Szkoła Podstawowa

Menu główne

UMOWY NAJMU

Przedszkole nr 55

Menu główne

GR I

SPRAWY BIEŻĄCE

Zabawy teatralne, obok książek, zabawek czy prac artystycznych, odgrywają dla dzieci bardzo istotną rolę

  

 

 

 

Uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego  im. Króla Jana III Sobieskiego przeczytały dzieciom fragmenty książki Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak „Basia i gotowanie  a także o ich chęci pomocy rodzicom i dziadkom podczas gotowania. Dziękujemy Pani Ani za spotkanie.

 

 

 

W  naszej  grupie odbyły się  świąteczne warsztaty dla dzieci – „Malowanie bombek”. Dzieci miały niepowtarzalną okazję udekorowania bombki w dowolny sposób. Była to dobra zabawa oraz świetna okazja do zrobienia ozdoby na choinkę, a Święta Bożego Narodzenia już niedługo!

                         

 

 

 

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJ

 

Jak co roku przedszkole odwiedził niezwykły gość - Święty Mikołaj! Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków i został przez nich serdecznie przyjęty. Dzieci z błyskiem w oku spoglądały na Mikołaja, który rozdawał prezenty.. Dzieci w podziękowaniu Świętemu Mikołajowi śpiewały piosenkę .Przedszkolaki były bardzo dzielne, wszystkie odważnie podchodziły po swój podarunek.

 

 

 

 

 

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Bohaterem tego tygodnia jest  miś !!! I ten mały i ten duż,różowy, brązowy, zielony…gruby i chudy. Wszystkie przedszkolaki przyniosły swojego pluszowego ulubieńca.

Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie maluchy obejrzały projekcję popularnej bajki „Miś Uszatek”. Kolejnym punktem spotkania była  zabawa z misiami oraz degustacja przysmaków „Słodkie, małe co nie co”

 

 

Piątkowe poranek  w grupie makuszków minął pod kolorowymi parasolami Wszystkie dzieci przyniosły tego dnia do przedszkola jesienne stroje: płaszcze, kurtki, peleryny, kalosze.Najważniejsze jednak były parasole, które ozdobiły naszą salę i wniosły wiele radości. Dzieci prezentowały samodzielnie  ubrania. Przechadzały się w rytmie muzyki   pokazując wszystkim jak należy ubierać się w deszczowe dni.

 

 

 

Rytmika u maluszków

Ćwiczenia motoryki małej w ramach zabawy.

 

 

DLA NIEPODLEGŁEJ

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza grupa włączyła się aktywnie w to przedsięwzięcie i w tym tygodniu uczestniczyło w kilku wydarzeniach związanych właśnie z tą datą. Jednym z nich był przemarsz alejkami  Grottgera po hasłem "Przedszkolaki dla Niepodległej".

Bijemy rekord dla Niepodległej

W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości, w piątek 9 listopada o godz. 11:11, we wszystkich placówkach oświatowych w naszym kraju odbywało się bicie rekordu w śpiewaniu hymnu narodowego.Nasz grupa  również włączyła  się do tego ogromnego przedsięwzięcia. Cała uroczystość miała miejsce w Przedszkolu. Odpowiednio wcześniej zgromadziły się wszystkie dzieci wraz z nauczycielami oraz z zaproszonym kombatantem -krótko przybliżył nam historię odzyskania wolności przez Polskę oraz wyjaśnił czym jest wolność. Punktualnie o godz. 11:11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”,

 

 

 

 

 

 

 

Kochani Rodzice!

Już nadeszła pora przyjść na pasowanie do mnie do przedszkola.

Uroczyście Was zapraszam na tę ważną chwilę, która uczyni z żaczka prawdziwego przedszkolaczka.

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z gr I na uroczystość

Pasowania na Przedszkolaka,

która odbędzie się 15 listopada o godzinie 15:00.

 

 

 

DZIEŃ DYNI

Dynia to bardzo zdrowe i urodziwe warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki  30 października, w czasie obchodów ŚWIĘTA DYNI. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. W czasie obchodów Święta Dyni nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głownej. Rodzice przygotowali pyszną zupę dyniową , muffinki oraz wiele innych potraw. Było naprawdę pysznie:).

