Szkoła Podstawowa

Menu główne

Przedszkole nr 55

Menu główne

Grupa III

Projekty/Programy

 

 Podsumowanie projektu Archi Przygoda

 

Nasze sukcesy

 

 Archi Przygoda - konstrukcje

Piękna Nasza Polska Cała

Kolejene zadanie - projekt flagi Naszego Przedszkola

 

 

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Dzień z ulubioną bajką. 

7 maja chyba poboliśmy rekord rozmów o książkach, bajkach oraz rekord czytania naszych ulubionych bajek! Najbardziej ciekawą okazałą sie książka Franka o króliku Feliksie który zgubił się na lotnisku a następnie postanowił zwiedzać świat!

 

Piękna Nasza Polska Cała

Przedszkolaki wraz z początkiem miesiąca zaczeły realizować kolejne zadania na miesiąc maj.

Powiewa flaga biało - czerwowna - zajęcia o fladze

 

Archi Przygoda Dom i Ogród

 

 

ARCHI PRZYGODA budowanie schronienia

 

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc i dostarczenie materiałów do tego projektu: Tacie Patryka, Mamie Franka, Mamie Khrysi i Mamie Laury. 

 

 

 

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

 

W marcu i kwietniu Przedszkolaki wykonały zadania projektu Piękna Nasza Polska Cała. Udało Nam się namalować piękną laurkę dla naszego miasta, poznać zapomniane zawody, czytać ksiażki i legendy polskie, zasadzić zielony ogródek, poznać bajki z dzieciństwa naszych Rodziców oraz uczestniczyć w Narodowym Czytaniu polskich legend i baśni. Przedszkolaki otrzymały certyfikat.

 

Archi Przygoda

2.04.19 Przedszkolaki poznały materiały z których buduje się domy. W małych zespołach powstały schronirnia - szałasy .

Projekt Międzynarodowy Piękna Nasza Polska Cała II Edycja KWIECIEŃ

 

 

 

 

Projekt Międzynarodowy Piękna Nasza Polska Cała II Edycja MARZEC

 

W marcu Przedszkolaki wykonały zadania projektu patriotycznego. Wykonaliśmy laurkę dla naszego miasta, które kochamy, poznawaliśmy polskie przysłowia oraz przedstawiliśmy wiosnę przez kodowanie. Założyliśmy słownik gwary małopolskiej. 

 

 

 

ARCHI PRZYGODA MAKIETA: DOM, OGRÓD, PARK, SALA PRZEDSZKOLNA

26.03. Przedszkolaki z GR III i IV budowały makietę 4 przestrzeni: ogrodu, wnętrza domu, parku i sali przedszkolnej. Prace były bardzo kreatywne, pomysłowe, pełne terenów zieleni i przestrzeni. 

 

 

ARCHI PRZYGODA

12.03.19 odbyły się pierwsze warsztaty projektu Archi Przygoda. Poznaliśmy P. Weronikę - architekt która opowiedziała nam o zawodzie architekta. Pierwsze wartsztaty JA i MOJE OTOCZENIE miały na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest otoczenie i jego elementy. 

 

 

Więcej zdjęć:

https://archiprzygody.nck.pl/gallery/folder/show-all-files?folder_id=1992

 

 

 

Projekt ARCHI PRZYGODY

Od 12.03.19 rusza proejkt Archi Przygody, którego celem jest rozwijanie u dzieci wrażliwości estetycznej, promowanie świadomości społecznej, rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci, propagowanie twórczego myślenia, nabywanie kompetencji językowych i komunikacyjnych poprzez poszerzanie słownictwa w zakresie dotyczącym architektury.

Warsztaty będą prowadzone zazwyczaj we wtorki od  godz. 9.00. 

Pani Weronika - architekt wraz z Paniami Nauczycielkami będą systematycznie realizować założenia projektu w naszym Przedszkolu. 

Wiecej info o projekcie:

https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/archi-przygody/o-projekcie

 

Projekt wymaga pisemnej  zgody rodziców, zgody będą zbierać Pani Nauczycielki. 

 

 

 

 

Akademia Przedszkolaka Tauron Arena

6.03.19 Przedszkolaki rozgrywały na zajeciach mecz hokeja halowego. 

Warsztaty filmowe w Kinie Paradoks

Przedszkolaki 5.03.19 uczestniczyły w warsztatach filmowych oraz w projekcji bajek. Na warsztatach Przedszkolaki dowiedziały sie jak powistaje bajka oraz jak mądrze ja oglądać.

