, aby objęły szczególną troską nowe koleżanki i kolegów, którzy każdego dnia rozpoczynają naukę w krakowskich szkołach. To właśnie Państwa dzieci witają je z ogromną radością, pokazując szkołę i tłumacząc (niezwykle skutecznie, choć przeważnie nie porozumiewają się w tym samym języku!) jak wygląda szkolne życie w Polsce. Dzięki tym wszystkim działaniom uczniowie z Ukrainy czują się objęci szczególną opieką i choć przez chwilę mogą zapomnieć o trwającym koszmarze wojny.
Szanowni Państwo,
wszyscy mamy nadzieję, że wojna w Ukrainie skończy się jak najszybciej. Należy jednak pamiętać, że powrót uczniów do ławek w ich rodzinnych miejscowościach nie będzie możliwy z dnia na dzień. Tylko do tej pory w wyniku działań wojennych zostało zniszczonych 500 szkół w Ukrainie. Dlatego podejmujemy szereg inicjatyw, za sprawą których nauka polskich i ukraińskich dzieci będzie dla nich jeszcze bardziej komfortowa. Tworzymy oddziały przygotowawcze dla uczniów z Ukrainy, zatrudniamy asystentów wielokulturowych, a w szkołach, w których brakuje miejsca, podejmujemy działania mające zapewnić dodatkową przestrzeń do nauki. Zapewniamy również pomoc psychologiczno-pedagogiczną uczniom, którzy tego potrzebują. Zarówno do dyspozycji dzieci i młodzieży, jak również Państwa Rodziców, pozostają szkolni pedagodzy i psycholodzy oraz eksperci zatrudnieniu w ośmiu samorządowych poradniach.
Raz jeszcze dziękując za dotychczasowe zaangażowanie bardzo proszę o nieustawanie w ludzkiej empatii i wyrozumiałości. Państwa czynne działanie jest budującym przykładem dla najmłodszych krakowian, którzy z każdym dniem stają się osobami jeszcze bardziej wrażliwymi na potrzeby innych. I co równie ważne: dzięki wyciągnięciu przez Państwa pomocnej dłoni, dzieci z Ukrainy będą do końca swojego życia dobrze wspominać czas spędzony w Polsce, pomimo niezwykle trudnych okoliczności związanych z trwającą wojną.
Z wyrazami najgłębszego szacunku,Anna Korfel-Jasińska
Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki
Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany
Tysiące przeczytanych stron, dziesiątki godzin przygotowań, kilka nieprzespanych nocy...
Z ogromną dumą informujemy, że Hanna Skórczyńska z klasy 8a została laureatką Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego, a Maria Seweryn z tej samej klasy i Weronika Wiedyska z klasy 7b zdobyły tytuły finalistek tegoż konkursu. Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Gratulacje należą się też Paniom Anecie Sporek i Aleksandrze Pachołek, które przygotowały dziewczęta do konkursu!
Klasy pierwsze/перший клас 6
Klasy drugie/другий клас 3
Klasy trzecie/третій клас 0
Klasy czwarte/четвертий клас 0
Klasy piąte/п'ятий клас 13
Klasy szóste/шостий клас 9
Klasy siódme/сьомий клас 4
Klasy ósme/восьмий клаc 0
Першими приймаються діти з району школи.
Нижче наведено список вулиць, які складають шкільний район.
Ми хочемо запросити вас!
Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 Krakowie zawiadamia, że rekrutacja dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 trwać będzie
od 1 do 31 marca 2022 roku zgodnie z terminami określonymi w załączniku do Zarządzenia nr 232/2022 Prezydenta Miasta Krakowa z 1 lutego 2022 r.
Szkolny konkurs z j. angielskiego "A letter to Santa" dla uczniów z klas II-IV został niedawno rozstrzygnięty. Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział, zaangażowanie i piękne prace!:)
XIX KRAKOWSKI KONKURS RECYTATORSKI - WYNIKI ELIMINACJI REJONOWYCH
Eliminacje rejonowe XIX Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego już za nami. Gratulujemy wszystkim Uczestnikom! Bez względu na finalne wyniki, należą się brawa za podjęcie wyzwania i poświęcenie swojego czasu nad interpretacją tekstu. A poniżej wyniki naszych uczennic:
w klasach od IV do VI:
III MIEJSCE EX AEQUO MAŁGORZATA SZEWCZYK Uczennica klasy VI Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 Poezja: „Dwa wiatry” – Julian Tuwim/Proza: „Miły dla dzieci”- Grzegorz Kasdepke
w klasach VII-VIII:
II MIEJSCE EX AEQUO HANNA SOKÓŁ Uczennica klasy VII Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4
Poezja: „Pan Tadeusz” (koncert Jankiela) – A.MickiewiczProza: „Trzech panów w łódce (nie licząc psa)” – J.K. Jarome
ZOGIA GARGUL Uczennica klasy VIII Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4
Poezja: „Elegia o chłopcu polskim” – K.K. BaczyńskiProza: „Rozmówka polsko-polska”- Sławomir Mrożek
Brawo!
