Z wizytą na Politechnice Krakowskiej!

Inspirujemy się nauką!
Pierwsze zajęcia na PK już za nami!

Kochani!laugh

Za nami pierwsze zajęcia z cyklu "Inspiracje naukowe" prowadzone przez Profesorów Politechniki Krakowskiej.

Grupa dzielnych pierwszaków i starszych uczniów z klas 4 i 5 przyodziała białe fartuchy i....na parę godzin mogła zamienić się w prawdziwych studentów!

Na naszych młodych uczniów czekały dwa panele zajęć: architektoniczny: "Budujemy nasze miasto",  gdzie dzieci poznawały symboliczne budowle Krakowa, starały się je odtworzyć, a ponadto wykonać własne witraże.

Drugim panelem były warsztaty chemiczne, gdzie dzieci mogły poeksperymentować w prawdziwym laboratorium chemicznym, i stworzyć niezwykłe rysunki z naturalnych barwników oraz magiczną ciecz nienewtonowską.

Zabawy i frajdy nie było końca! wink

Zobaczcie sami!

Dziękujemy wykładowcom z Politechniki za bardzo interesujące zajęcia oraz naszym nauczycielom, Pani Marii, Pani Magdalenie oraz Panu Przemysławowi za organizację warsztatów. heart