Szkoła Podstawowa

Menu główne

Przedszkole nr 55

Menu główne

 • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka- konkurs Rady Rodziców dla kl.1-4

  20 listopada 2017r. będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji Rada Rodziców zaprasza  klasy 1-4 do udziału w konkursie, którego celem jest stworzenie rymowanego tekstu (może być RAP) i umieszczenie go na plakacie.

  Najlepsze prace zostaną nagrodzone!

  Na wykonanie prac uczniowie mają czas do 4 grudnia 2017r.

  Plakaty prosimy składać w sekretariacie szkoły.

   

   

 • Nowelizacja statutu

  Szanowni Państwo,

  w związku z reformą oświaty, która od września 2017r.  jest wcielana w życie, szkoły przekształcane z instytucji sześcioletnich w ośmioletnie zostały zobowiązane  do dostosowania dotychczasowych ststutów do nowych przepisów prawa oświatowego.

  W dniu 14 listopada 2017r. Rada Pedagogiczna zakończyła prace nad nowelizacją dotychczasowego statutu i podjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia tekstu jednolitego, który będzie obowiązywał od 1 grudnia 2017r.

  Zachęcam więc Państwa do zapoznania się z tym dokumentem, jako najważniejszym zbiorem przepisów obowiązujących  w naszej szkole.

   

  Z poważaniem

  Paulina Serednicka, dyrektor ZSP nr 4 w Krakowie

  STATUT_-znowelizowany_dokument_obowiazuje_od_1_grudnia_2017r..pdf

   

   

 • Remont chodnika!

  Szanowni Państwo,

  Firma Handlowo- Usługowa WANTA Piotr Zębol wykonawca na zlecenie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie remontu nawierzchni chodnika przy ul. Urzędniczej (po stronie szkoły) informujje, że od dnia 15 listopada 2017r. rozpoczyna roboty w ramach niniejszego zadania.

  W związku z powyższym informujemy o utrudnieniach w ruchu i prosimy o nieparkowanie pojazdów w rejonie robót. Za utrudnienia przepraszamy.

 • 11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

  12.11.2017

   

   

   

   

   

   

  10 listopada 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

  Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego, rozpoczęła się część artystyczna.

  Apel miał formę montażu słowno-muzycznego, w którym przekazywane przez prowadzących fakty historyczne przeplatały się z pieśniami patriotycznymi prezentowanymi przez poszczególne klasy.

  Nie zapomnijmy o naszych narodowych korzeniach, które odnajdujemy także w pieśniach patriotycznych. Zawsze tam były i pozostaną dla przyszłych pokoleń.

  Galeria zdjęć z uroczystości szkolnej poniżej.

 • Zajęcia adaptacyjne

  Dyrekcja i wychowawcy przyszłorocznych klas pierwszych

  serdecznie zapraszają

  rodziców i dzieci, które od 1 września 2018 roku rozpoczną naukę

  w klasie pierwszej, na zajęcia adaptacyjne organizowane

  w Szkole Podstawowej nr 34 ul. Urzędnicza 65

   

  Celem zajęć jest :

  • wzajemne poznanie się uczniów i nauczycieli
  • skrócenie czasu adaptacji dzieci w szkole
  • stworzenie dzieciom poczucia bezpieczeństwa w nowym środowisku

   

  Zajęcia odbywać się będą  w środę od godz. 16:00 do godz. 17:00.

   

  Harmonogram spotkań

   

  L.p.

  Data

  Prowadzący

   

  1.

   

  15 listopada 2017

   

  Wychowawcy przyszłorocznych

  klas pierwszych

   

  2.

   

  13 grudnia 2017

   

  Wychowawcy przyszłorocznych

  klas pierwszych

   

  3.

   

  17 stycznia 2018

   

  Wychowawcy przyszłorocznych

  klas pierwszych

   

  4.

   

  31 stycznia 2018

   

  Wychowawcy świetlicy szkolnej

   

  5.

   

  3 lutego 2018

  (sobota)

  Dzień Otwarty Szkoły

   

  6.

   

  8 marca 2018

  (czwartek)

   

  Nauczyciele języka angielskiego

   

  7.

   

  21 marca 2018

   

  Wychowawcy  przyszłorocznych

  klas pierwszych

   

  8.

