2017 - 2019 NOWY PROJEKT ERASMUS PLUS DLA PRZEDSZKOLA I SZKOŁY "TYSIĄC KULTUR - JEDNA EUROPA"

Spotkanie na Słowacji

Spotkanie nauczycieli koordynatorów na Słowacji

W ostatnich dniach września odbyło się w Humenne, na Słowacji robocze spotkanie nauczycieli-koordynatorów projektu SOS Planet, w którym wzięły udział panie Joanna Czelny i Katarzyna Ratkowska oraz ośmiu nauczycieli z Grecji, Turcji, Hiszpanii i Słowacji. Dwa dni upłynęły nauczycielom na intensywnej pracy: podsumowano dotychczasowe działania, sporządzono spis ilościowy i jakościowy dotychczasowych aktywności projektowych, zaplanowano kolejne wyzwania dla uczniów. Dodatkowo ułożono międzynarodowy słownik terminów związanych z programowaniem robotów.
A wszystko odbyło się tak:
o ósmej rano wszyscy nauczyciele zameldowali się w Zakladni Skola Humenne gdzie uczniowie przywitali nas po starosłowiańsku chlebem i solą, a następnie odśpiewali kilka słowackich piosenek. Potem ruszyliśmy na obchód szkoły i oglądaliśmy jak wyglądają lekcje w poszczególnych klasach i pracowniach.
Przez następne pięć godzin trwały prace nad projektem, a po południu zwiedziliśmy muzeum Andy Warhola i miejsce pamięci bitwy pod Duklą.
Pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem na zasłużony odpoczynek do hotelu. W kolejnym dniu prace nad projektem zostały przez nas podsumowane i zakończone.  Dodatkowo obserwowaliśmy lekcję robotyki prowadzoną przez uczestniczki naszego projektu. Po południu zwiedziliśmy stary dwór, będący „wizytówką” Humenne i zaczęliśmy się pakować. Wczesnym (bardzo wczesnym) rankiem – o trzeciej – wyruszyłyśmy w drogę powrotną do Polski.
Następnym razem wracamy na Słowację już z uczniami :) Do zobaczenia przyjaciele !