W środę 27 stycznia rozpoczęło się 3-dniowe spotkanie online w projekcie Erasmus+ Together we can. To już ostatni panel tematyczny naszego międzynarodowego projektu, tym razem związany z migracjami.
W całym przedsięwzięciu udział biorą uczniowie z Polski, Włoch ,Hiszpanii, Portugalii, oraz Cypru.
Łącząc się na platformie Google Meet, przedstawialiśmy uczestnikom projektu swoje prace na temat migracji. Polegało to na udostępnieniu wykonanego przez siebie plakatu, bądź prezentacji, oraz wytłumaczeniu po angielsku w kilku zdaniach, co się na nich znajduje. Konkretne, zrozumiale przedstawione wypowiedzi, naszych uczennic z klasy 6a, wypadły świetnie.
· Mobilność uczniowska -Cypr odbyła się na początku maja. Nauczyciele i uczennice klas 4-8 brały udział w warsztatach na temat współdziałania i tolerancji. Uczestnicy przygotowali filmy, zaprezentowane na stronie FB projektu i na międzynarodowej TwinSpace.
Serdecznie zapraszamy Uczniów do wykonania kolejnego zadania w projekcie Together we can !
Tematem jest międzykulturowość:
każdy chętny uczeń proszony jest o przygotowanie prezentacji dotyczącej polskich aspektów kulturowych (pieśni, tańce, muzyka, literatura, rękodzieło, gotowanie, tradycyjne zabawy itp.), która zostanie zaprezentowana podczas pierwszej mobilności w Portugalii.
Technika prezentacji: cyfrowa, narzędzie: dowolne, język: angielski. Prezentacja powinna zawierać tekst, obrazy, animacje, filmy. Czas trwania: do 20 slajdów.
Termin ostateczny oddania prac: 25 pażdziernika 2018 godz. 19.00
Prace należy oddać pani Magdalenie Nowińskiej na pendrivie lub udostępnić w dokumentach google adresowi ogrodniczka65@gmail.com
Punkty za to zadanie zostaną zaliczone do rankingu "wyjazdowego"
Powodzenia !
Regulamin udziału w projekcie Erasmus Plus i wyjazdów uczniów (mobilności).
UDZIAŁ W PROJEKCIE
W projekcie mogą uczestniczyć uczennice i uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 34 w Krakowie
1. Do zadań uczniów biorących udział w projekcie należy:
a) wspólnie z opiekunem projektu omówienie i ustalenie zasad współpracy w realizacji projektu, podziału zadań w zespole;
b) zgodne zespołowe podejmowanie działań objętych projektem;
c) rzetelne i terminowe wypełniane obowiązków wynikających z prac przydzielonych
w harmonogramie;
d) współpracowanie z opiekunem projektu i uczniami wchodzącymi w skład zespołu projektowego;
e) przygotowanie sprawozdania z realizacji projektu (zespół opracowuje go uwzględniając specyfikę projektu); f) publiczna prezentacja projektu po jego zakończeniu w terminie uzgodnionym z opiekunem projektu.
2. Uczniowie mogą korzystać z pomieszczeń szkoły do celów związanych z realizacją projektu
w godzinach jej pracy wyłącznie pod opieką opiekuna lub innych nauczycieli.
3. Osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu są uczniowie. Nauczyciel może pełnić jedynie funkcje doradcze i kontrolne pracy uczniów.
KRYTERIA KWALIFIKACJI UCZNIÓW DO MOBILNOŚĆI
NA SPOTKANIA Z PARTNERAMI
W RAMACH PROJEKTU ERASMUS PLUS
Stopień zaangażowania uczniów w wykonywanie zadań dotyczących projektu.
Wzorowe/bardzo dobre/dobre zachowanie – 1p.
Komunikatywny stopień znajomości języka angielskiego – 2p.
Deklaracja przyjęcia gościa z zagranicy – 2p.
Szeroko pojęte osobiste predyspozycje, jakie będą przydatne podczas zajęć w trakcie pobytu za granicą, np. komunikatywność – 1p.
Obecność na spotkaniach projektowych – 1p.
Aktywny udział w pracach projektowych – 2p.
Przestrzeganie terminu realizacji zadań – 1p.
Wyboru uczniów do wyjazdu dokonuje zespół rekrutacyjny, składający się co najmniej z 3 osób: z przedstawiciela Dyrekcji szkoły, koordynatora oraz jednego z nauczycieli, który jest zaangażowany w wykonanie danego zadania.