 

 

 

 

 

Akademia Przedszkolaka

20 marzec

3 kwietnia

17 kwietnia

15 maj

29 maj

12 czerwiec

 

 

 

Kosmiczny tydzień 

Kosmiczny poniedziałek (25.02) był bardzo pracowity. Przedszkolaki na naszym kosmicznym dywanie uczyły się planet a nastepnie z pamięci wykonywały płaską makietę kosmosu. Czytaliśmy ksiażki nt kosmosu  które przedszkolaki przyniosły z domu. Udało Nam się wkonać pierwszą część pracy plastycznej pt. Ufo na naszego Kuferka kreatywności. 

 

 

II etap pracy plastycznej  Ufo 

 

 

Kuferek kreatywności

 

 

 

Praca wieloetapowa metodą Doroty Dziamskiej - Edukacja przez ruch 

"Nasze Tatry"

 

Opieka nad zwierzątkami

 

W ramach pomocy szkolno - przedszkolnej Przedszkolaki będą opiekować sie przez okres ferii myszoskoczkami, które na co dzień miezkają w jednej z sal szkolnych. Przedszkolaki radośnie przywitały zwierzątka, chętnie słuchały informacji o myszoskoczkach oraz o tym czego potrzebują a czego nie lubią. 

Akademia Przedszkolaka 9.01.2019

 

Wolontariat

Co drugi piątek nasze starsze koleżanki i siostry naszych Przedszkolaków przychodzą Nam czytać bajki, prowadzą krótkie zajęcia oraz zabwy. Bardzo lubimy ten czas i dziękujemy za ten wolontariat!

 

Warsztaty Hokus Pokus

18.12.18 Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach chemicznych w Akademii Górniczo - Hutniczej. Warsztaty bardzo Nam się podobały a możliwość wykonania samodzielnego eksperymentu jest super doświadczeniem.

 

Konkurs ze zdjęciem wygrał P. Korcyl!!!

 

Marzycielska poczta!!!

Przed świętami Przedszkolaki postanowiły spełnić marzenie innego dziecka. Marzycielska poczta wydała Nam sie idealnym projektem dla Nas. Tak niewiele trzeba aby kogoś uszczęśliwić, poprawić humor. Przedszkolaki poznały Kubę z Warszawy i Natalię z Poznania. Do każdego z tych bardzo chorych dzieci napisaliśmy list oraz przesłaliśmy kartki świąteczne i rysunki. Przedszkolaki  z dużym zaangażowaniem rysowały obrazki i wykonywały laurki aby spełnić marzenia potrzebujacych. Jesteśmy dumne że dzieci  tak chętnie podejmują inicjatywę pomocy innym. Pomaganie jest fajne!!!

 

https://marzycielskapoczta.pl/o-akcji/

 

Zajęcia bajkoterapeutyczne 4.12.2018

Dziś Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o Florku który nie zawsze potrafił sie odpowiednio zachować i dlatego koledzy nie zapraszali go na swoje urodziny. Dobre maniery to podstawa!

 

 

Lekcja muzealna pt. Święty Mikołaj

4.12.2018 r. Przedszkolaki uczestniczyły w kolejnej lekcji muzealnej w Muzeum Biskupa E. Ciołka przy ul.Kanoniczej pt. Święty Mikołaj. Wiedza zdobyta na warsztatach pozwoli Przedszkolakom rozpoznać prawdziwego Św. Mikołaja od wszystkich innych Mikołajów.

 

 

 

Zajęcia bajkoterapeutyczne 20.11.2018 - empatia

Dziś Pani Roksana przeczytała Nam bajkę o pewnym małym chłopcu , któremu zburzyła się budowla z domina...... Okazało się, że wcale nie tak łatwo być cierpliwym przyjacielem, który rozumie uczucia drugiego człwoieka. Ćwiczenia w parach uświadomiły Nam, że bardzo trudno jest słuchać a empatia to trudne uczucie. 

 

 

7.11.18 Akademia Przedszkolaka - Tauron Arena

 

W środę 7.11 Przedszkolaki uczciły stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości  sportem. Aby podkreślić wielki wymiar tego święta byliśmy ubrani w narodowe barwy a Szymon i Leon wraz z flagą Polski wprowadzili nas na halę sportową. 

