• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO-„UCZEŃ-OBYWATEL” W URZĘDZIE MIASTA KRAKOWA
     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO-„UCZEŃ-OBYWATEL” W URZĘDZIE MIASTA KRAKOWA

     •  

      „Takie będą Rzeczypospolite,

      jakie ich młodzieży chowanie”

      Andrzej Frycz Modrzewski

      Powyższe słowa są mottem projektu „Uczeń-Obywatel”, w którym od kilku lat bierze udział nasza szkoła. Jego celem jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o samorządzie krakowskim.

      Uczniowie klas piątych pod opieką mgr Anety Sporek i mgr Magdaleny Proksch uczestniczyli w wielu spotkaniach i warsztatach podczas których zapoznawali się ze strukturą i funkcjonowaniem samorządu lokalnego, zwiedzali Pałac Wielopolskich, uczestniczyli w sesji Rady Miasta Krakowa oraz w spacerze szlakiem samorządu krakowskiego 4 czerwca w Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego w Urzędzie Miasta Krakowa, przy pl. Wszystkich Świętych miał miejsce finał projektu. Wydarzenie objął patronatem Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz.

      W uroczystym zakończeniu brali udział uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w towarzyszących projektowi konkursach.

      W konkursie na prezentację wyborczą na stanowisko prezydenta miasta reprezentował naszą szkołę Janek Stypka z klasy Vc, który zajął II miejsce.

      Laureatkami konkursu wiedzy o samorządzie krakowskim zostały uczennice z klasy Va.

      Pola Kaszowska zajęła I miejsce, a Liliana Ambrozińska II.

      Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom projektu dziękujemy za ich udział i zaangażowanie !

     • Dzień Dziecka

     • Wszystkim Dzieciom dużym i małym

      życzymy, aby uśmiech gościł na waszych twarzach,

      a każdy dzień był wspaniałą przygodą

      i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.

      Nie bójcie się marzyć,bo od marzeń wszystko się zaczyna!

                                                                            Wasi Nauczyciele

       

     • Sukcesy naszych uczniów w konkursie "Świetlik" 2023

     • Miło jest nam poinformować, iż w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" nagrody główne zdobyli: Hanula Magdalena (kl. 3 a), Hogendorf Aleksander (kl. 4 b) oraz Wiatr Jan (kl. 6 c)
      Nagrody otrzymali: Mazuerk Szymon (kl. 1 a), Rybski Ignacy (kl. 2 a), Debuiche Antoni (kl. 2 b).
      Wyróżnierni zostali: Blichowski Franciszek (kl. 1 a), Warchoł Mikołaj (kl. 2 a), Burda Alensandra (kl. 3 a), Demczak Hanna (kl. 3 a), Leśniak Barbara (kl. 3 a), Kołakowska Emilia (kl. 3 b), Barcicki Ignacy (kl. 4b), Garus Mikołaj (kl. 4b), Regulski Ignacy (kl. 4b), Mamcarczyk Julia (kl. 5 a), Boruta Jan (kl. 5 b), Bryniarski Konstanty (kl. 5 b). 

      Serdecznie gratulujemy! 

      Opiekunowie konkursu
      Jolanta Bryk, Patryk Kachel

    • Spotkanie z Rodzicami przyszłorocznych klas pierwszych
     • Spotkanie z Rodzicami przyszłorocznych klas pierwszych

     • Zapraszamy Rodziców dzieci, które od 1 września 2023r. rozpoczną naukę w naszej szkole na spotkanie w dniu 20 czerwca 2023r. o godzinie 17.00. w szkolnej jadalni.

      Podczas zebrania otrzymacie Państwo informacje na temat przypisania dziecka do konkretnego oddziału klasowego, spotkacie się z wychowawcami oraz zostaniecie zapoznani z tzw. wyprawką pierwszoklasisty. 

      Serdecznie zapraszamy!

     • Egzamin ósmoklasisty!

     • Drodzy ósmoklasiści!

      Życzymy Wam wiary we własne siły i umiejętności, które pozyskiwaliście

      przez szereg lat. Niech uzyskane przez was wyniki będą jak najlepsze

      i otworzą przed Wami horyzonty wymarzonych szkół ponadpodstawowych

      oraz pozwolą realizować pasje.

      Trzymamy kciuki! Powodzenia!

      Dyrekcja i Nauczyciele

       

    • Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 maja w naszej szkole!
     • Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 maja w naszej szkole!

     • 2 maja - Święto Flagi i 3 maja- Święto Konstytucji 3 maja w tym roku świętowaliśmy już kilka dni wcześniej i w nietypowy sposób.

      Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się w sali gimnastycznej i by upamiętnić te ważne dla każdego Polaka daty odśpiewaliśmy hymn Polski a następnie ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia tworząc razem polską flagę.

      W ten symboliczny sposób chcieliśmy pokazać, że pamiętamy o naszych symbolach narodowych i chcemy WSPÓLNIE budować przyszłość naszego kraju.

