• Andrzejki w 3a

• 03.12.2023 13:48
        • W tym roku Trzecioklasiści przygotowali klasowe andrzejki już całkiem samodzielnie ! Nie zabrakło wróżb: układania butów, przebijania serca z imionami przyszłych małożonków, kubeczków z ukrytymi symbolami i skorupek orzecha z przepowiedniami w środku, a wszystko to zostało okraszone tańcami. Zabawa była doskonała :)
        • Dziś Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

• 20.11.2023 13:47
        • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 roku. Jest to dzień, który upamiętnia przyjęcie Konwencji o prawach dziecka, najważniejszego dokumentu przypominającego prawa najmłodszych. Prawa te dzielą się na: socjalne, kulturalne, polityczne i cywilne. Stanowią parasol chroniący życie, zdrowie i godność najmłodszych w świetle prawa. Z tej okazji zapraszamy na krótki quiz: KLIKNIJ TUTAJ
        • Projekt „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki” w klasie 1b i 3a.

• 19.11.2023 10:40
        • Uczniowie klasy 1b oraz 3a zrealizowali już drugi moduł projektu matematycznego „Natalka
          i Antekw świecie wielkiej matematyki”. Dzieci poszukiwały matematyki na dworcu kolejowym, zastanawiały się co łączy matematykę z dworcem kolejowym. Stworzyły notatkę – mapę myśli wokół zagadnienia. Następnie został zaprezentowany film, pokazujący związki matematyki z dworcem kolejowym. W zadaniach praktycznych dzieci zaznaczały w klasowym kalendarzu datę Dnia Kolejarza, k (25 listopada) , sprawdzały  czy  i gdzie w Krakowie jest dworzec kolejowy,  wykonały kartę pracy do projektu. Na zakończenie otrzymały naklejki do projektowych dzienniczków. Już nie możemy się doczekać kolejnego modułu !

Wychowawcy: Katarzyna Ratkowska i Bożena Stachura

• 11.11.2023 14:50

• W klasach 1-3 godnie uczciliśmy Święto Niepodległości 11 listopada. Podczas akademii, przedszkolna Grupa III zaśpiewała piosenkę "Płynie Wisła", uczniowie klasy 3a wzruszająco wyrecytowali wiersz, sprawdziliśmy się w quizie o niepodległej i wszyscy gromko odśpiewaliśmy pieśń "Co to jest niepodległość".
          W klasach zjedliśmy biało czerwone śniadanie, pobawiliśmy się w patriotyczne, interaktywne gry z kodowaniem, oglądaliśmy prezentacje i dużo rozmawialiśmy o naszej Ukochanej Ojczyźnie ❤️❤️❤️