   

  11 kwietnia 2018

   

  Wychowawcy  przyszłorocznych

  klas pierwszych

   

  www.sp34.pl

  tel. 12 6330458

  e-mail: poczta@sp34.pl

 • Dzień w Pidżamach :)

  Dziś odbywały się "śpiące lekcje". Przyszliśmy ubrani w pidżamy, szlafroki, bambosze... Przynieśliśmy swoje ulubione jaśki i przytulanki. Słuchaliśmy czytanych i opowiadanych bajek na dobranoc. Nawet pogoda dopasowała się do sennej atmosfery !

 • Narodowe śpiewanie

  10.11.2017

  W piątek obchodziliśmy uroczyście Święto Niepodległości, które w klasach 1-3 poprowadziła w tym roku klasa III a. Uczniowie przypomnieli nam wydarzenia z historii Polski od I Rozbioru aż do Odzyskania Niepodległości w 1918 roku. Występ  uzupełniony był pieśniami  patriotycznymi, chronologicznie dostosowanymi do omawianego wydarzenia. Pieśni wykonywali z wielkim zaangażowaniem uczniowie wszystkich klas 1-3, a przedszkolacy z IV grupy zakończyli spotkanie pięknym występem tanecznym.

 • Nie(zwyczajne) lekcje

  W zeszłym tygodniu klasa 4c zakończyła omawianie lektury pt. "Akademia pana Kleksa" autorstwa Jana Brzechwy.

  Pisaliśmy opowiadania inspirowane wykonanymi przez nas kleksami podczas zajęć "kleksografii", uczyliśmy się tworzyć opis postaci na przykładzie tytułowego bohatera, pisaliśmy plan wydarzeń wspominając przygodę szpaka Mateusza.

  Dużo radości dostarczyła nam też praca projektowa- budowa makiety akademii. Jej efekty będziecie mogli już niebawem zobaczyć w holu naszej szkoły.

  Na razie zachęcamy do podglądnięcia, jak uczyliśmy się bawiąc na lekcjach...

   

 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  Dzisiaj bawiliśmy się z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Bajkowo było zarówno w przedszkolu jak i w szkole ! Przebrane były nie tylko dzieci, ale i niektórzy nauczyciele, a większość lekcji odbywała się "w innym świecie".
  Klasa trzecia a zaprosiła do siebie grupę starszaków z przedszkola i dzieciaki wspólnie bawiły się bajkami. Zaczęliśmy od rozpoznawania poprzebieranych Zygfryda i Stefy - ale nie tak po prostu...tylko za pomocą quizu interaktywnego Kahoot. Było mnóstwo emocji !!! Następnie odgadywaliśmy tytuły piosenek z bajek, a na koniec odbył się konkurs "Co to za postać/co to za bajka" z wykorzystaniem prezentacji Power Point. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał słodką nagrodę :)
  Dziękujemy za wspólną zabawę !!!
       
 • Zebrania z Rodzicami!

  07.11.2017

  kl. 1-3 17.00

  kl.4-7 17.45

  Imię i nazwisko wychowawcy klasa sala
  mgr Renata Stokłosa 1a 30
  mgr Małgorzata Rymarska 1b 28
  mgr Katarzyna Tomczyk 1c 29
  mgr Małgorzata Oniszko 2a 27
  mgr Jolanta Bryk 2b 31
  mgr Katarzyna Ratkowska 3a 32
  mgr Natalia Mirek 3b 19
  mgr Justyna Siemdaj 3c 18
  mgr Anna Kluk 4a 31
  mgr Magdalena Proksch 4b 27
  mgr Magdalena Nawrocka 4c 38
  mgr Katarzyna Kozłowska 5a 43
  mgr Aneta Sporek 5b 39
  mgr Szymon Tabiś 6a 41
  mgr Maciej Dubiel 7a 40
  mgr Marzena Radom-Kuźma 7b 42

   

 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  Szanowni Państwo,

  postanowiliśmy spontanicznie włączyć się w akcję organizowaną przez Szkołę Podstawową nr 4 w Radlinie.

  https://www.facebook.com/events/1963224790598204/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2222%22%2C%22feed_story_type%22%3A%2222%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7Dpnref=story

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek:
  W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy. 5 listopada w Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie o nich przypomnieć, choćby poprzez wspólny bajkowy seans z własnymi dziećmi. Ze względu na to, że 5 listopada przypada w niedzielę, w szkołach świętujmy ten dzień 6 listopada.
  Cel: Dobra zabawa!
  ZADANIE:
   Chętne dzieci i nauczyciele przebierają się za ulubione postacie z bajek. Popuśćcie wodze fantazji i zostańcie swoim ulubionym bohaterem!


