2017 - 2019 NOWY PROJEKT ERASMUS PLUS DLA PRZEDSZKOLA I SZKOŁY "TYSIĄC KULTUR - JEDNA EUROPA"

Wyzwanie 1 : Walencja w Hiszpanii

W dniach 16-22 października delegacja uczniów i nauczycieli uczestniczyła w wyjeździe do Walencji w Hiszpanii.

Międzynarodowe spotkanie uczniów i nauczycieli w Hiszpanii

W połowie października pięcioro uczniów wybranych spośród uczestników projektu pojechało do Walencji w Hiszpanii . Byli to Łucja i Piotrek z klasy 5 oraz Kaja, Patrycja i Staszek z klasy 6b.

Spotkali się tam z pozostałymi uczestnikami projektu; nauczycielami i uczniami ze Słowacji, z Turcji, Grecji i oczywiście z Hiszpanii.

Polacy mieszkali w hiszpańskich rodzinach i uczestnczyli w codziennych zajęciach związanych z realizacją projektu.

Między innymi programowali roboty do wykonania konkretnego zadania (oczyszczanie morza z różnego rodzaju odpadków), przygotowywali wystawę w Bio Officina Valencja, uczestniczyli w warsztatach zrównoważonego handlu, przeprowadzali wywiady ze sprzedawcami na targu i wizytowali pola uprawne wokół Walencji.

Dodatkowo zwiedziliśmy piękną Walencję, kąpaliśmy się w morzu i zwiedziliśmy Oceanarium.

Pomimo obaw, uczniowie nie mieli poważniejszych problemów z komunikacją zarówno w rodzinach jak i podczas programowania w międzynarodowych zespołach.

Szczególy na naszym koncie na Facebooku (patrz info na bannerze projektu na stronie głownej szkoły)

Wkrótce kolejne wyjazdy !!!