Szkoła Podstawowa

Menu główne

Przedszkole nr 55

Menu główne

 • Baśniowy projekt klasy 1b

  Uczniowie klasy 1b w ramach realizacji projektu „Lekturki spod chmurki” przeczytali baśń H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. Najpierw uzupełniliśmy nasz lekturnik oraz wykonaliśmy gazetkę poświęconą autorowi i omawianej lekturze.  Dzieci wraz z rodzicami przygotowały piękne prezentacje w formie przestrzennej: zamki, teatrzyki, kukiełki, obrazy. Wykonały także, grę dydaktyczną w oparciu o lekturę, w którą graliśmy na lekcji oraz podczas pobytu na świetlicy szkolnej. Przebrały się za bohaterów baśni i  odgrywały scenki z książki, wystawiały teatrzyk tworząc samodzielnie dialogi pomiędzy bohaterami. To był dla nas piękny i bardzo radosny czas, gdyż poza tym, że uczymy się już w szkolnych murach to jeszcze możemy wspólnie zdobywać wiedzę poprzez zabawę.

   

  Wychowawca klasy 1b
  Bożena Stachura

 • Konkurs plastyczny TAURONU- sukces ucznia z kl. 4C

  Konkurs plastyczny TAURONU- sukces ucznia z kl. 4C

  Prawie 4 tys. osób wzięło udział w  konkursie „Świąteczna moc dEKOrowania” zorganizowanym przez TAURON. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu świątecznej ozdoby ze znalezionych w domu odpadów: makulatury, plastiku czy metalu. Uczestnicy konkursu wysłali ponad 12. tys. zdjęć dokumentujących tworzenie i wykonaną ozdobę. Wybrano 40 osób, ktore otrzymały nagrodę.

  Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły- Mieszko Kowalik (kl. 4c), który zachęcony przez nauczyciela techniki p. Ewę Pietrzyk, wygrał nagrodę w postaci tabletu Samsung Galaxy. 10.1 A. 

  Gratulujemy Mieszkowi i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach.

  Poniżej relacja fotograficzna dokumentująca etapy powstawania pracy konkursowej Mieszka.

  zdj.  archiwum prywatne Anna Krajczyńska- Kowalik

 • Olimpiada Informatyczna Juniorów- sukces!

  Olimpiada Informatyczna Juniorów- sukces!

  Miło nam poinofrmować, iż uczeń naszej szkoły- Franciszek Zachuta (kl. 7c) zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Informatycznej Juniorów. 

  Konkurencja była ogromna i nadal trwa, gdyż Franek będzie rywalizował w kolejnym etapie z 279 osobami z całej Polski (z woj . małopolskiego zakwalifikowało się 30 osób). 

  Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zmagania. Liczymy Franku, ze znajdziesz się w gronie laureatów!

  zdj. archiwum prywatne Aleksander Zachuta

 • Wesprzyj naszą szkołę- 1%!

  Wesprzyj naszą szkołę- 1%!
 • 01.02.2021

  Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany

 • Zebrania z Rodzicami w dniu 2 lutego 2021r.

  Zebrania z Rodzicami w dniu 2 lutego 2021r.

  Szanowni Państwo, 

  zgodnie ze szkolnym kalendarzem 2 lutego 2021r. odbędą się zebrania z rodzicami podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2020/2021. 

  W związku z koniecznością zachowania bezpieczeństwa ze względu na trwającą pandemię wszystkie zebrania odbędą się online na platformie Microsoft Teams. 

  Ponieważ klasy 1-3 uczą się stacjonarnie i część dzieci przebywa w świetlicy szkolnej do godziny 17.00, zebrania Rodziców tych klas rozpoczną się dopiero o 18.00.

  Wychowawcy ustalą spotkania na platformie MT zgodnie z następujacym harmonogramem:

  kl.4-8 17.00-18.00

  kl. 1-3 18.00-19.00

  Z wyrazami szacunku

  Paulina Serednicka

 • Kolorowa 34- inicjatywa Rady Rodziców

  Kolorowa 34- inicjatywa Rady Rodziców

  Szanowni Państwo, 

  bardzo dziękujemy za wpłaty przekazane na rzecz Rady Rodziców, która we współpracy z artystą malarzem p. Olafem Cirutem zainicjowała projekt "Kolorowa 34". 