Jeżeli liczba uczniów chętnych do wyjazdu przekroczy ilość uczestników mogących wziąć udział w wyjeździe, zostanie utworzona grupa rezerwowa.
W przypadku, gdy wystąpi problem z wyłonieniem uczestników wyjazdu według określonych powyżej kryteriów, zostanie przeprowadzone losowanie wśród uczniów biorących udział w projekcie.
Jeżeli uczeń zakwalifikowany do wyjazdu zgłosi rezygnację, na jego miejsce zostanie wybrany uczeń z listy rezerwowej.
W przypadku rezygnacji z wyjazdu ucznia zakwalifikowanego do tego wyjazdu , koszty wynikające z tej rezygnacji (zmiana nazwiska na bilecie lotniczym, odwołanie rezerwacji itp.) ponosi rodzic/opiekun prawny ucznia.
W razie nie przyjęcia gościa z zagranicy, mimo wcześniejszych ustaleń, rodzic/opiekun prawny ucznia poniesie wszelkie koszty związane z pobytem tego gościa (zakwaterowanie, wyżywienie, komunikacja, wycieczki itp.)
Wszelkie kwestie nieujęte w regulaminie będą rozstrzygane przez Dyrektora szkoły i koordynatora projektu.
Opiekunowie projektu nie odpowiadają za zmiany wynikające z przyczyn zewnętrznych lub od nich niezależnych.
ZASADY UCZESTNICTWA W WYJAZDACH (MOBILNOŚCI)
Aby uczeń mógł wziąć udział w wyjeździe konieczna jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych w formie pisemnej.
Uczeń jest zobowiązany do dostarczenia kompletu dokumentów (zgoda rodziców, zgoda na udzielenie pomocy medycznej, karta informacyjna w formie elektronicznej, dane do kontaktu telefonicznego i elektronicznego z uczniem i jego rodzicami/opiekunami itp.) w terminie określonym przez koordynatora oraz do pisemnego potwierdzenia zapoznania się z regulaminem uczestnictwa w wyjeździe.
Właściwe przygotowanie się do wyjazdu dotyczy każdego ucznia biorącego w nim udział; wiąże się to z kwestią zgromadzenia kompletu dokumentów, odpowiedniego ubioru, obuwia, itp.
Uczestnicy wyjazdu są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania poleceń koordynatora projektu i opiekunów w tym stałego kontaktu elektronicznego.
Każdy uczestnik podlega bezwzględnie następującym zakazom:
Zakaz samodzielnego oddalania się od grupy.
Zakaz stosowania używek w jakiejkolwiek postaci.
Uczestnicy wyjazdu dostosowują się do ustalonego programu i rozkładu czasowego dnia.
Uczestnicy wyjazdu przestrzegają przepisów BHP, przeciwpożarowych i kodeksu ruchu drogowego, itp.
Obowiązkiem każdego uczestnika wyjazdu jest kulturalne zachowanie, dbanie o dobre imię szkoły i kraju. Uczestnicy nie naruszają godności uczestników reprezentujących inną kulturę, religię czy przekonania.
W przypadku złamania powyższych reguł, uczeń zostanie wykluczony z dalszego udziału w projekcie, jego ocena z zachowania ulegnie obniżeniu oraz zostaną zastosowane kary przewidziane w statucie szkoły.
Jeżeli uczestnik wyjazdu wyrządzi szkody, to odpowiedzialność finansową poniosą rodzice/opiekunowie prawni.
Uczestnicy wyjazdu podlegają regulaminowi od momentu zbiórki przed wyjazdem do momentu zakończenia wyjazdu przez koordynatora.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
W momencie zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności, koordynator ma prawo zmiany postanowień powyższego regulaminu.
W przypadku zaistnienia kwestii spornych, podjęcie decyzji będzie należało do komisji złożonej z Dyrekcji szkoły, koordynatora i jednego z nauczycieli biorących udział w realizacji projektu.
Treść regulaminu jest dostępna u koordynatora projektu oraz na stronie internetowej szkoły.
Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8, rodziców i nauczycieli do udziału w nowym projekcie w ramach programu Erasmus+ „Together we can”
Projekt skupia się na edukacji włączającej tych uczniów, którzy wywodzą się z grup poszkodowanych społecznie i gospodarczo. Celem projektu jest wyeliminowanie różnych form wykluczenia i dyskryminacji. Ten międzynarodowy projekt obejmuje szkoły z Portugalii, Cypru, Hiszpanii, Włoch i Polski.