Moduł RADA RODZICÓW został zmodyfikowany
Szanowni Państwo,
na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa, we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia, przeprowadzamy badanie ankietowe wśród dzieci i młodzieży realizowane w ramach „Diagnozy sytuacji dzieci w mieście Krakowie", przygotowywanej zgodnie z wytycznymi Programu UNICEF pn.:„Miasto Przyjazne Dzieciom". Projekt ten jest finansowany ze środków Miasta Krakowa.
Celem badania jest poznanie opinii dzieci i młodzieży na temat warunków i jakości życia w Krakowie oraz propozycji zmian i działań, które warto byłoby podjąć, aby miasto stało się bardziej przyjazne.
W nawiązaniu do Pisma Prezydenta Miasta Krakowa (PS.5315.3.2.2022), które otrzymali Państwo w zeszłym tygodniu, będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji badań ankietowych wśród uczniów.
Anonimowa ankieta skierowana do osób w wieku 10-18 lat, które mieszkają i uczą się w Krakowie, jest dostępna do 21 lutego 2022 roku pod adresem: https://mlodziwkrakowie.webankieta.pl/
W celu zachęcenia uczniów do wypełnienia ankiety, przygotowaliśmy konkurs z nagrodami. Po wypełnieniu ankiety uczniowie będą mogli wziąć udział w konkursie na hasło oraz #hasztag dla kampanii informacyjnej dotyczącej praw dziecka. Na zwycięzców i wyróżnionych czekają atrakcyjne nagrody (I miejsce – laptop, II miejsce – hulajnoga elektryczna, III miejsce – smartfon, wyróżnienia: 5 zestawów słuchawek bezprzewodowych oraz 5 powerbanków).
Bardzo prosimy o przekazanie uczniom w wieku 10-18 lat informacji o badaniu oraz konkursie wraz z linkiem do ankiety, a także zaangażowanie nauczycieli, aby zachęcili/przypominali uczniom o badaniu. Jeśli jest taka możliwość poprosimy o zamieszczenie informacji i linku do ankiety na szkolnej stronie internetowej czy mediach społecznościowych (załączamy grafikę oraz plakat, który można wykorzystać). Ankieta odnosi się zarówno do jakości życia w Krakowie, jak i buduje świadomość na temat praw dziecka, więc mogłoby stanowić doskonały wstęp do rozmowy z uczniami na te tematy, dlatego też, w związku z nauczaniem zdalnym, zachęcamy, aby rozważyć umożliwienie uczniom wypełnienia ankiety podczas godziny wychowawczej. Ankieta jest prosta i napisana przyjaznym językiem, zawiera kilkanaście pytań. Starszym uczniom (14+) wypełnienie ankiety zajmie ok. 10-15 minut, młodszym i/lub wolniej czytającym może zająć nawet do 30 minut.
W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości – prosimy o kontakt z pracownikami Centrum Doradztwa Strategicznego (Antonina Lisiecka, Piotr Lignar, Paweł Sacha), mail: mlodziwkrakowie@gmail.com lub telefonicznie: 12 623 77 40 oraz 668 327 497.
UWAGA: Dodatkowa informacja w sprawie możliwości udziału w konkursie dla dzieci i młodzieży:
Po zakończeniu ankiety uczniom wyświetli się ekran z linkiem do interaktywnego formularza konkursowego – wystarczy, że zostawią sobie otwartą kartę przeglądarki albo zapiszą link i np. po lekcjach, na spokojnie, będą mogli zrealizować zadanie konkursowe (niektóre informacje, które będą niezbędne do podania, aby wziąć udziału w konkursie, będą wymagały wypełnienia przez rodzica/opiekuna prawnego). Prosimy, aby o tym uprzedzić uczniów.
Z góry bardzo dziękujemy za pomoc,
Antonina Lisiecka
Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. D. Bieńkowska, C. Ulasiński, J. Szymańska, M. Widuch
12 623 77 40
Miło nam poinformować, że uczeń kl. 8 c - Marek Rutkowski został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego XXVII edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683, od Obertyna do Wiednia".
Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany
Międzynarodowe lekcje języka angielskiego Pearson we współpracy z brytyjskim BBC
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły ponownie uczestniczą w międzynarodowych lekcjach organizowanych przez wydawnictwo Pearson we współpracy z BBC.
Za nami pierwsza lekcja "Sports in the UK", w której uczestniczyła klasa 6B oraz uczniowie z dwóch włoskich szkół i uczniowie ze szkoły z Republiki Czeskiej.
Lekcja prowadzona w świątecznej atmosferze przez sympatyczną nauczycielkę z Wielkiej Brytanii umozliwiła uczniom poszerzyć wiadomości na temat popularnych sportów w rejonie Lake District. Był czas na naukę nowego słownictwa, konwersacje z uczniami z innych krajów, a przede wszystkim czas na doskonalenie znajomości języka angielskiego.
Jeszcze w tym miesiącu czekają nas kolejne zajęcia z tego projektu