2017 - 2019 NOWY PROJEKT ERASMUS PLUS DLA PRZEDSZKOLA I SZKOŁY "TYSIĄC KULTUR - JEDNA EUROPA"

OSTATNIE WYZWANIE - SPOTKANIE PROJEKTOWE ORGANIZOWANE PRZEZ TURCJĘ W GRECJI

W dniach od 30 kwietnia do 6 maja odbyło się ostatnie spotkanie projektu SOS Planet. Tym razem z ostatnim wyzwaniem projektowym w Katerini zmagały się: Łucja i Olga z klasy 5a oraz Ewa, Kaja i Patrycja z klasy 6b. Składało się ono z dwóch misji. Pierwsza polegała na zaprogramowaniu robota, tak aby zawiózł przedmiot po czarnej linii, po moście i przetransportował go do kontenera. Druga misja sprawdzała kreatywność i pomysłowość uczestników projektu. Ich zadaniem było wymyślenie własnej misji wykorzystując do tego maty z innych wyzwań. Niestety, uczniowe mieli zbyt mało czasu na wykonanie ostatniej misji, dlatego zostanie ona zakończona na najbliższych lekcjach robotyki, jako zadanie domowe. Podczas wyjazdu nie tylko programowaliśmy roboty. Zwiedziliśmy także słynną Meteorę oraz muzeum w mieście Vergina, a po południu spędzaliśmy upalne dni na plaży.