  W ramach tego działania na naszych korytarzach pojawiło się kolorowe grafitti, które cieszy oko i wprowadza przyjazną atmosferę do wnętrz naszej szkoły, a na korytarzu IIp. ma również charakter edukacyjny. 

  Projekt został bardzo ciepło odebrany przez dzieci, więc Rodzice w porozumieniu z Dyrekcją postanowili w podobny sposób odświeżyć jadalnię, w której prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz dzieci przedszkolne spożywają posiłki. 

  Wieczorami, gdy już wszystkie dzieci opuszczą szkołę, pan Olaf Cirut ożywia poszczególne ściany jadalni- już teraz jest bardzo kolorowo, choć prace są jeszcze w toku i efekt końcowy dopiero przed nami. 

  BARDZO DZIĘKUJEMY zarówno panu Olafowi jak i wszystkim Rodzicom, którzy wsparli/wspierają ten projekt!

 • Erasmus + "Together we can"

  W środę 27 stycznia rozpoczęło się 3-dniowe spotkanie online w projekcie Erasmus+ Together we can. To już ostatni panel tematyczny naszego międzynarodowego projektu, tym razem związany z migracjami.

  W całym przedsięwzięciu udział biorą uczniowie z Polski, Włoch ,Hiszpanii, Portugalii, oraz Cypru.

  Łącząc się na platformie Google Meet, przedstawialiśmy uczestnikom projektu swoje prace na temat migracji. Polegało to na udostępnieniu wykonanego przez siebie plakatu, bądź prezentacji, oraz wytłumaczeniu po angielsku w kilku zdaniach, co się na nich znajduje. Konkretne, zrozumiale przedstawione wypowiedzi, naszych uczennic z klasy 6a, wypadły świetnie. 

  Pierwszy dzień był pracowity, ale i bardzo przyjemny.

  Mamy nadzieję, że drugi będzie tak samo dobry, lub jeszcze ciekawszy.

 • Dzień Babci i Dziadka!

  Najpiękniejsze życzenia dla ukochanych Babć i Dziadziusów przesyłają wszyscy najmłodsi uczniowie z naszej szkoły. 

  "Dla kogo ta laurka,

  W słońcu, zieleni, chmurkach?

  Dla kogo każda wnuczka,

  Dla kogo każdy wnuczek,

  Maluje dzisiaj kwiaty,

  Przynosi upominek?

  Dla kogo jest ten wierszyk

  I życzenia od dzieci?

  Już wiecie? Oczywiście!

  Dla wszystkich Babć i Dziadków na świecie!"

   

  Nauczyciele świetlicy

 • Rekrutacja do Samorządowego Przedszkola nr 55 na rok szkolny 2021/2022

  Rekrutacja do Samorządowego Przedszkola nr 55 na rok szkolny 2021/2022

  Szanowni Państwo, 

  w dniu 1 marca 2021r. rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. Poniżej zamieszczamy link, pod którym znajdziecie Państwo wszystkie istotne informacje wraz z terminarzem.

 • 25.01.2021

  Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany

 • Zimowe, białe szaleństwo!
  22.01.2021


   

  Ulepmy dziś bałwana! laugh

   

 • Zapraszamy klasy 7. i 8. na Targi Szkół Zawodowych (online)

  Zapraszamy klasy 7. i 8. na Targi Szkół Zawodowych (online)

  Drodzy Uczniowie klas siódmych i ósmych, 

  już niebawem przed Wami pierwsza bardzo poważna decyzja dotycząca wyboru szkoły, która ukierunkuje Was w dalszym rozwoju. Podejmując ją myślcie proszę zarówno o tym, jakie są Wasze predyspozycje i zainteresowania, ale i jak kształtuje się aktualny rynek pracy- bo choć przed Wami jeszcze wiele lat edukacji, to jednym z jej celów jest przecież zdobycie wymarzonego zawodu. 

