
Miło nam jest poinformować, że uczeń klasy 8a- Karol Wojtacha- zakwalifikował się do etapu rejonowego.
Trzymamy kciuki za sukces w dalszym zmaganiu się z zadaniami geograficznymi!
Miło nam jest poinformować, że uczeń klasy 8a- Karol Wojtacha- zakwalifikował się do etapu rejonowego.
Trzymamy kciuki za sukces w dalszym zmaganiu się z zadaniami geograficznymi!
Z radością informujemy, że do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
1. Belczyk Michał.
2.Kmiecik Konrad
3.Koksal Abdullah.
4.Koksal Meyrem Vera
5. Moszko Piotr
6. Turco Elio
7.Tutaj Antoni
8.Wójcikiewicz Łucja
9.Zomerska Joanna.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap!
Z radością informuję, iż uczennice klasy VIII a, Olga Michno i Łucja Wójcikiewicz, zakwalifikowały się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów! Katarzyna Kozłowska
Czasami przykład idzie z góry, a czasami z dołu :)
Nauczyciele zainspirowani akcją, w którą bardzo zaangażowali się nasi uczniowie, postanowili również zaadoptować wirtualnie jakiegoś kota. Przedstawiamy Państwu- Profesora Maniusia. Los do tej pory nie był dla niego łaskawy...
Maniuś ma około 8 lat, nie jest jeszcze starym kotem, jednak może wyglądać na więcej, gdyż życie go nie rozpieszczało.
Trafił do Fundacji z Kłaja. Był bardzo wychudzony, ząbki w fatalnym stanie (prawie ich nie ma), a uszka dosłownie zjedzone przez świerzb. Teraz mieszka w domu tymczasowym i dochodzi do siebie.
Cieszymy się, że możemy mu pomóc.
Obchodzimy różne dni – Dzień Kropki, Dzień Tabliczki Mnożenia, Dzień Czarnego Kota, Dzień Zwierząt, itp. W tym roku uczniowie klas IV – VIII podjęli wyzwanie i rozpoczęliśmy całoroczną akcję charytatywną na rzecz pokrzywdzonych zwierząt. Fundacja Pomocy Zwierzętom „Stawiamy na Łapy” prosi o tzw. adopcję wirtualną kota oczekującego na swój docelowy dom. Nasza szkoła włączyła się do akcji i każda klasa otrzymała swojego bezdomnego kota, na rzecz którego comiesięcznie wpłacamy uzbierane kwoty. Pierwsza, październikowa zbiórka spotkała się z ogromnym odzewem – uzbieraliśmy prawie dwukrotnie tyle, ile było wymagane na rzecz „naszych” kociaków. Byle tak dalej! Do akcji charytatywnej włączyli się także nauczyciele – od listopada zaczniemy się opiekować Kotem Profesorem.
Reprezentacja szkolna w dniu 30 października uczestniczyła w Zawodach Szachowych organizowanych przez Krakowską Olimpiadę Młodzieży. Maurycy Jakubiec z klasy VIa zdobył szóste miejsce w kategorii chłopców w Krakowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W ubiegłym tygodniu nasza szkoła aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję „Szkoła pamięta”.
W czwartek 24 października klasa 8a odwiedziła Oddział Muzeum Historycznego przy ulicy Pomorskiej i tam wzięła udział w lekcji „ Krakowianie wobec terroru 1939-1945-1956”. Przy ulicy Pomorskiej 2 w czasie II wojny światowej mieściła się siedziba gestapo. Lekcja uświadomiła młodzieży, jak podobne były do siebie oba totalitaryzmy: nazistowski i komunistyczny. Szczególnych wrażeń i wzruszeń dostarczyła wizyta w celach więziennych, w których torturowano Polaków walczących o wolną i niepodległą Polskę.
Natomiast uczniom klas siódmych, na zajęciach historii, przedstawiono dzieje Krakowa w okresie okupacji. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się o codziennym życiu mieszkańców Krakowa, o pierwszych represjach okupantów wobec ludności miasta, a w szczególności wobec inteligencji polskiej podczas tzw. „Sonderaktion Krakau”. Uczniom przybliżono również historię naszej dzielnicy oraz tragiczne losy ludności żydowskiej w tym trudnym okresie. Na zajęciach uczniowie oglądali zdjęcia związane z życiem mieszkańców i obraz wojennego Krakowa.
Na zakończenie akcji „Szkoła pamięta” Samorząd Uczniowski złożył kwiaty i zapalił znicz pod pamiątkową tablicą na ścianie budynku Domu Śląskiego przy ulicy Pomorskiej.
Były to dni pełne zadumy nad minionymi czasami i pamięci o tych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę.
Dzień Kundelka – nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października.
Plakat wykonali uczniowie z klas 1-7 uczęszczający na lekcje etyki.
25 października odbyła się w naszej szkole akcja „Małe co nieco dla kundelka”.
W akcji wzięły udział dzieci z klas 1 -3, które przynosiły w tym dniu karmę dla piesków.
Dzięki dobremu sercu najmłodszych uczniów i ich Rodziców udało się zebrać kosz pełen smakołyków dla podopiecznych Fundacji La Fauna dla Zwierząt.
Serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich kundelków, które chociaż nie należą do żadnej konkretnej rasy są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.
Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie klas 4 – 8 zostali zaproszeni do udziału w konkursie „Nauczyciele też byli dziećmi”. Zadaniem uczestników konkursu było rozpoznanie nauczycieli ze zdjęć zrobionych w dzieciństwie.
Na korytarzu trzeciego piętra powstała wystawa 22 fotografii nauczycieli z wieku nawet niemowlęcego.
Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Nauczyciele też świetnie się bawili, próbując rozpoznać koleżanki i kolegów z pokoju nauczycielskiego.
Zwycięzcami konkursu zastali uczniowie, którzy rozpoznali prawidłowo 18 nauczycieli. Są to: Julia Czubaj, Milena Konik, Filip Kowalak, Aleksandra Kozyra, Maja Lenartowicz, Wiktoria Ochońska i Sonia Pacześniak. Nagrodą dla siedmiu najbardziej spostrzegawczych są książki z autografami nauczycieli biorących udział w konkursie. Gratulujemy!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie klas pierwszych.
Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia zdjęć ze ślubowania klas pierwszych. Dziękujemy firmie Kompania Kadrowa pana Krzysztofa Szkolnickiego za utrwalenie tych radosnych chwil!
10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji uczniowie klas 4 – 6 wykonali na lekcjach plastyki prace plastyczne przedstawiające drzewa.
Prace zostały zaprezentowane w Krowoderskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 21 – Wypożyczalnia dla dzieci ul. Królewska 59.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Z okazji Dnia Drzewa (10 października) uczniowie klas 1 – 3 wzięli udział w konkursie plastycznym „Drzewo”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej drzewo lub pejzaż, którego głównym tematem było drzewo lub drzewa.
Na konkurs wpłynęło 51 prac. Prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1, klasy 2, klasy 3.
Kryteria oceny prac:
Jury miało duży problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż każda praca zasługiwała na uznanie.
Po długiej naradzie przyznano następującą kolejność miejsc:
KLASY I
I miejsce – Ayse Serra Koksal 1b
II miejsce – Zofia Kamizela 1a
III miejsce – Helena Tabak 1a
Wyróżnienie – Antonina Bączkowska 1b
KLASY II
I miejsce – Jowita Sporek 2b
II miejsce – Adam Drzonek 2a
III miejsce – Franciszek Przyborowski 2a
Wyróżnienie – Liliana Ambrozińska 2a
KLASY III
I miejsce – Oliwia Andraszak 3c
II miejsce – Katerina Demydenko 3c
III miejsce – Rafał Belczyk 3b
Wyróżnienie – Alicja Wojda 3b
Prace oceniali:
Pan Bogusław Maślak – nauczyciel plastyki
Pani Weronika Poje – studentka III roku ASP
Wszystkie zgłoszone na konkurs prace zostały wystawione w holu szkoły.
Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za wykonanie pięknych prac, które budziły podziw wśród uczniów, pracowników szkoły i rodziców.
16 października klasa 2a wybrała się na wycieczkę. W Kamieniołomie Libana badaliśmy wzajemny wpływ człowieka i przyrody na siebie. Przekonaliśmy się, że przyroda doskonale radzi sobie z odzyzkiwaniem terenu, który kiedyś wykorzystywał człowiek, a teraz już w niego nie ingeruje. Natura zwycięża ;)
"Dbamy o nasze miasto- walczymy ze smogiem"- 4 edycja konkursu plastycznego.
Szczegóły w linku poniżej:
W piątek 4 października 2019r. w klasie 2b odbył się konkurs czytelniczy dotyczący „120 przygód Koziołka Matołka” autorstwa Kornela Makuszyńskiego. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Pani Bożena Urbaniec. Dzieci pracując w grupach odpowiadały na pytania ze znajomości lektury, rozwiązywały krzyżówkę, układały puzzle i uzupełniały z pamięci tekst lektury. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom znajomości lektury. Konkurs przebiegł w miłej atmosferze, a na sam koniec dzieci otrzymały przesyłkę od samego Koziołka Matołka.
W dniu 3 października 2019 klasy 1b i 2b uczestniczyły w spotkaniu autorskim z p. Renatą Piątkowską- autorką książek dla dzieci. Gospodarzem wydarzenia była Biblioteka Kraków Filia 22 przy ul. Sienkiewicza. Dzieci miały okazje posłuchać zarówno opowieści autorki na temat powstawania książek, jak i fragmentów wybranych utworów. Na koniec spotkania przyszedł czas na zakup książek z osobistą dedykacją pisarki.
14 października 2019r. klasa 3b wyjechała na wycieczkę na Pole Golfowe Royal Kraków Golf and Country Club do Ochmanowa. Pod opieką trenera dzieci zapoznały się z etykietą gry golfowej, zasadami zachowania na polu golfowym Kolejnym punktem programu była nauka gry w golfa. Dzieci pod okiem instruktora ćwiczyły technikę
i celność uderzeń.
Bożena Stachura
Wychowawca 3b
7 października 2019 r. klasa 3b wzięła udział w warsztatach graficznych w Międzynarodowym Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie. Warsztaty dla dzieci poprowadził Karol Pomykała – Laureat Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki 2018. Dzieci nauczyły się techniku linorytu
i każdy wykonał własną pracę graficzną.
Bożena Stachura
W dniu 9 października 2019 r. klasa 3b ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Krakowie udała się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej SYMBIOZA, które mieści się w Lesie Wolskim. Podczas tej wycieczki dzieci zamieniły się w prawdziwych tropicieli zwierząt
i z pomocą przewodników leśnych wyszukiwały śladów obecności zwierząt w lesie, odwzorowywały i mierzyły tropy, rozróżniały odgłosy różnych grup zwierząt, wykorzystywały zmysły do prowadzenia obserwacji przyrodniczych, szukały leśnych zwierząt dzięki takim przyrządom jak lornetki czy lupy. Wycieczka ta była wspaniała przygodą i żywą lekcją przyrody.
Stachura Bożena
wychowawca klasy 3b
Powered by aSc EduPage