Szanowni Państwo,
zachęcamy do wsparcia zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie Latarnia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.
Szanowni Państwo,
zachęcamy do wsparcia zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie Latarnia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.
W minionym tygodniu obchodziliśmy Dzień św. Patryka. Z tej okazji zostały przeprowadzone specjalne lekcje kulturowe pełne ciekawych zabaw i interesujących wyzwań. Mieliśmy możliwość poszerzyć swoją wiedzę i zapoznać się z wieloma ciekawostkami związanymi z tym dniem, kulturą Irlandii oraz z osobą św. Patryka. Uczniowie z klas IV wzięli też udział w specjalnym quizie z nagrodami.
Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę! :)
Z radością informujemy, że aż sześciu uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu Oilmpiady Antysmogowej.
W kolejnym zmaganiu z zadaniami dotyczącymi klimatu zmierzą się:
Wojciech Mars
Antoni Emerla
Jan Lewnadowski
Olga Narębska
Antonina Capik
Rafał Włodarczyk
II etap już 25 marca 2025r. o godzinie 10.00. Trzymamy za Was kciuki!
Gratulujemy uczniowi klasy 8a- Tymoteuszowi Z., który uzyskał tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Matematycznego.
Podziękowania należą się również Pani Agacie Kalisz, która przygotowywała ucznia do konkursu.
Z radością informujemy, iż uczeń klasy 8c- Mateusz Ch. został laureatem Małopolskiego Konkursu Geograficznego!
Gratulacje należą się również Panu Przemysławowi Pachołkowi, który przygotowywał ucznia do konkursu!
Z dumą informujemy, że dwóch uczniów naszej szkoły uzyksało tytuł finalistów Małopolskiego Konkursu Biologicznego!
Są to:
Ruben C. z klasy 8c oraz Jan W. z klasy 8b!
Gratulujemy również Panu Patrykowi Kachelowi, który przygotowywał uczniów do konkursu!
Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy 7c- Jadze S. uzyskania tytułu finalisty Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.
Podziękowania należą się również Pani Marzenie Radom- Kuźmie, która przygotowywała uczniów do konkursu!
Z radością informujemy, iż w tegorocznych zmaganiach konkursowych z języka polskiego aż trzech uczniów naszej szkoły odniosło sukces:
Antoni G. z klasy 8b został laureatem Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego!
Grzegorz P. z klasy 8c oraz Gabriela G. z klasy 8b uzsyskali tytuł finalistów tego konkursu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, tym bardziej, iż konkurs polonistyczny wymaga naprawdę dużego wysiłku w związku z koniecznością przeczytania wielu dodatkowych lektur.
Podziękowania należą się również nauczycielkom, które przygotowywały uczniów do konkursu:
Paniom Aleksandrze Pachołek oraz Anecie Sporek!
14 marca odbyły się w szkole Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Do turnieju zgłosiło się 21 uczniów z klas 2 – 8. Młodzi szachiści rozegrali po 5 partii. Uczestnicy turnieju zmagali się nie tylko z wylosowanym przeciwnikiem, ale również z upływającym czasem. Przy każdym stanowisku szachowym stał bowiem zegar odliczający uciekające sekundy. Zawodnicy mieli do dyspozycji 15 minut na każdą partię.
Mistrzem Szkoły w Szachach został Tymoteusz Grucela 3b, który wygrał wszystkie partie.
Na drugim miejscu z tytułem Wicemistrza Szkoły w Szachach uplasował się Adrian Yazubets 8a.
Trzecie miejsce zajął Artur Korcyl z klasy 5b.
Mistrzostwa przebiegały w sportowej rywalizacji pod czujnym okiem trenera i arbitra FiDE pana Dariusza Mikruta, któremu szkolna biblioteka serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji turnieju.
'
W naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie pod nazwą „Nasza Szkolna Rodzina”.
Wszyscy uczniowie, od najmłodszych po najstarszych, wzięli udział w tworzeniu symbolicznego Drzewa.
Każdy uczeń odcisnął swoją dłoń pokrytą kolorową farbą tworząc wspólnie drzewo, które teraz zdobi korytarz naszej szkoły.
To niezwykłe dzieło symbolizuje jedność, współpracę i różnorodność naszej szkolnej społeczności.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu!
Razem tworzymy coś pięknego.
"Matematyka nadaje formę, geografia – kontekst, a plastyka – wyrazistość. Razem tworzą harmonię nauki i sztuki, w której liczby kształtują przestrzeń, a kolory opowiadają historię świata."
Klasa 4A i 4B na matematyce i plastyce tworzyły mapę skarbów - na podstawie tekstu. Czy wszystkim udało się umieścić w dobrym miejscu skarb Piratów?
Dzięki temu dzieciaki polubiły lekcje geometrii.
