Szkoła Podstawowa

Menu główne

Przedszkole nr 55

Menu główne

Grupa III

 

Tak pracowaliśmy  od 16.03 - 20.03

Przedszkole wprawdzie zamknięte ale to wcale nie przeszkodziło naszym dzieciom w nauce. Z zapałem wykonywali zadania,które otrzymali od swoich Pań. Dziękujemy Rodzicom za współprace. Pozdrawiamy heart

 

 

Drodzy Rodzice

W związku z zawieszeniem zajęć w Przedszkolu bardzo prosimy, aby dzieci oprócz zabaw w domu z Państwem również nie zapomniały o nauce. Prosimy aby dzieci:

- czytały codziennie przez 10 minut

- dodawały i odejmowały w pamięci i konkretach w zakresie 10

- ćwiczyły swoją rękę pisząc litery i proste wyrazy

- układały z literek wyrazy

Te proste zabawy pozwolą Państwu owocnie spędzić czas z pociechami.

Do zobaczenia w Przedszkolu.

pani Renata i pani Marta

DZIEŃ KOBIET

9 marca w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy wręczyli swoim koleżankom prezenty. Dziewczyniki z tej okazji poczęstowały swoich kolegów cukierkami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WARSZTATY MUZYCZNE

4 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty muzyczne ,,W krainie radości , w krainie smutku". Dzieci słuchały muzyki. Odróżniały muzykę smutną od radosnej.

 

Wizyta Straży Miejskiej

21 luteego nasze przedszkole odwiedził Strażnik Miejski . Przedstawił nam on prezentacje pod tytułe,, Baw się i badź bezpieczny" . Wszyscy oglądali ją z zaciekawieniem . Strażnik opowiadał nam jak unikać niebezpiecznych sytuacji podczas zabawy w domu bądź tez placu zabaw.

 

 

W karnawale same bale

12 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy . Wszystkie dzieci pięknie prezentowały się w swoich strjach. Była świetna zabwa. Po balu wszyscy udali się na słodki poczestunek, który przygotowali dla nas rodzice. Bardzo dziekujemy!heart

 

Poznajemy zawód lekarza pediatry

Naszą grupe odwiedziła Mama Antosia , która jest lekarzem pediatrą, opowiadała dziecom na czym polega jej zawód. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem, dowiedziały się również co potrzebuje lekarz do wykonywania swojego zawodu.

 

 

WARSZTATY MUZYCZNE

w dniu 11 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty muzyczne pod tytułem ,,Bóg się rodzi". Dzieci poznały brzmienie instrumentów takich jak skrzypce , pianino elektryczne . Wysłuchaliśmy znanych kolęd w wykonaniu zaproszonych gości. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych w czasie, których  świetnie się bawiły.

 

 

 

MIKOŁAJ

W tym roku przedszkolnym jak zawsze odwiedził nas święty MIkołaj, który przyszedł do nas z workiem wspaniałych prezentów. Dzieci z 3 grupy przygotowały dla Niego laurki, z których był bardzo zadowolony.

 

GÓRNIK W PRZEDSZKOLU

4 grudnia - barbórka święto wszystkich górników. Nasze przedszkole odwiedził górnik , opowiadał dzieciom o pracy w kopalni soli w Wieliczce. Dzieci poznały galowy strój górnika . Przypomniały sobie legende o św. Kindze.

 

 

BIAŁO - CZERWONE ŚNIADANIE 

8.11. w naszym przedszkolu dzieci same przygotowały sobie śniadanie w kolorach biało- czerwonych. Wszyscy z wielkim smakiem zajadali się białym serem i mozzarelą oraz czerwonymi dodatkami takimi jak pomidorki i papryczka . Wszystkim bardzo smakowało laugh

 

 

 

 

WYJŚCIE DO KINA KIJÓW 

W dniu 6.11 byliśmy na przedstawieniu ,, Wilk i Zając" . Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało . Było duzo śmiechu i dobrej zabawy. 

 

 

 

 

 

 

 

POZNAJEMY ZAWÓD KRAWCOWEJ

W naszej grupie gościliśmy Panią Ziutę , opowiadała nam o zawodzie krawcowej , o akcesoriach potrzebnych do pracy. Dowiedzieliśmy się jak się robi formę, wspólnie ją rysowaliśmy. Każde dziecko wykrawało ubrania dla postaci . Było dużo fajnej zabawy . Dziękujemy rodzicom za przyniesione skrawki materiałukiss

 

 

 

 

 

 

 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Przez cały tydzień podczas zajęć i zabaw wykorzystywaliśmy kodowanie. Uczyliśmy się kodować i rozkodowywać zaszyfrowane wiadomości. Nabywaliśmy nowych kompetencji.

