Szkoła Podstawowa

Menu główne

Przedszkole nr 55

Menu główne

STOP CYBERPRZEMOCY

W związku z faktem, iż w zaistniałej sytuacji dzieci więcej czasu spędzają przed komputerem, zapraszam do zapoznania się z materiałami, które pomogą w rozmowach dotyczących bezpieczeństwa w tym zakresie. Zajęcia w naszej szkole odbywają się poprzez platformę, której użytkownikami są uczniowie tylko naszej szkoły. Jednak i tu należy pamiętać o regułach i zasadach, które obowiązują w tym zakresie. 

Uczniowie naszej szkoły (zwłąszcza klas 4-8) uczestniczyli w szeregu warsztatów dotyczących zagadnień związanych z Cyberprzemocą oraz bezpieczeństwem w sieci. Materiały, które tu zamieszczam - szczególnie filmy edukacyjne, są bardzo dobrą bazą, aby porozmawiać z dziećmi na ten temat. Często sytuacje przedstawione w zabawny sposób, przedstawiają bardzo ważne tematy. Dzieci często nie do końca wiedzą jak się zachować. Dlatego bardzo istotne jest, aby takie rozmowy przeprowadzać również w domu i często do nich wracać. 

Dzisiaj zapraszam do obejrzenia filmu "Owce w sieci". Są to zabawne przygody owiec w świecie wirtualnym, oraz ich kłopoty i rozterki z tym związane. Filmy są ciekawe zarówno dla mniejszych dzieci, jak i tych starszych - a nawet dorosłych.

Poniżej link do pierwszego odcinka, pozostałe jednak nie trudno znaleźć w zasobach internetowych.

Serdecznie

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4
    ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków
  • tel./fax. 12 633 04 58
    tel. kom. 660637366

Galeria zdjęć