UMOWY NAJMU

GR I

SPRAWY BIEŻĄCE

DZIEŃ CHLEBA

„Grupa  obchodziła „Dzień chleba”. Myślą przewodnią święta było "Od ziarenka do bochenka". Tego dnia podczas prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z procesem wypieku chleba.  odgadywały zagadki oraz uczestniczyły w zabawach muzycznych. Smakowały i rozpoznawały różne rodzaje chleba. Dzień zakończył się degustacją przygotowanych kanapek. Apetyt dopisywał wszystkim przedszkolakom.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 16.10.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się "Święto Pieczonego Ziemniaka". Przedszkolaki zapoznały się z historią ziemniaka, dowiedziały się skąd pochodzi nazwa. Po tym wprowadzeniu rozpoczęła się wesoła zabawa . Ponieważ ziemniak był głównym bohaterem dnia.

Na koniec zajęć na dzieci czekała ziemniaczana uczta.

Gorące słowa podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy upiekli ciasto na Święto Pieczonego Ziemniaka, przygotowali bulwy z mlekiem.

10 PAŹDZIERNIKA ŚWIĘTO DRZEWA

W dniu 10 października zaplanowaliśmy uroczyste obchody Dnia Drzewa.

• Tego dnia w naszej  grupie odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew , dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody
  • W ogrodzie przedszkolnym dzieci oglądały drzewa liściaste i iglaste.
  • Uroczyście zatańczyły i zaśpiewały w kole witając nowych mieszkańców ogrodu.

WARZYWA I OWOCE

Pod takim hasłem dzieci  poznają  znaczenie owoców i warzyw dla zdrowia. Jesień to przecież czas zbiorów w sadzie i ogrodzie. Podczas zajęć praktycznych poznaja  smak i zapach owoców i warzyw ich kształty, wielkość. Przygotowywują  też różne potrawy:  sałatki, ciasta z owocami. Efektem finałowym było przygotowanie przez mamę  ciasta z jabłkami .

WYMIANA POCZTÓWKOWA W NASZYM PRZEDSZKOLU

W ostatnim czasie tak zwana wymiana pocztówkowa cieszy się popularnością  wśród przedszkoli. Dzieci niezwykle chętnie angażują się w tego typu zajęcia, a współpraca z przedszkolami z całej Polski (a nawet i zza granicy) może przynieść wiele korzyści.Wymiana pocztówkowa to doskonały sposób na zainteresowanie dzieci geografią i kulturą innych regionów. Grupa maluszków wysłała kartki do przedszkola  z Waraszawy oraz do przedszkola z Chojnic.

PIERWSZE SPACERY

Już na początku września maluszki wyszły na swój pierwszy spacer w okolice przedszkola. Zawsze towarzyszy im wąż, który pomaga chodzić w parach i daje poczucie bezpieczeństwa, że nikt się nigdzie nie zgubi.Dzieci z grupy odbyły spacer do pobliskiego sklepu z warzywami i ogladały tam znajdujące się owoce i warzywa.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ KROPKI

14.09.2018r. obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności i odkrywania talentów. Historia Vasthi ukazuje dzieciom na całym świecie jak niewiele potrzeba by uwierzyć w siebie.

SAMODZIELNE PRZYGOTOWUJEMY ZDROWE ŚNIADANIE

Od najmłodszych lat powinno się rozwijać świadomość prawidłowego odżywiania, dlatego też w piatek , 14 września  2018r., przedszkolaki  samodzielnie przygotowywały sobie śniadanie.Dzieci komponowały ciekawe kanapki, wybierając swoje ulubione warzywa. Samodzielne przygotowanie kanapek sprawiło naszym podopiecznym wielką radość