Szkoła Podstawowa

Menu główne

Przedszkole nr 55

Menu główne

 • 25.03.2022 2021/2022
 • 25.03.2022

  Moduł UMOWY NAJMU został zmodyfikowany

 • SUKCES FRANCISZKA ZACHUTY, UCZNIA KLASY 8C

  SUKCES FRANCISZKA ZACHUTY, UCZNIA KLASY 8C

  Z ogromną dumą i radością informujemy, że uczeń naszej szkoły - Franiciszek Zachuta dostał się  do finału Olimpiady Informatycznej Juniorów, która odbędzie się w maju. Gratulujemy wspaniałego sukcesu i trzymamy kciuki !!!

 • List p. Prezydent Anny Korfel- Jasińskiej

  List p. Prezydent Anny Korfel- Jasińskiej

  Wielce Szanowni Rodzice Krakowskich Uczniów,

  wojna w Ukrainie trwa od niemal miesiąca. 24 lutego 2022 roku to dzień, w którym życie nas wszystkich zmieniło się nieodwracalnie. Największe skutki rozgrywającego się dramatu odczuwają jednak dzieci, które były zmuszone uciekać z Ukrainy i z dnia na dzień odnaleźć się w zupełnie nowym, często niezrozumiałym dla nich środowisku. Sytuacji nie ułatwia też fakt przeżywania rzeczywistości wojennej, która nadal jest udziałem każdego z nich. Przecież wciąż w ich ojczystym kraju pozostają bliskie im osoby: walczący na froncie ojcowie i starsi bracia, ukochani dziadkowie i kuzyni, ulubieni nauczyciele, a także koleżanki i koledzy, z którymi do tej pory dzieliły szkolną ławę.

  Pierwszy dzień wojny mającej miejsce tuż za naszą wschodnią granicą to również moment, od kiedy wszyscy pracownicy krakowskiej oświaty maksymalnie zaangażowali się w pomoc dzieciom uciekającym z Ukrainy oraz stworzenie im jak najlepszych warunków nauki w krakowskich szkołach. Niezależnie od ogromnego zaangażowania dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników szkolnej administracji i obsługi, niezwykle budujące jest dla mnie także wsparcie okazywane przez Państwa Rodziców. Świadczy ono o ogromnej empatii i chęci dzielenia się dobrem z osobami, które potrzebują tego bardziej, niż kiedykolwiek do tej pory.

  W ostatnich tygodniach każdego dnia otrzymuję wiele sygnałów świadczących o Państwa nieustającym zaangażowaniu w pomoc. Przejawia się ono na wiele sposobów. Fundują Państwo obiady dla dzieci z Ukrainy, które potrzebują nie tylko ciepłego posiłku, ale dzięki czasowi spędzonemu przy w szkolnej stołówce z polskimi rówieśnikami, mogą poczuć się jak w swojej ukochanej, ukraińskiej szkole, za którą tak bardzo tęsknią. Poświęcają Państwo czas wolny, kupując przybory szkolne, tornistry i podręczniki dla nowych uczniów, nie zważając także na wysokość wydatków z tym związanych. Zwracają Państwo uwagę swoich pociech na to, aby objęły szczególną troską nowe koleżanki i kolegów, którzy każdego dnia rozpoczynają naukę w krakowskich szkołach. To właśnie Państwa dzieci witają je z ogromną radością, pokazując szkołę i tłumacząc (niezwykle skutecznie, choć przeważnie nie porozumiewają się w tym samym języku!) jak wygląda szkolne życie w Polsce. Dzięki tym wszystkim działaniom uczniowie z Ukrainy czują się objęci szczególną opieką i choć przez chwilę mogą zapomnieć o trwającym koszmarze wojny.

  Szanowni Państwo,

  wszyscy mamy nadzieję, że wojna w Ukrainie skończy się jak najszybciej. Należy jednak pamiętać, że powrót uczniów do ławek w ich rodzinnych miejscowościach nie będzie możliwy z dnia na dzień. Tylko do tej pory w wyniku działań wojennych zostało zniszczonych 500 szkół w Ukrainie. Dlatego podejmujemy szereg inicjatyw, za sprawą których nauka polskich i ukraińskich dzieci będzie dla nich jeszcze bardziej komfortowa. Tworzymy oddziały przygotowawcze dla uczniów z Ukrainy, zatrudniamy asystentów wielokulturowych, a w szkołach, w których brakuje miejsca, podejmujemy działania mające zapewnić dodatkową przestrzeń do nauki. Zapewniamy również pomoc psychologiczno-pedagogiczną uczniom, którzy tego potrzebują. Zarówno do dyspozycji dzieci i młodzieży, jak również Państwa Rodziców, pozostają szkolni pedagodzy i psycholodzy oraz eksperci zatrudnieniu w ośmiu samorządowych poradniach.