8 marca 2025r. gościliśmy wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem we wrześniu 2025r. nauki w klasach pierwszych Szkoły Podstawowej nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.
Tegoroczny Dzień Otwarty zorganizowaliśmy pod hasłem "Nie od razu Kraków zbudowano".
Nauczyciele przygotowali szereg atrakcyjnych zajęć dla kandydatów do klas pierwszych, a spotkania w klasach ukoronował znakomity występ naszych najmłodszych uczniów przygotowany przez Panią Wicedyrektor Teresę Stolraczyk- Michałowską i Koło Teatralne.
Dziękujemy Panu Krzysztofowi Szkolnickiemu za piękny reportaż z tego wyjątkowego dnia i zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć, które zamieszczamy poniżej.
5 marca 2025r. czworo uczniów naszej Szkoła Podstawowa nr 34 w Krakowie im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku wzięło udział w finale Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w narciarstwie alpejskim. Marysia, Olga, Ruben i Antek rywalizowali z ponad 160 najlepszymi zawodnikami województwa małopolskiego. To był nasz dzień!M. Kraków zajęło pierwsze miejsce w tej rywalizacji, co stało się w dużej mierze dzięki wspaniałym wynikom naszych uczniów 🙂 Rywalizację wśród chłopców wygrał Ruben z klasy 8c osiągając wspaniały czas przejazdu 25, 62 sekundy!Pozostali uczestnicy rywalizacji z naszej szkoły zajęli kolejno:Antek z kl. 8a - 7. miejsce, Marysia z klasy 8c- 10. miejsce i Olga z klasy 8c- 22. miejsce. Na uwagę zasługuje doskonałą atmosfera zawodów, podczas której uczniowie się wzajemnie dopingują i wspierają. Na stoku można było obserwować prawdziwe Fair Play. Poniżej kilka zdjęć z tego pięknego dnia!
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dołączeniem do naszej szkolnej społeczności na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę 8 marca 2025r. w godzinach 10.00-13.00.
Przygotowujemy dla dzieci wiele atrakcji, które pozwolą lepiej poznać nasz budynek a przede wszystkim kadrę, która prowadzi zajęcia w naszej szkole.
W miesiącu lutym biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski zorganizowali „Kiermasz Książki Przeczytanej”, na którym można było kupić bajki, baśnie, opowiadania, poradniki, albumy i powieści.
Kiermasz odbył się dzięki Rodzicom i uczniom, którzy podarowali organizatorom własne, już przeczytane książki.
Część zebranych książek wzbogaciła księgozbiór biblioteki. Pozostałe zostały sprzedane na kiermaszu, z którego cały dochód (1080,00 zł) zostanie przeznaczony na zakup nowych książek z beletrystyki dziecięcej i młodzieżowej.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
Mimo iż nie jesteśmy szkołą sportową aktywność naszych uczniów jest ważnym elementem działań Szkoły Podstawowej nr 34 i staramy się, by uczniowie mieli możliwość brania udziału w sportowych rywalizacjach zarówno organizowanych przez nas jak i podmioty zewnętrzne.
Od lat bierzemy więc też udział w zawodach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży, które są rozgrywane w różnorakich dyscyplinach.
Tak jak i w zeszłym roku uczniowie naszej szkoły dołączyli do zmagań na stoku narciarskim i już w I etapie osiagnęli spory sukces. Z pięciu wystawionych zawodników aż czworo znalazało się w pierwszej dziesiątce!
I tak kolejno:
Antek W. z klasy 8a zajął 3. miejsce
Ruben C. z klasy 8c - 4. miejsce
Maria T. z klasy 8c- 6. miejsce
Olga N. z klasy 8c- 9. miejsce.
Gratulujemy!
Trzymajcie kciuki, bo cała czwórka awansowała do finałów, które odbędą się już w najbliższą środę 5 marca w Kluszkowcach!
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas VI i VII uczestniczą w kolejnej edycji projektu "Uczeń-Obywatel" organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego pod patronatem Urzędu Miasta Krakowa. Celem projektu jest przybliżenie dzieciom zasad funkcjonowania samorządu krakowskiego współcześnie i w przeszłości.
W marcu wybraliśmy się do Urzędu Miasta Krakowa, aby wziąć udział w obserwacji sesji Rady Miasta Krakowa. Sesję poprzedziło zwiedzanie Pałacu Wielopolskich.
Uwaga, uwaga, ogłaszamy konkurs dla dzieci z przedszkola i uczniów klas 1-3.
Symetryczne motyle znajdą się na wystawie, a najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Prace należy oddać do sali 30.
Plakat mówi o symetrii w przyrodzie, ale tu chodzi konkretnie o motyle.
Powered by aSc EduPage