 

Zajęcia bajkoterapeutyczne 6.11.18

Pamiętnik Florki - Dzielę się 

 

 

 

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Legenda o Janosiku - 6.11.2018

 

 

 

Festiwal czytelniczy - Festiwal Conrada

25.10.2018 Przedszkolaki uczestniczyły w wielkim święcie czytelniczym - Festiwalu Conrada. Na festiwalu poznaliśmy autorkę ksiażki  Włóczykij p. Agnieszkę Taborską. Nasz udział w festiwalu wpisuje się również z w projekt czytelniczy Mały Miś w świecie wielkiej literatury.

 

Więcej informacji o festiwalu

http://fldd.pl/2018/program/id,667-pasmo_dzieciece_festiwalu.html?fbclid=IwAR0VHzhbkS4cOrzjPY8cIl7KsafzSbmR9RfwMh-8w07pnXRH-d640d3lpLA#piatek

 

 

Lekcja muzealna pt. "Walka koguta z kotem"

18.10.18 Przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w lekcji muzealnej, tym razem Przedszkolaki mogły zobaczyć Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM.

 

Mały  Miś w świecie wielkiej literatury

 

16.10.18 Pani Bożenka ze szkolnej biblioteki czytała Przedszkolakom legendę o Piaście Kołodzieju. Dziękujemy za poświęcony czas!

 

Lekcja muzealna pt. Bestiariusz

11.10.2018 r. w Muzeum Biskupa E. Ciołka Przedszkolaki uczestniczyły w kolejnej lekcji muzealnej. Tym razem wystawa i lekcja była związana z obrazami i rzeźbami sakralnymi. Ból, cierpienie, smutek, złość, strach to emocje które zobaczyliśmy na twarzach osób malowanych. Mieliśmy okazje zobaczyć fragment rzeźby ołtarza Wita Stwosza.

 

 

 

 

Śladami historii Krakowa

11.10.2018 r Przedszkolaki uczestniczyły w historycznym spacerze po Krakowie. Przedszkolaki doskonale znają zabytki naszego miasta, potrafią dopasować legendę do miejsca. Chętnie opowiadały o swoich wycieczkach z Rodzicami na krakowski rynek. 

 

 

 

Mały Miś w świecie wielkiej litaratury

W ramach projektu 10.10.18 Pani Dyrektor czytała Przedszkolakom piękną legende o polskich górach - Tatrach. Legenda o Morskim Oku bardzo  Nam sie podobała. 

Dziękujemy za piękną legendę i poświęcony czas!

 

 

Zajęcia bajkoterapeutyczne

9.10.2018 r Pani Roksana zaprosiła dzieci do świata Maksa, który miał dość kłótliwą naturę. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się co to jest konflikt, jak go unikać lub rozwiazywać. Na koniec narysowały piękne prace plastyczne pt. "Zapraszam Cię do mojej kałuży"

 

 

Bajkowe spotkanie - program bajkoterapeutyczny edukacyjny profilaktycznie

2.10.2018 r. Przedszkolaki podczas zajęć bajkoterapeutycznych kształtowały kompetencje emocjonalne i społeczne. Tolerancji  i inności uczyła Nas zebra Zosia.

 

Dla zainteresowanych

 

Mały Miś i TOLERANCJA

 

2.10.2018 Przedszkolaki uczestniczyły w Międzynarodowej Lekcji Tolerancji obchodzonej w tym dniu na całym świecie. Razem z Brunem wysłuchaliśmy bajki pt. Julia i sklep Pana Pokrętły". Po wielkie burzy mózgów ustalilismy co to jest tolernacja i czy jest potrzebna oraz czy jesteśmy tolerancyjni czy też nie. Przedszkolaki namalowały też portret Bruna w wielu kolorach.

 

 

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

Dziekujemy Mamie Jasia za czytanie Legend Krakowskich.

 

 

 

Moje emocje - projekt bajkoterrapii rezalizowany przy współpracy z Przychodną psychologiczno - pedagogiczną oraz Psychologami

 

 

25.09.2018 r. odbyły sie pierwsze zajęcia z bajkoterpaii proawdzone przez panie psycholog z poradni psychologiczno - pedagogicznej. Zajęcia maja na celu lepsze poznanie siebie i swoich emocji. Dziś przedszkolaki poznały Maję oraz jej przygody pełne wrażeń i emocji. 

