Szkoła Podstawowa

Menu główne

Przedszkole nr 55

Menu główne

Grupa II ZUCHY

Ważne wydarzenia

W związku z zawieszeniem zajęć w przedszkolu

w aktualnościach zamieściliśmy zalecane ćwiczenia dla dzieci

w celu ćwiczenia umiejętności potrzebnych do zrealizowania

Podstawy Programowej Przedszkola.

 

Muzeum Elektroniki

Dnia 6.03.2020 byliśmy w Muzeum Elektroniki .Dowiedzieliśmy się jak dawniej wyglądały

urządzenia techniczne.Podobały nam się zwłaszcza telefony stacjonarne wykręcane kółeczkiem.Oglądaliśmy filmy ze starych taśm i projektory z taśmami.

 

 

 

Zabawa karnawałowa

Dnia 12 lutego odbyła się zabawa karnawałowa .Przebraliśmy się w wybranych przez nas bohaterów. Wodzirej przeprowadzał w trakcie zabawy różne konkrsy.

Muzyczka była skoczna i bardzo dobrze bawiliśmy się.

 

 

 

Dzień Babcii Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka całe nasze przedszkole przedstawiło ,,Jasełka przedszkolne".Nasza grupa była góralami, którzy niosą różne dary dla Pana Jezusa.Chłopcy przebrali się za pasterzy a dziewczynki za góralki.

 

 

Dzień Górnika

Dnia 4 grudnia odwiedził nas górnik z kopalni  w Wieliczce.Piotrek kruszył sól i znalazł tam pierścionek, który nałożył na palec wybranej Helence.W ten sposób poznaliśmy legendę o Kindze .

Spotkanie z górnikiem bardzo nam się podobało.

Czytanie tak nam się spodobało, że podajemy sobie plecaczek z książeczkami dla dzieci.Zadaniem tego dziecka, które ma książeczki przez tydzień jest czytanie z rodzicami i zilustrowanie wybranego fragmentu tekstu.

W miesiącu listopadzie zaczęliśmy projekt ,, Czytanie w różnych językach".Nasi rodzice i zaprzyjaźnione osoby czytają nam bajki i różne opowiadania w językach , które znają.Często też poznajemy kulturę danego kraju i zabawy oraz zwyczaje różnych stron świata.

Dnia 21.11.2019 obchodziliśmy Dzień życzliwości.Jak zwykle spisały się nasze mamy i ubraliśmy się na żółto jak słoneczka.

 

 

 

W dniach 10-12 października obchodzone były Dni Programowania i Informatyki.

Wramach tych dni my też uczyliśmy się programowania.Zaczęliśmy od zapoznania się ze strzałką i jej możliwościami.Opracowaliśmy różne gry, które wykorzystują strzałkę jako wskazanie drogi.Kodowaliśmy i rozszyfrowaliśmy umowy na planszy do kodowania.

28.09.2019.byliśmy na pikniku, który się odbył na terenie naszej szkoły.Było wiele atrakcji: pokazy Straży Pożarnej, zajęcia z bezpieczeństwa na drodze,pokaz udzielania pierwszej pomocy, pokazy klubu karate.Dużym zainteresowaniem cieszyło się smaczne jedzonko przygotowane przez naszych rodziców.

Wesoła zebra uczyła nas jak zachować się na drodze.


26.09.2019 wolontariusze z innych krajów bawili się z nami w zabawy, które są popularne w ich krajach.Był to Europejski Dzień  Języków.Najbardziej podobały nam się zabawa,,Marchewka"i ,,Ogień, woda,słońce".

20 .09.2019 obchodziliśmy uroczyście Dzień Przedszkolaka.
Dziękujemy wszystkim którzy przygotowali dla nas słodki poczęstunek.

Zabawa taneczna, pierwsza w tym roku szkolnym była bardzo udana.

Wyjazdy do Tauronu

Pierwszy wyjazd do Tauronu już za nami.

Kolejne wyjazdy odbędą się:

17.10.2019

31.10.2019

14.11.2019

28.11.2019

12.12.2019

 

Jak co roku obchodziliśmy Dzień Kropki.Przyszliśmy do przedszkola ubrani w kropki a nawet przynieśliśmy zabawki w kropki.