  Raz jeszcze dziękując za dotychczasowe zaangażowanie bardzo proszę o nieustawanie w ludzkiej empatii i wyrozumiałości. Państwa czynne działanie jest budującym przykładem dla najmłodszych krakowian, którzy z każdym dniem stają się osobami jeszcze bardziej wrażliwymi na potrzeby innych. I co równie ważne: dzięki wyciągnięciu przez Państwa pomocnej dłoni, dzieci z Ukrainy będą do końca swojego życia dobrze wspominać czas spędzony w Polsce, pomimo niezwykle trudnych okoliczności związanych z trwającą wojną.

  Z wyrazami najgłębszego szacunku,Anna Korfel-Jasińska

  Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki

 • 21.03.2022

  Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany

 • Małopolski Konkurs Języka Polskiego

  Tysiące przeczytanych stron, dziesiątki godzin przygotowań, kilka nieprzespanych nocy...

  Z ogromną dumą informujemy, że Hanna Skórczyńska z klasy 8a została laureatką Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego, a Maria Seweryn z tej samej klasy i Weronika Wiedyska z klasy 7b zdobyły tytuły finalistek tegoż konkursu. Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

  Gratulacje należą się też Paniom Anecie Sporek i Aleksandrze Pachołek, które przygotowały dziewczęta do konkursu!

 • Szkolny konkurs z j. angielskiego dla uczniów z klas IV-VIII

 • WOLNE MIEJSCA W SZKOLE (dotyczy dzieci z Ukrainy)/ вільні місця в школі

   WOLNE MIEJSCA W SZKOLE (dotyczy dzieci z Ukrainy)/ вільні місця в школі

   

  Klasy pierwsze/перший клас          6
  Klasy drugie/другий клас           3
  Klasy trzecie/третій клас           0
  Klasy czwarte/четвертий клас        0
  Klasy piąte/п'ятий клас           13
  Klasy szóste/шостий клас           9
  Klasy siódme/сьомий клас           4
  Klasy ósme/восьмий клаc          0

   

  Першими приймаються діти з району школи.

   

  Нижче наведено список вулиць, які складають шкільний район.

   

  Ми хочемо запросити вас!

   

   

 • Dzień otwarty szkoły

 • Rekrutacja 2022/2023
  22.02.2022

  Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4  Krakowie zawiadamia, że rekrutacja dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 trwać będzie

   od 1 do 31 marca 2022 roku zgodnie z terminami określonymi w załączniku do Zarządzenia nr 232/2022 Prezydenta Miasta Krakowa z 1 lutego 2022 r.

 • Szkolny konkurs z j. angielskiego-wyniki

  Szkolny konkurs z j. angielskiego "A letter to Santa" dla uczniów z klas II-IV został niedawno rozstrzygnięty. Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział, zaangażowanie i piękne prace!:)

 • Sukces!

  XIX KRAKOWSKI KONKURS RECYTATORSKI - WYNIKI ELIMINACJI REJONOWYCH

  Eliminacje rejonowe XIX Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego już za nami. Gratulujemy wszystkim Uczestnikom! Bez względu na finalne wyniki, należą się brawa za podjęcie wyzwania i poświęcenie swojego czasu nad interpretacją tekstu. A poniżej wyniki naszych uczennic:
  w klasach od IV do VI:
  III MIEJSCE EX AEQUO MAŁGORZATA SZEWCZYK Uczennica klasy VI Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 Poezja: „Dwa wiatry” – Julian Tuwim/Proza: „Miły dla dzieci”- Grzegorz Kasdepke

  w klasach VII-VIII:

  II MIEJSCE EX AEQUO HANNA SOKÓŁ Uczennica klasy VII Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4

  Poezja: „Pan Tadeusz” (koncert Jankiela) – A.MickiewiczProza: „Trzech panów w łódce (nie licząc psa)” – J.K. Jarome

  ZOGIA GARGUL Uczennica klasy VIII Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4

  Poezja: „Elegia o chłopcu polskim” – K.K. BaczyńskiProza: „Rozmówka polsko-polska”- Sławomir Mrożek

  Brawo!

   

   

 • 10.02.2022

  Moduł RADA RODZICÓW został zmodyfikowany

 • 10.02.2022 Nasze Dzieci często sięgają po różne filmy. Dzisiaj zapraszam na serię krótkich filmów, które pomogą nam utrwalić wiadomości dotyczące bezpieczeństwa w sieci i z pewnością na dłużej pozostaną w pamięci Naszych Skarbów. Na stronie załączam jeden film z serii Sieci@ki.pl. Pozostałe bez trudu odnajdą Pańswto w zasobach Internetu.
 • Młodzi w Krakowie- ankieta skierowana do dzieci

  Młodzi w Krakowie- ankieta skierowana do dzieci

  Szanowni Państwo,

  na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa, we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia, przeprowadzamy badanie ankietowe wśród dzieci i młodzieży realizowane w ramach „Diagnozy sytuacji dzieci w mieście Krakowie", przygotowywanej zgodnie z wytycznymi Programu UNICEF pn.:„Miasto Przyjazne Dzieciom". Projekt ten jest finansowany ze środków Miasta Krakowa.

