Szkoła Podstawowa

Menu główne

Przedszkole nr 55

Menu główne

Aktualności

SPRAWY BIEŻĄCE

 

 

 

 

 

 

 

SZLACHETNA PACZKA

Ogromne podziękowania należą sie Rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję.

 

 

 

 

 Wszystkim wiadomo, 4 grudnia Barbórka, święto wszystkich górników. Z tej okazji nasze przedszkolaki mogły gościć w naszej placówce prawdziwego górnika. Nasz wspaniały gość opowiadał dzieciom jak wygląda Jego praca, przybliżył nam etapy wydobywania węgla oraz zaprezentował górniczy galowy strój. Przedszkolaki z pewnością pogłębiły swoją wiedzę na temat kopalni.

 

 

 

 

OGŁOSZENIE!!!

Witam Was Kochane Przedszkolaki !

zbliża się najbardziej oczekiwany przez wszystkie dzieci dzień w roku.

Wypatrujcie mnie 4 grudnia w Waszym przedszkolu.

Pozdrawiam Was cieplutko Św. Mikołaj 

 

 

 

„Dzień Górnika” 4 grudnia

przygotowanym przez Kopalnię Soli „Wieliczka”. Górnik przybędzie do przedszkola w uroczystym galowym mundurze, a całe spotkanie będzie mieć charakter interaktywny i poświęcone będzie tematom związanym z wydobywaniem soli, jej historią i znaczeniem. Dzieci poznają galowy strój górnika oraz elementy stroju roboczego. Poprzez zabawy, legendy oraz poszukiwanie i rozwiązywanie zagadek, dzieci będą mogły przenieść się na chwilę do tajemniczego świata kopalni

 

DZIEŃ MISIA 

DNIA 25.11.2019r  W NASZYM PRZEDSZKOLU OBCHODZIMY

,,ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA’’.

Bardzo prosimy, aby w tym dniu każde dziecko przyniosło ze sobą do przedszkola maskotkę misia.

 

 

 

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

 

 

 

 

Jest taka kraina, gdzie dzień uśmiechem się zaczyna.

Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,

Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie".

21 Listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To niezwykle ważne święto. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość pokazać najbliższym.W tym dniu prosimy aby dzieci były ubrane w kolorze żółtym.

Dziękujemy !

 

 

 

 

 

 

Święto niepodległości w przedszkolu Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada odbyła się uroczysta akademia . Podczas występu dzieci z przedszkola i szkoły śpiewały piosenki patriotyczne. Tego dnia w przedszkolu dzieci przygotowywały  II śniadanie biało - czerwone, kodowały .Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście.

 

 

 

 

Święto Niepodłegłości

Dnia 8 listopada obchodzimy uroczystość Odzyskania Niepodległości, uprzejmie prosimy aby w tym dniu dzieci były ubrane w barwach narodowych - biało - czerownych.

Dziękujemy !

 

 

Pamięć o zmarłych Polakach w różnych częściach świata

Przedszkole pamieta o zmarłych,zapaleniu zniczy. Wspominalismy  zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

 

 

 

 

 

ZDJĘCIA

Dnia 16.10 tj. środa od godziny 9:00 będą robione zdjęcia do kalendarza. Rodzice, którzy nie życzą sobie aby ich dziecko miało robione zdjęcia proszeni są o zgłoszenie do nauczyciela  grupy.

Dziękujemy !

 

 

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Europejski Tydzień Kodowania to świetna okazja do realizacji zajęć dotyczących programowania. Celem działań prowadzonych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży .Każdy może zacząć się uczyć programowania i nabyć nowe kompetencje związane z kodowaniem.   Stajemy się aktywnymi twórcami i dostajemy narzędzia do zmieniania świata.

W przedsięwzięciu będą uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne.smiley

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4.10.2019

 

4 października obchodziliśmy Światowy dzień zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Została także zwrócona uwaga dzieci, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Wszystkie przedszkolaki słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki.Dzieci przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to nie hobby, ale obowiązek i miara człowieczeństwa.

 

PIKNIK 

ZDROWA I BEZPIECZNA KROWODRZA
28.09.2019r

w programie :

szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

straż pożarna opowiedziała o bezpieczeństwie 

animacje dla dzieci stoisko ze zdrowa żywnością

karate

konkursy sportowe

konkurs na najciekawsza, zdrową przekąskę, przygotowaną w domu( gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursu !!! )

Dziękujemy Rodzicom za współpracę przy organizacji pikniku !!!.

 

 

 

Teatrzyk " Grzecznie i bezpiecznie"

 

 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

 

W  czwartek 26 września 2019 roku po raz pierwszy obchodziliśmy w naszym przedszkolu Europejski Dzień Języków Obcych.  Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, że bez względu na wiek należy uczyć się języków obcych. Tego dnia  wolontariusze zabrali  naszych przedszkolaków w podróż po kilku krajach europejskich m.in. do Francji, Hiszpanii i Niemiec.  Dzieci pod czujnym okiem wolontariuszy miały okazję zaprezentować swoje umiejętności lingwistyczne,

W uroczystości wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Wspólne śpiewanie i zabawa to doskonały sposób na naukę języka obcego.

 

 

 

 

 

Drogie  Dzieci !

W dniu 26.09 (czwartek) o godzinie 11:00 w naszym przedszkolu odbędzie się przedstawienie pt: Grzecznie i bezpiecznie"

 

ZAPRASZAMY !!!

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy naszych Kochanych Przedszkolaków na obchody Dnia Przedszkolaka, który odbędzie się w piątek, tj. 20 września br. o godz. 10:30.

W programie :

- konkursy

- zabawy muzyczno – ruchowe

- wspólne tańce i śpiewanie

Zapraszamy !!!

 

 

 

 

Zebranie dla Rodziców związane z organizacją roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się

w przedszkolu dnia 12.09.2019 r o godzinie 17.00 w jadalni szkolnej.

Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami grup.

ZAPRASZAMY!

 

 

Międzynarodowy Dzień Kropki przypada  15 września.

W naszym przedszkolu  będziemy ten dzień obchodzić 13 wrzesnia w piątek.

Zwykle obchody Dnia Kropki zaczynają się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti. Nauczyciele organizują zajęcia, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty i odważyć się je zaprezentować. Pomysłowość dzieciaków nie ma granic. Powstają “kropkowe” dzieła sztuki. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu. Zachęcamy dzieci , rodziców  jak i nauczycieli, aby w tym dniu założyli ubrania w kropki.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4
    ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków
  • tel./fax. 12 633 04 58
    tel. kom. 660637366

Galeria zdjęć