• Andrzejki w 3a

• W tym roku Trzecioklasiści przygotowali klasowe andrzejki już całkiem samodzielnie ! Nie zabrakło wróżb: układania butów, przebijania serca z imionami przyszłych małożonków, kubeczków z ukrytymi symbolami i skorupek orzecha z przepowiedniami w środku, a wszystko to zostało okraszone tańcami. Zabawa była doskonała :)
        • Zajęcia warsztatowe dla Rodziców - bezpieczeństwo w sieci!

• Serdecznie zapraszamy na spotkanie wykładowo - warsztatowe dla Rodziców uczniów klas 1-3.
            Spotkanie będzie dotyczyło profilaktyki zachowań ryzykownych w Internecie oraz umiejętności praktycznych stosowania narzędzi kontroli rodzicielskiej w urządzeniach cyfrowych.
        • SUKCES!

• Z radością informujemy, iż uczniowie: Rafał Belczyk, Wojciech Leśniak, Jaga Solecka, Tymoteusz Zasadzki, Szymon Złotnik, Helena Żulichowska zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zmagania!

• Deszczowa chmurka- Mały Artysta.

• Na dzisiejszych zajęciach kółka plastycznego (21.11) , dzieci zakończyły tworzenie swoich deszczowych chmurek. Nie ukrywam ,iż pracy było bardzo dużo, bo aż dwa wtorki :) Ale efekt ...sami Państwo oceńcie:)

• Dziś Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

• Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 roku. Jest to dzień, który upamiętnia przyjęcie Konwencji o prawach dziecka, najważniejszego dokumentu przypominającego prawa najmłodszych. Prawa te dzielą się na: socjalne, kulturalne, polityczne i cywilne. Stanowią parasol chroniący życie, zdrowie i godność najmłodszych w świetle prawa. Z tej okazji zapraszamy na krótki quiz: KLIKNIJ TUTAJ
        • The National Black Cat Day w klasie 3a

• 17 listopada to Narodowy Dzień Czarnego Kota! Pomimo tego, że czarne koty od wieków były uważane za  omen zła i posądzane o sprowadzanie nieszczęścia,  w rzeczywistości nic w tych zwierzętach nie czyni ich mniej kochającymi niż inni koci przyjaciele.
          • Festiwal Literatury Dziecięcej -Radio Kraków

• Dzięki uprzejmości jednego z Rodziców ucznia klasy 3b , mieliśmy niebywałą przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z kultową autorką niezapomnianych przygód "Basi"- Panią Zofią Stanecką. Spotkanie odbyło się 14.11 i dotyczyło nowych książek  Autorki , która opowiadała dzieciom jak i dlaczego powstała książka-"Drań "i " Lotta". Wszyscy Mali i Duzi bawili się znakomicie, nie zabrakło humoru, pytań i barwnych odpowiedzi .Na koniec można było zakupić książkę p. Staneckiej wraz z autografem.

• Kółko plastyczne Mały Artysta Kl. 1c

• "Jesienią , jesienią

Sady się rumienią:

Czerwone jabłuszka

Pomiędzy zielenią..."

W dniu 7.11 dzieci z klasy 1a, którzy uczęszczają na kółko plastyczne  "Mały Artysta", wykonały piękne  jesienne jabłuszka z wykorzystaniem masy papierowej oraz butelek plastikowych. Efekty imponujące, co zresztą widać.

• Rysunek Dla Niepodległej

• Uczennice i uczniowie klas 1-3 rysowali obrazki "Dla Niepodległej". Jednym z efektów jest okolicznościowa wystawa prac klasy 3a: za co kochamy Polskę. Można ją podziwiać przy głównym wejściu do szkoły.
        • Śniadanie patriotyczne w klasach 1-3

• Z okazji Święta Niepodległości Mały Samorząd ogłosił akcję Patriotyczne Śniadanie Daje Moc. W klasach 1-3 dzieci przygotowały wspólne śniadania w kolorach biało-czerwonych. Tak pysznie też można uczcić Naszą Ojczyznę !
        • Święto Niepodległości

• W klasach 1-3 godnie uczciliśmy Święto Niepodległości 11 listopada. Podczas akademii, przedszkolna Grupa III zaśpiewała piosenkę "Płynie Wisła", uczniowie klasy 3a wzruszająco wyrecytowali wiersz, sprawdziliśmy się w quizie o niepodległej i wszyscy gromko odśpiewaliśmy pieśń "Co to jest niepodległość".
            W klasach zjedliśmy biało czerwone śniadanie, pobawiliśmy się w patriotyczne, interaktywne gry z kodowaniem, oglądaliśmy prezentacje i dużo rozmawialiśmy o naszej Ukochanej Ojczyźnie ❤️❤️❤️
        • FESTIWAL IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA

• Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na Festiwal im. Mikołaja Kopernika, który odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2023 r., w sali 53 (parter, lewe skrzydło).
        • Kolorowe drzewa klas 1-3

• Mały Samorząd ogłosił konkurs plastyczny pt. "Kolorowe Drzewa", którego efektem była wspaniała wystawa w hallu naszej szkoły. Dzięki niej jesień od razu zrobiła się jeszcze bardziej kolorowa, a uczniowie poznali nazwy drzew , wygląd ich liści i owoców.
          • Obchody 80. rocznicy egzekucji publicznych dokonanych przez Niemców w Krowodrzy

Rada Dzielnicy V Krowodrza uprzejmie informuje, że w piątek 20 października 2023 roku odbędą się obchody 80. rocznicy mordu dokonanego przez hitlerowskie Niemcy na Polakach przy Młynówce Królewskiej oraz ul. Prądnickiej.

W tym dniu  złożymy kwiaty oraz zapalimy znicze na grobie w okolicy ul. Prądnickiej oraz przy obelisku upamiętniającym poległych przy Młynówce Królewskiej (na wysokości Przedszkola Samorządowego nr 75 przy ul. Grottgera) - to ostatnie rozpocznie się o godz. 14.00. Po zakończeniu uroczystości przejdziemy do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przy ul. Urzędniczej 65 na rozmowę poświęconą tym wydarzeniom. Udział wezmą dr Marcin Chorąski z Instytutu Pamięci Narodowej oraz Tomasz Stachow, zastępca Kierownika Oddziału ulica Pomorska Muzeum Krakowa, a poprowadzą ją radni Dzielnicy V p. Łukasz Mańczyk i p. Marcin Grega.