Serdeczne podziękowania dla P. Grażyny Tolińskiej za pomoc w zorganizowaniu projektu w naszej grupie. Cykl obejmuje 8 spotkań bajkoterapeutycznych. 

Kółko gier planszowych

 

 

20.09.18 Mały Miś w świecie wielkiej literatury - Szlakiem Historii

Wędrując Parkiem Jordana Przedszkolaki uwielbiają iść alejką z polskimii bohaterami i sławnymi ludzmi. Jedną  z ulubionych i rozpoznawalnych postaci jest Mikołaj Kopernik.

20.09.108 Lekcja muzealna patriotyzmu Barwa i broń

20 września Przedszkolaki uczestniczyły w trudnej i poważnej lekcji patriotyzmu. Wiedza nt naszego kraju, symboli narodowych oraz czym jest naród, patriotyzm zaskoczyła Pana Tomka - naszego przewodnika. Przedszkolaki nie tylko śpiewały w muzeum hymn ale również rozwiazywały rebusy, uczestniczyły w plastycznych warsztatach nt patriotyzmu. Lekcje muzealne mają w sobie nieocenioną wartość edukacyjną. Przedszkolaki były zachwycone. 

14.09.2018 MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

 

 

 

 

13.09.2018 Pierwsza Lekcja muzealna - Historia mierzenia czasu

Przedszkolaki podczas lekcji muzealnej dowiedziały sie jak w średniowieczu mierzono czas. Pani Kasia przeprowadział quiz nt jednostek czasu. Przedszkolaki miały również za zadnie odczytywac godziny na zegarach, odszukać zegary z obrazków oraz rozszyfrować gdzie dany zegar ma wskazówkę. Na koniec lekcji każdy Przedszkolak mógł zaprojektować własny zegar z wybraną godziną. 

Podczas lekcji muzealnej Przedszkolaki mogły również podziwiać nasz krakowski strój. 

 

12.09.2018 Pierwsze zajęcia z Akademii Przedszkolaka w Tauron Arenie

 

PROGRAM AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA

harmonogram :

12.09.18

26.09.18

24.10.18

7.11.18

21.11.18

5.12.18

19.12.18

Zajęcia zaczynają sie o godz. 12.00, wyjazd 11.45 z ul. Rzecznej, zajęcia trwają 45 min. 

 

 

 

 

PROJEKT PATRIOTYCZNY PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Działania podjęte w ramach projektu

 

Informacje na bieżąco z przeprowadzonych działań trafiają na stronę internetową

https://www.facebook.com/groups/491699184558422/?fb_dtsg_ag=AdwRwSp7IomWKSa_gSws8pVGaqHO_oIa5uAl0xqvm7mrsA%3AAdxD-OUaLCKXGOJ55xHkucszHAMFtBWzS-kUH1wlu23_hg

GOTOWI DO DROGI

We wtorek 11.09.18 Przedszkolaki rozpoczęły projekt Gotowi do drogi od przypomnienia i utrwalenia zasad bezpieczeństwa pieszych. Wszelkie informacje o projekcie na stronie int.

https://gotowidodrogi.pl/

Nasza grupa nosi nazwę Krakowskie zuchy, Zachęcamy Rodziców to przegladania naszego profila. Po wejsciu na stronę należy wybrać zakładkę Zespoły, wpisać naszą nazwę Krakowskie zuchy i mozna już przeglądać nasz profil. 

https://gotowidodrogi.pl/zespol/krakowskiezuchy/

 

 

Przedszkolaki rozpoczynaja Akademię Przedszkolaka w Tauron Arena od 12.09.2018 r. Wyjazdy cykliczne co dwa tyg. w środę. 

Wszelkie informacje o Akademi Przedszkolaka dostępne są a str. internetowej

http://www.mos-zachod.pl/akademia-przedszkolaka/

 

Prosimy Rodziców o zapoznanie się z regulaminem Małej Hali oraz o stroje sportowe (dres, spodenki, adidasy - koszulki udostępnia Przedszkole).

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4
    ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków
  • tel./fax. 12 633 04 58
    tel. kom. 660637366

Galeria zdjęć