Szkoła Podstawowa

Menu główne

Przedszkole nr 55

Menu główne

GR I

AKTUALNOŚCI

Warsztaty architektoniczno - konstrukcyjne

 

 

 

Przygotowywanie ozdób na kiermasz świąteczny

 

 

 

WIZYTA  ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Idę do Was drogie dzieci

Z Lapońskiego kraju

a na plecach niosę worek

w którym moc prezentów dla was mam

 

 

DZIEŃ MISIA

 

 

 

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚĆI

 

 

 

Warsztaty ceramiczne  

 

 

 

 

Uczennice II liceum ogólnokształcacego im. Króla Jana III Sobieskiego, czytały dzieciom fragmenty książek o zwierzętach

 

 

 

 

Klasa II a z przedstawieniem

 

 

 

 

 

Wizyta w teatrze

"Przygody wilka i zajaca"

 

 

 

Warsztaty z fizjoterapeutą

 

 

Dnia 23.10 o godzinie 10.30 odbęda sie zajecia z fizjoteterapeutą w ramach projektu edukacyjnego ZDROWIE NA 5+. Projekt polega na wizycie fizjoterapeuty z Uzdrowiska Kopalnia Soli " Wieliczka" który przeprowadzi

interaktywne zajecia.

 

 Nauka, która jest zabawą.

 Dzieci zadawały pytania i  szukały odpowiedzi i robiły  własnego slajma. Podczas warsztatów dzieci przeprowadziły eksperymenty obrazujące reakcje chemiczne. Warsztaty kończyły się wykonaniem slajmów, które oczywiście dzieci zabrały  ze sobą do domu.

 

 

 

 

Ćwiczenia oddechowe

Zabawy z dmuchajka, która doskonale sprawdza się podczas ćwiczen oddechowych.

Zabawka ta doskonale sprawdziła sie  podczas zajęć z przedszkolakami.Śmiechy dzieci  słychać było juz z daleka laugh

 

Code week

Wychodzac na przeciw potrzebom edukacyjnym ,włączylismy do zajęć dydaktycznych zabawy wprowadzajace dzieci w swiat kodowania.Nasze przedszkolaki swoją przygodę z kodowaniem rozpoczynają na dywanie w sali. Nauczyciele proponuja dzieciom zabawy z wykorzystaniem maty, kolorowych kubeczkówi i obrazków. Przedszkolaki ustawiają wieże zgodnie z podanym kodem, wytyczaja droge do celu. Możliwości jest wiele a wszystko odbywa sie  w formie nauki przez zabawę.

 

 

 

 

 

Warsztaty ceramiczne

dzieci uczestniczyływ zajęciach z ceramiki ,które prowadziła mama Adasia. Pani Monika  wprowadziła dzieci w niezwykły swiat ceramiki , opowiedziała o właściwościach gliny oraz omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego. Zgniatanie ,ugniatanie i wałkowanie gliny  zaspokaja naturalną potrzebę dziecka,znakomicie stymuluje  i rozwija układ nerwowy. Efektem naszej zabawy z gliną pod czujnym okiem Pani Moniki sa piękne sowy.

 

 

DZIEŃ JĘZYKÓWW czwartek 26 września 2019 roku po raz pierwszy obchodziliśmy w naszym przedszkolu Europejski Dzień Języków Obcych. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, że bez względu na wiek należy uczyć się języków obcych. Tego dnia wolontariusze zabrali naszych przedszkolaków w podróż po kilku krajach europejskich m.in. do Francji, Hiszpanii i Niemiec. Dzieci pod czujnym okiem wolontariuszy miały okazję zaprezentować swoje umiejętności lingwistyczne,W tym dniu tata Zosi czytał dzieciom bajke w języku angielskim. Dziękujemy !!!

 

 

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

 

 

 

 

 

 

 Wakacyjne wspomnienia

13 (września) w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej .

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4
    ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków
  • tel./fax. 12 633 04 58
    tel. kom. 660637366

Galeria zdjęć