• PROJEKTY/PROGRAMY

• Projekty/Programy

• Biezremy udział  w projektch:

Czyściochowe Przedszkole!

Czyściochowe Przedszkole to nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce, organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.

Wizja i cel programu Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych.

Program Czyściochowe Przedszkole ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę. Czyściochowe Przedszkole oferuje:

gotowe scenariusze zajęć przygotowane zgodnie z podstawą programową,

zabawy i eksperymenty dla najmłodszych, pomoce angażujące rodziców,

atrakcyjny pakiet startowy z planszami edukacyjnymi,

dzienniczkami i naklejkami dla dzieci.

Z myślą o przedszkolach, które aktywnie korzystają z naszych scenariuszy, przygotowaliśmy konkurs. Co miesiąc aż 100 przedszkoli może wygrać kartę podarunkową, umożliwiającą zakup produktów higienicznych w drogeriach Rossmann.

"Biało – czerwona dla przedszkolaka”-

program wprowadzający wiedzę o symbolice narodowej, szacunku do nich oraz wzmacniającego tożsamość narodową. Jego celem jest zaznajamianie najmłodszych z symbolami narodowymi, poprzez zabawę, niewymuszone formy wspólnego działania z uczniami szkół podstawowych, stanowiącym też formę integracji.

Edycja listopadowa projektu (realizowana dla dzieci 4 – letnich) ma polegać na spotkaniu i przekazaniu biało - czerwonych chorągiewek, rozmowie o barwach narodowych, wspólne wykonywanie elementów patriotycznych (np. kotyliony, wiatraczki, kwiatki itp. które do tej pory dzieci przygotowywały na zajęciach pod opieką nauczyciela). Będziemy prosić o wykonanie zdjęć ze wspólnego spotkania umożliwiającego identyfikację przedszkola i przesłanie ich na adres: patriotycznykrakow@gmail.com. Na stronie www.patriotyczny.krakow.pl zostanie przygotowana specjalna witryna na której będą umieszczane zdjęcia otrzymane ze szkół.

Projekt biało – czerwona dla przedszkolaka rozłożony jest on na trzy lata w układzie: dzieci 4-letnie/ uczniowie 6 klasy, 5-letnie/uczniowie 7 klasy, 6-letnie/uczniowie 8 klasy. W każdym z kolejnych lat dzieci poznają polskie symbole narodowe: barwy, godło i hymn narodowy.

Przedszkolaki czytają- PROJEKT PLECACZKOWY

Zakamarki_projekt_Przedszkolaki_Czytaja_Krakow_2019.pdf

„Dzień Górnika” przygotowanym przez Kopalnię Soli „Wieliczka”. Górnik przybędzie do przedszkola w uroczystym galowym mundurze, a całe spotkanie będzie mieć charakter interaktywny i poświęcone będzie tematom związanym z wydobywaniem soli, jej historią i znaczeniem. Dzieci poznają galowy strój górnika oraz elementy stroju roboczego. Poprzez zabawy, legendy oraz poszukiwanie i rozwiązywanie zagadek, dzieci będą mogły przenieść się na chwilę do tajemniczego świata kopalni. Spotkanie będą realizowane zgodnie ze scenariuszem, z wykorzystaniem różnorodnych metod pracy z dziećmi. Orientacyjny czas spotkania to ok. 1 godz.

Barbórkowa wizyta górnika w przedszkolu jest bezpłatna.

Jakie są cele projektu?

propagowanie kultury i tradycji górniczych poznawanie środowiska lokalnego, dziedzictwa kulturalnego regionu poznawanie legend i historii kopalni, charakterystyki pracy górników dawniej i dziś pokazanie wielickiej kopalni jako podziemnego miasta nieustannie tętniącego życiem, przyjaznego dzieciom, idealnego na wycieczki, wypoczynek i leczenie.

Coded for good behavior

Będziemy kodować bez użycia komputerów. W systemie 0-1 opracujemy zakodowane graficznie zasady dobrego zachowania w klasach. Partnerzy nawzajem "rozkodują" swoje regulaminy, aby utrwalić reguły wzorowego zachowania i podstawy programowania.

CELE Wdrażanie do stanowienia i przestrzegania zasad. Branie odpowiedzialności za swoje postępowanie. Uświadomienie istnienia ogólnych, uniwersalnych zasad etycznych i moralnych. Konstruowanie kontraktu klasowego. Nauka kodowania w systemie 0-1. Wykorzystanie umiejętności logicznego myślenia. Kodowanie i odkodowywanie prostych szyfrów. Udział w EU Tygodniu kodowania.

POSTĘP DZIAŁAŃ

1. Przedstawienie się - wizytówki, filmy, wymiana informacji na forum

2. Praca w grupach nad regulaminami klas - ustanowienie kontraktów klasowych

3. Zakodowanie graficzne 0-1 ustanowionych zasad