      By nie zapomnieć o ważnych wydarzeniach historycznych, które są powiązane z ostatnimi świętami p. Bożena Urbaniec - nasza bibliotekarka przygotowała wystawę w holu szkoły.

     • Dzień Ziemi - projekt klasy 6c

     • Uczniowie klasy VI c zaangażowali się w projekt "Splątani ze światem - Dzień Ziemi 2023". Projekt składał się z trzech etapów. Pierwszy z nich polegał na zdobywaniu wiedzy - uczniowie wzięli udział w webinarze pt. “Ziemia jako ekosystem społeczno-przyrodniczy". Drugi etap polegał na działaniu - lekcji w terenie, podczas której uczniowie obserwowali przyrodę i wypełniali kartę obserwacji. Trzecim etapem było podsumowanie - polegało ono na wyciągnięciu wniosków na podstawie webinaru i obserwacji dokonanych w terenie oraz przygotowaniu posteru. Dbajmy o wspólne dobro i bioróżnorodność na naszej planecie!

     • Rekrutacja do klasy dwujęzycznej ruszyła!

     • W dniach 24 kwietnia do 12 maja 2023r. można składać wnioski rekrutacyjne do klasy siódmej dwujęzycznej. Wnioski są przyjmowane w sekretariacie w godzinach 9.00-14.00 (również w czasie tzw. długiego weekendu). 

      Wypełniony wniosek można również wysłać drogą elektroniczną (skan) na adres: zsp4@mjo.krakow.pl.

    • Dzień Ziemi w naszej szkole
     • Dzień Ziemi w naszej szkole

     • Za oknem wiosna w pełni, więc i świętowanie Dnia Ziemi czas rozpocząć. Każda z klas ma jakiś własny pomysł na to wydarzenie. My dziś zaglądnijmy na lekcję... matematyki. Uczniowie klasy 3b pod okiem p. Bożeny Stachury stworzyli gry ekologiczno- matematyczne i rozegrali kilka partii w naszej szkolnej altanie. 

      Nauka na łonie przyrody z całą pewnością jest efektywniejsza niż w szkolnych murach!

       

     • Dyżur wakacyjny w przedszkolu

     • Szanowni Państwo, 

      informujemy, iż miejsca na dyżur wakacyjny w Samorządowym Przedszkolu nr 55 się wyczerpały. 

      Prosimy już nie wysyłać zapytań w tej sprawie.

       

     • 2 kwietnia - DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

     • O zachowaniach i trudnościach związanych ze spektrum autyzmu możemy przeczytać w wielu źródłach. Ale jak to zrozumieć? Zapraszam zainteresowanych na krótka podróż, która mam nadzieję pozwoli zrozumieć czym jest autyzm, z czym borykają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.
     • Projekt "Uczeń- Obywatel"

     • Od kilku lat z powodzeniem nasza szkoła bierze udział w cyklicznym projekcie Urzędu Miasta Krakowa oraz Domu Kultury im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. "Uczeń- Obywatel". 

      W ramach projektu uczniowie poznają historię krakowskiego samorządu oraz uczą się w praktyce zasad demokracji. Grupa biorąca udział w zajęciach wybiera spośród swoich członków jednego ucznia/uczennicę, który będzie reprezentował ich w finałowych zmaganiach  polegających na przygtowaniu wystąpienia publicznego. 

      W tym roku w ramach projektu Uczeń -Obywatel wybieraliśmy prezydenta miasta Krakowa.

      Nasz kandydat - Janek Stypka (5c) wspaniale się zaprezentował i zajął drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy zarówno Jankowi jak i całemu sztabowi wyborczemu, który pomgał mu przygtować wystąpienie. 

      Podziękowania należą się również Pani Magdalenie Proksch oraz Pani Anecie Sporek, które były opiekunkami projektu z ramienia naszej szkoły. 

    • Nie jesteś sam...
     • Nie jesteś sam...

     • Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych dla dzieci z Ukrainy. Mamy świadomość, że dzieci, które zmuszone były do przeniesienia się do Polski, zostały wyrwane ze swoich grup równieśniczych, środowisk itp. Bardzo często rozwijały swoje pasje i zainteresowania uczęszczając na dodatkowe zajęcia - taniec, śpiew, sport, zajęcia artystyczne oraz wiele innych.
     • Rekrutacja do przedszkola na okres wakacyjny

     • Ogłoszenie

      Rekrutacja  na okres wakacyjny:  SIERPIEŃ 2023 r.- Przedszkole Samorządowe nr 55

      Dyrektor ZSP 4, Kraków, ul. Urzędnicza 65 informuje, że rekrutacja na okres wakacyjny – SIERPIEŃ 2023 r. będzie prowadzona w dniach 3-7 kwietnia 2023 r. wg. wytycznych Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa (w załączniku: UJEDNOLICENIE TERMINU ORAZ PROCEDURY REKRUTACJI NA OKRES WAKACYJNY).

       - Ilość wolnych miejsc: 22