  Decyzja o wyborze szkoły średniej powinna być przemyślana i warto ją podejmować po rozeznaniu aktualnej oferty edukacyjnej nie tylko szkół ogólnokształcących ale i tych, które kształcą w kierunku konkretnych zawodów. 

  Zachęcam więc zarówno Uczniów jak i ich Rodziców do wzięcia udziału w rozpoczynających się 21 stycznia 2021 Targach Szkół Zawodowych. 

  Wszystkie dodatkowe informacje znajdziecie Państwo w linku, który umieszczam poniżej. 

  Paulina Serednicka, dyrektor ZSP nr 4 w Krakowie

   

 • Uwierz w siebie!
  20.01.2021

  Uwierz w siebie!

                  Czasem wydaje nam się, że coś nas przerasta, że z czymś sobie nie poradzimy.  I to samo przekonanie już powoduje, ze się wycofujemy. Każdy z nas ma jakieś ograniczenia, nikt z nas nie jest perfekcyjny we wszystkim. Jednak bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jak ogromne mamy możliwości, ponieważ z góry zakładamy niepowodzenie. Boimy się reakcji innych, boimy się porażki. Pamiętajmy jednak, że porażki tez są dla nas. Możemy się wiele nauczyć, wesprzeć innych. Nie myli się tylko ten, co nic nie robi.

  Ku refleksji zapraszam na piękny film „Cyrk motyli”. Możemy w nim dostrzec, że wiara w siebie, praca nad sobą może przynieść bardzo pozytywne rezultaty.

                

   

 • 18.01.2021

  Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany

 • 15.01.2021

  Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany

 • 15.01.2021

  Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany

 • Wznowienie działalności stołówki szkolnej dla klas 1-3 od 18 stycznia 2021r.

  Wznowienie działalności stołówki szkolnej dla klas 1-3 od 18 stycznia 2021r.

  Szanowni Państwo,

  w związku ze wznowieniem działalności stołówki szkolnej dla klas 1-3 od dnia 18 stycznia 2020r. przypominamy, iż osoby, które mają podpisaną umowę na żywienie w bieżącym roku szkolnym, proszone są o każdorazowe zgłaszanie nieobecności dziecka najpóźniej do godziny 9.00 rano w dniu, w którym dziecko będzie nieobecne.

  Jeśli już dziś wiedzą Państwo, że syn/córka będzie nieobecny w szkole 18 stycznia - prosimy o wcześniejsze odwołanie obiadu telefonicznie (126330458) lub drogą mailową: intendentsp34@interia.pl.

 • Konkurs plastyczny "A to moja bohaterka"

  Konkurs plastyczny "A to moja bohaterka"

  Szanowni Państwo, 

  zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "A to jest moja bohaterka!". Konkurs jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas 1-3 mieszkających na terenie Małopolski.

  Konkurs jest inspirowany wystawą ilustracji Joanny Rusinek do książki "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy" Anny Dziewit-Meller wydanej nakładem Wydawnictwa ZNAK. 

  Temat konkursu:

  Świat jest pełen niezwykłych kobiet, które każdego dnia udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Warto je upamiętnić, choć często nie szukają rozgłosu, a ich nazwisk nie znajdziemy na pierwszych stronach gazet ani w podręcznikach do historii. A czy w Twoim życiu jest bohaterka, która zasługuje, by znaleźć się w gronie najwspanialszych dam, dziewczyn i dziewuch? Może jest nią Twoja babcia, przyjaciółka z ławki albo autorka ukochanej książki? Narysuj jej portret i napisz krótko, dlaczego warto ją wyróżnić. 

  Prace należy przesłać w formie skanu lub zdjęcia na adres: zapisy.przegorzaly@dworek.eu

  Termin przesyłania prac: 31.01.2020.

  Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej oraz w załączniku: regulamin_konkursu_plastycznego_a_to_jest_moja_bohaterka.docx​​​​​​​ 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4
  ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków
 • tel./fax. 12 633 04 58
  tel. kom. 660637366

Galeria zdjęć