Rok szk.2018/2019

20 maja (poniedziałek) wycieczka na wieś.

Dnia 20 maja pojechaliśmy na wycieczkę na wieś koło Krzeszowic.

Jeżdziliśmy tam na konikach i zapoznaliśmy się z życiem tych zwierząt.Zwiedziliśmy gospodarstwo rolne.Mogliśmy pogłaskać zwierzątka w mini zoo.Uczyliśmy się nawet jak doić krowę.Bardzo nam sie taki wyjazd za miasto podobał.

 

 

 

ROWEROWY MAJ

W maju bierzemy udział w akcji,,Rowerowy maj".

6 maja zaczęliśmy zbierać naklejki do książeczek ,,Rowerowy maj".Każdy kto przyjedzie do szkoły na rowerze lub hulajnodze wkleja naklejkę.Cała grupa liczy naklejki i przykleja na plakat, który wisi na drzwiach naszej grupy.

DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY

Mama Zosi, która jest fizykiem, prezentuje dla nas ciekawe doświadczenia.Bardzo podobają nam się takie zajęcia.

 

Pożegnaliśmy już Zimę paląc jej kukłę -Marzannę.

Śpiewaliśmy:Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, dziś Ciebie Żegnamy bo wiosnę witamy.WITAMY WIOSNĘ.

 

 

18 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kota. W tym roku przypadał ten dzień w niedzielę więc część grup obchodziła święto naszych pupili już wpiątek.

Nasza grupa przygotowała w domu prace plastyczne na konkurs. W poniedziałek oglądaliśmy prace.Podziwialiśmy różnorodność technik wykonania prac.Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.

KARNAWAŁ

BAL KARNAWAŁOWY, który mieliśmy 12 lutego był okazją do przebrania się w ulubione stroje.Wszyscy wspaniale bawiliśmy się.Były konkursy tańca i zabawy z chustą.

Zabawę prowadziła para kolorowych klaunów.

 

 

Dnia 8 stycznia odbyły się w przedszkolu warsztaty czytelnicze z autorką książek dla dzieci panią Joanną Sorn-Gara.Zapoznaliśmy się z przygodami Pana Toto i dostaliśmy książeczki z zadaniami od Pana Totiego.

Potem poszliśmy do kopalni eksperymentalnej przy uczelni AGH.Zapoznaliśmy się z pracą górników w kopalni.W końcu mierzyliśmy kaski, które nam bardzo się podobały.

 

Przed świętami Bożego Narodzenia uczyliśmy się śpiewać kolędy.

Bardzo podobało się nam jak Tatuś Milenki razem z jej siostrą przyszli do nas z instrumentami i urządziliśmy sobie koncert kolęd.

Dnia 26 obchodziliśmy Dzień Misia.Do przedszkola przynieśliśmy swoje misie.Także bawiliśmy się naszym misiem, któremu czytaliśmy bajki .

W przedszkolu gościliśmy pana pszczelarza, który opowiadał jak pszczoły robią miód-ulubiony przysmak misiów.

Dnia 8 listopada ucjzestniczyliśmy w marszu z okazji Święta Odzyskania przez Polską niepodległości.Przeszliśmy Alejkami Grottgera niosąc flagę Polski.

Napotkanym w parku ludziom rozdawaliśmy flagi i śpiewaliśmy patriotyczne pieśni.  

 

Z okazji ŚWIĘTA  ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

powstała piękna dekoracja, która została zrobiona z przyniesionych przez nas kwiatów biało-czerwonych.

                        

 

Dnia 9 listopada przyszliśmy ubrania na biało-czerwono, bo takie są barwy Polski.

 

9 .11.2018 pamiętaliśmy o tych , którzy walczyli za Polskę.

Państwo Sobolewscy pomogli nam zorganizować spotkanie z kombatantem, który ma aż 99 lat.Takie spotkania pomogą nam uświadomić, że historia to jest prawda, która  istniała w przeszłości.Do tej pory żyją ludzie którzy walczyli za Polskę i bronili granic naszego kraju.

