SPRAWY BIEŻĄCE

ZDJĘCIA

Dnia 16.10 tj. środa od godziny 9:00 będą robione zdjęcia do kalendarza. Rodzice, którzy nie życzą sobie aby ich dziecko miało robione zdjęcia proszeni są o zgłoszenie do nauczyciela  grupy.

Dziękujemy !

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Europejski Tydzień Kodowania to świetna okazja do realizacji zajęć dotyczących programowania. Celem działań prowadzonych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży .Każdy może zacząć się uczyć programowania i nabyć nowe kompetencje związane z kodowaniem.   Stajemy się aktywnymi twórcami i dostajemy narzędzia do zmieniania świata.

W przedsięwzięciu będą uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne.smiley

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4.10.2019

4 października obchodziliśmy Światowy dzień zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Została także zwrócona uwaga dzieci, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Wszystkie przedszkolaki słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki.Dzieci przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to nie hobby, ale obowiązek i miara człowieczeństwa.

PIKNIK

ZDROWA I BEZPIECZNA KROWODRZA
28.09.2019r

w programie :

szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

straż pożarna opowiedziała o bezpieczeństwie

animacje dla dzieci stoisko ze zdrowa żywnością

karate

konkursy sportowe

konkurs na najciekawsza, zdrową przekąskę, przygotowaną w domu( gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursu !!! )

Dziękujemy Rodzicom za współpracę przy organizacji pikniku !!!.

Teatrzyk " Grzecznie i bezpiecznie"

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W  czwartek 26 września 2019 roku po raz pierwszy obchodziliśmy w naszym przedszkolu Europejski Dzień Języków Obcych.  Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, że bez względu na wiek należy uczyć się języków obcych. Tego dnia  wolontariusze zabrali  naszych przedszkolaków w podróż po kilku krajach europejskich m.in. do Francji, Hiszpanii i Niemiec.  Dzieci pod czujnym okiem wolontariuszy miały okazję zaprezentować swoje umiejętności lingwistyczne,

W uroczystości wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Wspólne śpiewanie i zabawa to doskonały sposób na naukę języka obcego.

Drogie  Dzieci !

W dniu 26.09 (czwartek) o godzinie 11:00 w naszym przedszkolu odbędzie się przedstawienie pt: Grzecznie i bezpiecznie"

ZAPRASZAMY !!!

Serdecznie zapraszamy naszych Kochanych Przedszkolaków na obchody Dnia Przedszkolaka, który odbędzie się w piątek, tj. 20 września br. o godz. 10:30.

W programie :

- konkursy

- zabawy muzyczno – ruchowe

- wspólne tańce i śpiewanie

Zapraszamy !!!

Zebranie dla Rodziców związane z organizacją roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się

w przedszkolu dnia 12.09.2019 r o godzinie 17.00 w jadalni szkolnej.

Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami grup.

ZAPRASZAMY!

Międzynarodowy Dzień Kropki przypada  15 września.

W naszym przedszkolu  będziemy ten dzień obchodzić 13 wrzesnia w piątek.

Zwykle obchody Dnia Kropki zaczynają się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti. Nauczyciele organizują zajęcia, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty i odważyć się je zaprezentować. Pomysłowość dzieciaków nie ma granic. Powstają “kropkowe” dzieła sztuki. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu. Zachęcamy dzieci , rodziców  jak i nauczycieli, aby w tym dniu założyli ubrania w kropki.