2017 - 2019 NOWY PROJEKT ERASMUS PLUS DLA PRZEDSZKOLA I SZKOŁY "TYSIĄC KULTUR - JEDNA EUROPA"

Wyzwanie drugie ! Humenne na Słowacji,

Drugie międzynarodowe spotkanie uczniów i nauczycieli odbyło się w Humenne na Słowacji.

Na przełomie listopada i grudnia pięcioro uczniów (Łucja, Kaja, Piotrek, Staszek i Bartek) i dwóch nauczycieli wyruszyło na spotkanie do Humenne. Uczniowie Ci wraz z pozostałymi uczestnikami z innych krajów mieszkali w hotelach. Stworzyło to możliwość nawiązania koleżeńskich relacje i ćwiczenia rozmowy w języku angielskim. Dla uczniów została przygotowana misja stworzona z trzech etapów. Pierwszym z nich było zasadzenie drzew w odpowiednich miejscach, druga to pozbieranie śmieci z jeziora i zawiezienie ich do recyklingu, ostatnia to przeniesienie sarenki w bezpieczne miejsce. Dodatkowo mieli możliwość zwiedzenia muzeum naturalnego oraz miejsc związanych z segregacją i recyklingiem (odpadów) śmieci. Słowacy przygotowali również dla uczniów wyjście na pokaz taneczny, który zachwycił wszystkich.

Szczególy na naszym koncie na Facebooku (patrz info na bannerze projektu na stronie głownej szkoły)

Wkrótce kolejne wyjazdy !!!