   

 • "Tysiąc Kultur - Jedna Europa" - zapraszamy na quizz

  Co wiesz o założeniach projektu? Czy znasz naszych bohaterów? Czy rozumiesz najważniejsze pojęcia o których będziemy dyskutować?  Przekonaj się, biorąc udział w grze Kahoot pod tym linkiem:

  https://play.kahoot.it/#/k/eb21c18c-43a5-44b5-a4e1-ca379b1b302e

 • Gra terenowa "Bo wolność przyszła z Podgórza"

  27.10.2017

  Gra terenowa

  „Bo wolność przyszła z Podgórza

  27 października przedstawiciele klas IV, V i VI  pod opieką Pani Magdaleny Proksch wzięli udział w grze terenowej „Bo wolność przyszła z Podgórza”, która miała upamiętnić wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości w Krakowie. Lekcja historii Polski w terenie rozpoczęła się na Placu Niepodległości (obok hali ks Korona) i prowadziła przez historyczne miejsca Starego Podgórza. Na trasie organizatorzy stworzyli stanowiska, które były odtworzeniem tamtych wydarzeń w strojach z epoki. Uczniowie mieli za zadanie np. rozszyfrować tajne meldunki, zrobić zdjęcia tablic i podobizn postaci historycznych oraz uzupełnić tekst o ważne dane z historii odzyskiwania niepodległości w Krakowie. 

  Płaszów był miejscem początku akcji wyzwalania Krakowa w 1918 roku. 31 października grupa Polaków pod dowództwem ppor. Franciszka Pustelnika rozbroiła austriackich żołnierzy stacjonujących w koszarach urządzonych w dawnym zajeździe Pod św. Benedyktem. Był to jeden z pierwszych krakowskich obiektów opanowanych przez Polaków podczas wydarzeń 1918 roku, które doprowadziły do oswobodzenia Krakowa i w konsekwencji odrodzenia niepodległej Polski. Grupa połączyła się później ze spiskowcami por. Antoniego Stawarza, którzy opanowali płaszowski dworzec kolejowy i wspólnie ruszyli na lewy brzeg Wisły.

  Niepodległość przyszła z Podgórza praktycznie bez jednego wystrzału. Powtórzmy zatem daty. Na tajnym spotkaniu w dniu 30 października 1918 rozpoczyna się powstanie w Twierdzy Kraków, a następnie porucznik Stawarz, przy pomocy zebranych kolejarzy rozesłał depeszę do najważniejszych placówek kolejowych w Galicji. Depesza ta obwieszczała prowincji informację o udanej rewolucji w Krakowie. Kolejarze mieli polecenie kierować pociągi z austriackimi żołnierzami do stacji Kraków – Płaszów. 31 października 1918 wczesnym rankiem oddziały Stawarza zajęły dworzec w Płaszowie. Bez jednego wystrzału rozbrajano żołnierzy austriackich z pomocą harcerzy prokocimskich, a następnie zajęto koszary w Podgórzu. W tryumfalnym pochodzie żołnierze przeszli do Rynku Głównego w Krakowie.

  Wydarzenia tego dnia można uznać za początek niepodległości Polski. Po podporządkowaniu się rozkazom Bolesława Roi zajęto opuszczone przez Austriaków obiekty wojskowe w Krakowie. Wszystko zatem wydarzyło się jeszcze w październiku 1918 roku.

   

   

   

 • Rada Rodziców zaprasza na Jesienny Bazarek Szkolny!

