STOP CYBERPRZEMOCY

Witam serdecznie i zapraszam do zapoznania się z kolejnym cyklem filmów , które pomogą w zobrazowaniu czym są zagrożenia w sieci. Ale filmy, to jednak nie wszystko. Należy pamiętać o przepisach prawnych, które regulują te kwestie.

Nie będę tutaj przytaczać żadnych artykułow. Są one ogólnie dostępne. Jednak w czasie, kiedy dzieci stanęły przed koniecznością korzystania z multimediów, oraz poruszania się w sieci należy pamiętać, iż są pewne ograniczenia w tym zakresie. Nasza szkoła korzysta z bezpiecznej platformy do pracy, Jednak odpowiedzialność za to co robią dzieci, pozostaje na barkach rodziców. Należy przypomnieć przede wszystkim o fakcie, iż nie wolno udostępniać wizerunku osoby, bez jej zgody. Również zabronione jest wszelkiego rodzaju hejtowanie, pisanie obraźliwych komentarzy itp. Pamiętajmy, co pojawi się w sieci, już tam pozostanie!

Poniżej link do jednego z filmów z serii "Sieciaki.pl". Kolejne bez trudu można odnaleźć w sieci. Treść już pozostawiam Państwu do wyboru.