 

     

Państwu Sobolewskim dziękujemy bardzo za współpracę  i organizację takiego pięknego wydarzenia .yes

Zbliża się rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasz grupa była w Muzeum Narodowym na lekcji muzealnej podczas której dowiedzieliśmy się, że dawniej w Polsce byli rycerze.Mieliśmy możliwość przymierzenia chełmów. Zrobiliśmy też tarcze z kartonu na wzór tarczy rycerza, który bronił kiedyś nasz kraj. 

  

 

17.10.2018 byliśmy na lekcji muzealnej,, Co się robi z gliny".

Dowiedzieliśmy się, że najpierw glina jest miękka, potem się ją wypala i utwardza. Oglądaliśmy piękne przedmioty z porcelany, bardzo delikatne i drogie.

Najbardziej podobały nam się ptaszki z gliny, które mogliśmy dotknąć.

 

16.10 2018 pojechaliśmy busikiem do Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.Pogoda była piękna więc oprócz nieba obserwowaliśmy też zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie.

       

 

 

Dzięki uprzejmości Mamy Michała, która zorganizowała nam wejście na teren obserwatorium dowiedzieliśmy się do czego służy teleskop.Bardzo podobało nam się otwieranie i zamykanie kopuły.Oglądaliśmy zdjęcia Słońca i Ziemi.

      

Po obserwatorium oprawadzał nas przemiły pan Tomasz.Tak wcześnie zaczynamy interesować się astronomią ,że może ktoś z nas w przyszłości zostanie astronomem.

Dziękujemy Pani Magdzie, Mamie Michała za zorganizowanie wycieczki.

 

11.10.2018 byliśmy na lekcji muzealnej opowiadającej o powstawaniu witraży.

Dowiedzieliśmy się w jaki sposób je można zrobić.Oglądaliśmy ogromne projekty witraży Stanisława Wyspiańskiego.

Na końcu i my malowaliśmy witraże według własnego pomysłu.

Dnia 20.09.2018 byliśmy na wycieczce.Zwiedzaliśmy Rynek Krakowski i ulicę Floriańską.

   

Zwiedzaliśmy Dom Jana Matejki na Ul.Floriańskiej, oraz uczestniczyliśmy w zajęciach muzealnych podczas których słuchaliśmy jak pani opowiada legendy krakowskie i ciekawostki z życia wielkiego malarza.

    

W drodze do domu Jana Matejki wysłuchaliśmy legendy o dwóch wieżach na Kościele Mariackim i zwiedziliśmy rynek.

 

Dnia 19 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka.Rodzice przygotowali dla nas słodki poczęstunek, Pani Karolinka bawiła nas strojem i  tańcami.Bardzo chętnie malowaliśmy twarze i bawiliśmy się stworkami z baloników.

     
 

 

Uczymy się już sami smarować chlebek masełkiem i nakładać wybrane przez nas smakowite dodatki.Takie kanapki zrobione samodzielnie smakują wybornie.

        

 

14.09.2018 obchodziliśmy Dzień Kropki.

Wszystko zaczęło się od tego, że mała ziewczynka nie chciała nic namalować ,bo nie wierzyła w swoje możliwości.Kiedyś postawiła tylko jedną kropkę, ale dobra nauczycielka i tak ją pochwaliła i oprawiła jej pracę w złote ramki.

Teraz na pamiątkę tego wydarzenia uraliśmy się w ubranka w kropki.

Malowaliśmy sami też kropki i inne piękne wzorki na podkoszulkach, które już nam się znudziły.

 

 

Dnia 12.09.2019 byliśmy na lekcji muzealnej w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego.

Temat zajęć,,Czy wodajest niebieska, a jabłko okrągłe" wprowadził nas w świat kolorów i kształtów.Poznaliśmy kolory podstawowe oraz możliwości ich łączenia.Oglądaliśmy wybrane obrazy i przykłady przedstawienia nastrojów za pomocą kolorów i kształtów.

Potem sami malowaliśmy tęczę.

Był piękny, wrześniowy dzień i przy okazji odpoczynku cieszyliśmy się ze słoneczka.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4
    ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków
  • tel./fax. 12 633 04 58
    tel. kom. 660637366, 515192989

Galeria zdjęć