• BLOG PEDAGOGA

• 28.10.2020 21:07
        • Dzisiaj krótka informacja dotycząca dysortografii. Błędy ortograficzne, które popełniają dzieci, nie zawsze wynikają z faktu, iż niechętnie uczą się zasad ortograficznych. Kiedy rodzic powinien zwrócić uwagę i na co, jak wspierać i na czym polegają dostosowania dla ucnia z dysortografią?

• 27.10.2020 20:45
        • Zapraszam do zapoznania się z krótką prezentacją dotyczącą dysgrafii. Jest to jedna ze specyficznych trudności w uczeniu się. Przedstawiam tutaj definicję, przyczyny i objawy, a także w jaki sposób wspierać uczniów z dysgrafią i w jaki sposób szkoła wspiera w codziennej nauce dzieci.

• 25.10.2020 19:09
          Na początku października odbył się Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.
          Z tego tytułu zapraszam w tym tygodniu, na nasz Szkolny Tydzień Świadomości Dysleksji.
          Codziennie zamieszczę informacje, które przybliżą wszystkim ten temat, o którym wiele się mówi, jednak nie zawsze mamy świadomość czym jest, czego dotyczy, skąd się bierze i jak wesprzeć dziecko, u którego stwierdzono dysleksję lub inne trudności w uczeniu się. Będę się posiłkowała różnymi publikacjami, oraz własnymi opracowaniami.
          Hasło tegorocznego Tygodnia to: "Dysleksja inspiruje do (nie)zwykłych działań"
        • Kilka słów od Pani Psycholog

• 28.05.2020 14:30
        • Drodzy rodzice,

Czas, w którym dziecko nie chodzi do szkoły, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne. Warto zachęcać je do sprzątania swojego pokoju, ale też przygotowania prostych posiłków razem z rodzicami oraz pomocy w innych domowych obowiązkach.