Kodowania jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży .Każdy może zacząć się uczyć programowania i nabyć nowe kompetencje związane z kodowaniem.   Stajemy się aktywnymi twórcami i dostajemy narzędzia do zmieniania świata

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Dzieci z naszej grupy w tym dniu przyniosły zdjęcia swoich ulubionych zwierząt. Opowiadali nam o ich upodobaniach . Aby uczcić to śięto niektórzy przynieśli karme dla zwierząt , którą przekazaliśmy do schroniska dla zwierząt. Dziekujemy!heart Każdy namalował swoje ulubione zwierze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II LEKCJA EKOLOGII NA TAURON ARENIE

W tym roku tak jak w ubiegłym braliśmy udział w lekcji ekologi na Tauron Arenie.Podczas pobytu uczestniczyliśmy w zajęciach organizowanych przez Wodociągi, MPO, ogród Botanicznyitp. Dowiedzielismy się co możemy zrobić aby nasza planeta Ziemia nie ginęła. Zdobyte wiadomości mogliśmy sprawdzić biorąc udział w licznych quizach. Pełni wrażeń i z prezentami wróciliśmy do Przedszkola. Może w przyszłym roku będąc w szkole będziemy kontynuować nasze lekcje ekologii.

 

JESIEŃ PIĘKNA JESIEŃ 

Dziewczynki z naszej grupy nazbierały kasztany i ,,wyczarowały z nich piękne ludziki i zwierzątka" cheeky

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA 

30 września obchodziliśmy w naszej grupie ,,Dziń chłopaka" . Dziewczynki wręczyły swoim kolegom prezenty , złożyły życzenia . A słodki poczęstunek był oczywiście dla całej grupylaugh 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dzisiaj tj. 26.09. czwartek obchodziliśmy Dzień Języków obcych z tej okazji odwiedzili nas wolontariusze z Francji, Hiszpani i Niemiec. Opowiedzieli nam oni o swoich krajach, odnajdywaliśmy je na mapie, uczyliśmy się mówić "dzien dobry" i "dowidzenia" w ich ojczystym języku. Na koniec mieliśmy okazję poznać i pobawić się w zabawy w jakie bawią się dzieci w tych krajach. Mamy nadzieję, że dzięki nauce języka angielskiego następnym razem komunikacja będzie lepsza, chociaż w trakcie zabaw ruchowych język nie był dla nas przeszkodąwink. Radości z zabawy nie było końca. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku.

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września w piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. W tym dniu zabawą nie było końca . Na małej sali gimnastycznej bawiliśmy się wspólnie z Panią Karoliną.W czasie zabawy odwiedziła nas Pani Dyrektor i Pani Vice Dyrektor i złożyły dzieciom życzenia oraz wręczyły słodki poczęstunek. Rodzice Arii , Niny , Franka O, Franka P , Szymona przygotowali dla nas słodki poczęstunek. Było pyszne, Bardzo dziękujemy !heart 

 

 

 

 

Dnia 19.09.2019 wyjeżdżamy do TAURON ARENY na pierwsze w tym roku zajęcia w ramach projektu Akadamia Przedszkolaka..Prosimy o przygotowanie plecaczka z butami sportowymi, krótkimi spodniami lub getrami i małą butelkę picia.

DZIEŃ KROPKI

13września  w piątek obchodziliśmy Dzień Kropki. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane w kropki,kropeczki. Czytalismy ksiązke,,Naciśnij mnie". Rodzice Hani ,Klary , Helenki przygotowali kropeczkowy poczęstunek . Dziękujemy heart Dzieci podczas zajęć tworzyły kolorowe kropeczkowe kompozycję. 

 

 

W piątek 13.09 2019  naszym Przedszkolu obchodzimy dzień kropki w tym dniu przychodzimy do przedszkolach w ubranich w kropy, kropki lub kropeczki. Chętni mogą mogą przynieść kropeczkowe "małe co nieco"smiley

 

 

 Prosimy dzieci o przyniesienie pamiątek z wakacji

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4
    ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków
  • tel./fax. 12 633 04 58
    tel. kom. 660637366

Galeria zdjęć