  Nie wiecie co zrobić z niepotrzebną odzieżą, zabawkami lub książkami? Rada Rodziców zaprasza na Jesienny Bazarek Szkolny. W trakcie Bazarku będzie można sprzedać, oddać lub wymienić za małe ubrania, przeczytane książki lub zabawki, z których wyrosły już Wasze dzieci a przy okazji spotkać się i pogadać w miłym towarzystwie!
  Jesienny Bazarek Szkolny odbywać się będzie 10 listopada (piątek) w godzinach od 17.00 do 19.00 w sali gimanstycznej naszej szkoły. Jeśli chcielibyście przynieść swoje rzeczy skontaktujcie się z nami pod numerem telefonu: 887 887 757. Zgłoszenia przyjmujemy do 7 listopada włącznie.

   

   

 • Apele

  Uwaga!

   30 października  (poniedziałek) w  sali gimnastycznej odbędą się krótkie apele:

  cz. I -dotyczyć będzie Dnia Wszystkich Świętych

  cz.II- prezentacja planu pracy Samorządu Uczniowskiego.

  Przewidywany czas trwania poszczególnych spotkań ok. 20 minut.

  Klasy 1- 3   godz. 9.10

  Klasy   4- 7  godz. 9.35

 • TVN zaprasza na casting!

 • Europejska Odznaka Jakości

    Z dumą informujemy, że nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie Erasmus plus/ eTwinning "SOS Planet. Robotics project". Oznacza to, że nasza praca, praca naszych uczniów i szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.

        
   

 • Nie da się? A da się! ;)

  W związku z licznymi pytaniami odnośnie inwestycji, jaka jest realizowana na terenie znajdującym się koło Orlika informujemy, że udało nam się  przekonać Zarząd Zieleni Miejskiej do sfinansowania projektu ogrodu edukacyjnego z nasadzeniami roślin pyłochwytnych (antysmogowych).

  Projekt wykonała Pani Katarzyna Mucha (mama Kasi :)), w czym wsparł ją Pan Tomasz Konik (skarbnik Rady Rodziców szkoły i tata Jurka oraz Milenki).

  Pani Kasia o projekcie pisze tak:

  Ogród służyć będzie dzieciom w wieku szkolnym, ale też przedszkolakom, a dzięki temu, że teren zyska wejście od strony Młynówki, również mieszkańcom Krowodrzy.

  Wyposażenie ogrodu ma służyć edukacji i zabawie, bo w ogrodzie spędzają też czas dzieci ze świetlicy szkolnej.
  W ogrodzie znajdzie się:
  - altana-klasa zewnętrzna, z ławkami i miejscem dla nauczyciela, umożliwiające przeprowadzenie w ogrodzie lekcji oraz warsztatów (np. ART-Eko https://budzet.krakow.pl/projekty/2020-warsztaty_artystyczno-ogrodnicze_dla_dzieci.html),
  - tablice do rysowania,
  - tablica-stacja meteo z instrumentami mierniczymi i miejscem do zapisywania pomiarów,
  - tablice umożliwiające umieszczanie w ogrodzie wystaw/dekoracji/elementów wykonanych na warsztatach,
  - stoliki umieszczone pod zacieniaczami - w ogrodzie zdecydowanie brakuje cienia,
  - wyniesione donice/grządki,
  - beczka na deszczówkę,
  - skrzynia na narzędzia,
  - liczne nasadzenia drzew i krzewów opisane tabliczkami z nazwami gatunkowymi,
  - ścieżka sensoryczna, tzw. "bosych stópek",
  - miejsce z hamakami do relaksu.zabawy,
  - biblioteczka wymiany książek.

  Do ogrodu zostanie również przeniesiona szklarnia i kompostownik, który szkoła otrzymała na wiosnę.

  Jesteśmy przekonani, że będzie to miejsce, które z powodzeniem będzie wykorzystywane przez dzieci naszego przedszkola oraz szkoły zarówno do nauki jak i zabawy!

   

   

 • Zastępstwa- informacja

  Szanowni Państwo,

  wychodząc naprzeciw prośbom niektórych Rodziców informujemy, że komunikaty odnośnie zastępstw lub odwołanych zajęć opróćz Librusa będą ponownie zamieszczane na szkolnej stronie w zakładce "ZASTĘPSTWA".

   

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4
  ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków
 • tel./fax. 12 633 04 58
  tel. kom. 660637366

Galeria zdjęć