 

 

 

 

 

DZIEŃ CHLEBA

„Grupa  obchodziła „Dzień chleba”. Myślą przewodnią święta było "Od ziarenka do bochenka". Tego dnia podczas prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z procesem wypieku chleba.  odgadywały zagadki oraz uczestniczyły w zabawach muzycznych. Smakowały i rozpoznawały różne rodzaje chleba. Dzień zakończył się degustacją przygotowanych kanapek. Apetyt dopisywał wszystkim przedszkolakom.

 

 

 

 

 

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 16.10.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się "Święto Pieczonego Ziemniaka". Przedszkolaki zapoznały się z historią ziemniaka, dowiedziały się skąd pochodzi nazwa. Po tym wprowadzeniu rozpoczęła się wesoła zabawa . Ponieważ ziemniak był głównym bohaterem dnia.

Na koniec zajęć na dzieci czekała ziemniaczana uczta. 

Gorące słowa podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy upiekli ciasto na Święto Pieczonego Ziemniaka, przygotowali bulwy z mlekiem. 

 

 

 

 

 

 

10 PAŹDZIERNIKA ŚWIĘTO DRZEWA

W dniu 10 października zaplanowaliśmy uroczyste obchody Dnia Drzewa.

  • Tego dnia w naszej  grupie odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew , dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody
  • W ogrodzie przedszkolnym dzieci oglądały drzewa liściaste i iglaste.
  • Uroczyście zatańczyły i zaśpiewały w kole witając nowych mieszkańców ogrodu.

 

 

 WARZYWA I OWOCE 

Pod takim hasłem dzieci  poznają  znaczenie owoców i warzyw dla zdrowia. Jesień to przecież czas zbiorów w sadzie i ogrodzie. Podczas zajęć praktycznych poznaja  smak i zapach owoców i warzyw ich kształty, wielkość. Przygotowywują  też różne potrawy:  sałatki, ciasta z owocami. Efektem finałowym było przygotowanie przez mamę  ciasta z jabłkami . 

 

 

 

 

 

WYMIANA POCZTÓWKOWA W NASZYM PRZEDSZKOLU

W ostatnim czasie tak zwana wymiana pocztówkowa cieszy się popularnością  wśród przedszkoli. Dzieci niezwykle chętnie angażują się w tego typu zajęcia, a współpraca z przedszkolami z całej Polski (a nawet i zza granicy) może przynieść wiele korzyści.Wymiana pocztówkowa to doskonały sposób na zainteresowanie dzieci geografią i kulturą innych regionów. Grupa maluszków wysłała kartki do przedszkola  z Waraszawy oraz do przedszkola z Chojnic.

 

 

 

 

 

        PIERWSZE SPACERY

 Już na początku września maluszki wyszły na swój pierwszy spacer w okolice przedszkola. Zawsze towarzyszy im wąż, który pomaga chodzić w parach i daje poczucie bezpieczeństwa, że nikt się nigdzie nie zgubi.Dzieci z grupy odbyły spacer do pobliskiego sklepu z warzywami i ogladały tam znajdujące się owoce i warzywa.

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Druga połowa września to najlepszy czas na obchodzenie tego dnia, gdyż dzieci w przedszkolu mają już za sobą okres adaptacyjny. Specjalnie z tej okazji nasze przedszkole odwiedziła wróżka Karolina .Wróżka miała przygotowane dla nas animacje i zwierzęta z balonów. Dodatkowo dla swoich pociech Rodzice  przygotowali pyszne ciasteczka, babeczki i owoce za co bardzo im dziękujemy. W naszym przedszkolu dzień ten był dniem szalonej zabawy i uśmiechu . Pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” /J. Korczak/

 

 

 

 

DZIEŃ KROPKI

14.09.2018r. obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności i odkrywania talentów. Historia Vasthi ukazuje dzieciom na całym świecie jak niewiele potrzeba by uwierzyć w siebie.

 

 

SAMODZIELNE PRZYGOTOWUJEMY ZDROWE ŚNIADANIE

Od najmłodszych lat powinno się rozwijać świadomość prawidłowego odżywiania, dlatego też w piatek , 14 września  2018r., przedszkolaki  samodzielnie przygotowywały sobie śniadanie.Dzieci komponowały ciekawe kanapki, wybierając swoje ulubione warzywa. Samodzielne przygotowanie kanapek sprawiło naszym podopiecznym wielką radość

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4
    ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków
  • tel./fax. 12 633 04 58
    tel. kom. 660637366

Galeria zdjęć