  Celem badania jest poznanie opinii dzieci i młodzieży na temat warunków i jakości życia w Krakowie oraz propozycji zmian i działań, które warto byłoby podjąć, aby miasto stało się bardziej przyjazne.

  W nawiązaniu do Pisma Prezydenta Miasta Krakowa (PS.5315.3.2.2022), które otrzymali Państwo w zeszłym tygodniu, będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji badań ankietowych wśród uczniów.​​​​​​

  Anonimowa ankieta skierowana do osób w wieku 10-18 lat, które mieszkają i uczą się w Krakowie, jest dostępna do 21 lutego 2022 roku pod adresem:  https://mlodziwkrakowie.webankieta.pl/

  W celu zachęcenia uczniów do wypełnienia ankiety, przygotowaliśmy konkurs z nagrodami. Po wypełnieniu ankiety uczniowie będą mogli wziąć udział w konkursie na hasło oraz #hasztag dla kampanii informacyjnej dotyczącej praw dziecka. Na zwycięzców i wyróżnionych czekają atrakcyjne nagrody (I miejsce – laptop, II miejsce – hulajnoga elektryczna, III miejsce – smartfon, wyróżnienia: 5 zestawów słuchawek bezprzewodowych oraz 5 powerbanków).  

  Bardzo prosimy o przekazanie uczniom w wieku 10-18 lat informacji o badaniu oraz konkursie wraz z linkiem do ankiety, a także zaangażowanie nauczycieli, aby zachęcili/przypominali uczniom o badaniu. Jeśli jest taka możliwość poprosimy o zamieszczenie informacji i linku do ankiety na szkolnej stronie internetowej czy mediach społecznościowych (załączamy grafikę oraz plakat, który można wykorzystać). Ankieta odnosi się zarówno do jakości życia w Krakowie, jak i buduje świadomość na temat praw dziecka, więc mogłoby stanowić doskonały wstęp do rozmowy z uczniami na te tematy, dlatego też, w związku z nauczaniem zdalnym, zachęcamy, aby rozważyć umożliwienie uczniom wypełnienia ankiety podczas godziny wychowawczej. Ankieta jest prosta i napisana przyjaznym językiem, zawiera kilkanaście pytań. Starszym uczniom (14+) wypełnienie ankiety zajmie ok. 10-15 minut, młodszym i/lub wolniej czytającym może zająć nawet do 30 minut.

  W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości – prosimy o kontakt z pracownikami Centrum Doradztwa Strategicznego (Antonina Lisiecka, Piotr Lignar, Paweł Sacha), mail: mlodziwkrakowie@gmail.com lub telefonicznie: 12 623 77 40 oraz 668 327 497.

  UWAGA: Dodatkowa informacja w sprawie możliwości udziału w konkursie dla dzieci i młodzieży:

  Po zakończeniu ankiety uczniom wyświetli się ekran z linkiem do interaktywnego formularza konkursowego – wystarczy, że zostawią sobie otwartą kartę przeglądarki albo zapiszą link i np. po lekcjach, na spokojnie, będą mogli zrealizować zadanie konkursowe (niektóre informacje, które będą niezbędne do podania, aby wziąć udziału w konkursie, będą wymagały wypełnienia przez rodzica/opiekuna prawnego). Prosimy, aby o tym uprzedzić uczniów.  

  Z góry bardzo dziękujemy za pomoc,

  Antonina Lisiecka
  Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. D. Bieńkowska, C. Ulasiński, J. Szymańska, M. Widuch
  12 623 77 40

 • Sukces !!!

  Miło nam poinformować, że uczeń kl. 8 c - Marek Rutkowski został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego XXVII edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683, od Obertyna do Wiednia".

 • Tydzień Bezpiecznego Internetu
  08.02.2022 Dzisiaj zapraszam na kilka wskazówek jak prawidłowo korzystać z Internetu.
 • 07.02.2022

  Moduł STOŁÓWKA SZKOLNA został zmodyfikowany

 • BBC Live Classes

  Międzynarodowe lekcje języka angielskiego Pearson we współpracy z brytyjskim BBC

  W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły ponownie uczestniczą w międzynarodowych lekcjach organizowanych przez wydawnictwo Pearson we współpracy z BBC. 
  Za nami pierwsza lekcja "Sports in the UK", w której uczestniczyła klasa 6B oraz uczniowie z dwóch włoskich szkół i uczniowie ze szkoły z Republiki Czeskiej. 
  Lekcja prowadzona w świątecznej atmosferze przez sympatyczną nauczycielkę z Wielkiej Brytanii umozliwiła uczniom poszerzyć wiadomości na temat popularnych sportów w rejonie Lake District. Był czas na naukę nowego słownictwa, konwersacje z uczniami z innych krajów, a przede wszystkim czas na doskonalenie znajomości języka angielskiego.

  Jeszcze w tym miesiącu czekają nas kolejne zajęcia z tego projektu

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4
  ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków
 • tel./fax. 12 633 04 58
  tel. kom. 660637366

Galeria zdjęć