• BIBLIOTEKA

• Już są!

13.02.2020 22:24

Księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o 927 pozycji książkowych zakupionych
      w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Są w wśród nich powieści obyczajowe, przygodowe, fantasy, opowiadania dla najmłodszych, pięknie ilustrowane bajki i nowe lektury. Wszystkie zakupione nowości będą systematycznie prezentowane na stronie internetowej biblioteki.
      Serdecznie zapraszam do wypożyczania i czytania zakupionych książek.

Kiermasz książek

13.02.2020 22:13
      22 stycznia biblioteka szkolna zorganizowała „Kiermasz Książki Przeczytanej”. Rodzice i uczniowie przynosili do biblioteki własne, już przeczytane książki. Część podarowanych książek wzbogaci księgozbiór biblioteki. Pozostałe zostały sprzedane na kiermaszu, z którego cały dochód (674,70 zł) zostanie przeznaczony na zakup kolejnych tomów, ulubionych przez uczniów, serii z beletrystyki dziecięcej i młodzieżowej.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

• Wyniki konkursu czytelniczego „Miś – bohater książkowy”.

09.12.2019 21:04

Nagroda główna w konkursie

Z okazji Dnia Pluszowego Misia został zorganizowany konkurs czytelniczy
      „Miś - bohater książkowy”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich. Warunkiem uczestnictwa w nim było wypożyczenie i przeczytanie książeczki o misiach bajkowych lub tych prawdziwych oraz napisanie na jej temat recenzji.
      Na konkurs wpłynęło 21 recenzji, które oceniła komisja w składzie:
      Przewodnicząca – pani Aleksandra Pachołek (nauczyciel języka polskiego)
      Pani Renata Stokłosa – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
      Pani Bożena Urbaniec – bibliotekarz
      Prace były oceniane w kategorii: klasy drugie i klasy trzecie. Po zapoznaniu się ze wszystkimi recenzjami jury przyznało następującą kolejność miejsc:

KLASA II
      I miejsce – Marta Świerzowska 2b
      II miejsce – Aleksandra Korzeniowska 2b
      Marysia Radziszewska 2b

KLASA III
      I miejsce – Klara Stręk 3c
      II miejsce – Mieszko Kowalik 3c
      III miejsce – Zosia Skórczyńska 3a
      Wyróżnienie – Antoni Gutowski 3c

Serdecznie gratulujemy!

Portrety Misiów narysowane przez uczniów klasy 2a
    • Konkurs wiedzy o bajkowych misiach i niedźwiedziach.

09.12.2019 20:54

25 listopada odbył się konkurs wiedzy o bajkowych misiach i niedźwiedziach, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas trzecich.
      Zadaniem uczestników konkursu było wylosowanie pytania i udzielenie na nie odpowiedzi. Każda prawidłowa odpowiedź była nagradzana słodkim Misiem Lubisiem.
      Miło nam poinformować, iż dzieci wykazały się doskonałą wiedzą na temat książkowych i filmowych misiów oraz groźnych niedźwiedzi.

• Rowley Jefferson pisze „Dziennik"

20.11.2019 23:02
      Premiera książki Jeffa Kinneya „Dziennik Rowleya” odbyła się 13 listopada, a od 19 listopada możecie wypożyczać ją w szkolnej bibliotece!

Rowley, najlepszy kumpel Grega Heffleya, przystępuje do notowania swoich przygód, ale robi to w zupełnie inny sposób niż jego przyjaciel.

Czy kolejną serię książek Jeffa Kinneya, pełną szkolnych perypetii, przyjaźni, kłótni i problemów polubicie tak samo jak „Dzienniki Cwaniaczka”?
      Aby się o tym przekonać przeczytajcie pierwszy tom „Dziennika Rowleya. Zapiski chłopca o złotym sercu”!
      Cześć, pamiętacie mnie? Jestem Rowley Jefferson! Czyli naj-naj-najlepszy przyjaciel Grega Heffleya. I wiecie co? Teraz ja TEŻ prowadzę pamięt… to znaczy dziennik (Greg strasznie nie lubi tego słowa na „p”, mówi, że „p” są dobre dla dziewczyn). Opisuję tu różne zdarzenia z naszego życia, straszne, śmieszne i tajemnicze, a przede wszystkim, w odróżnieniu od niektórych, NIGDY NIE ZMYŚLAM. (Tylko nie mówcie Gregowi, że piszę tę książkę, bo się wścieknie, że odgapiłem!).