GR IV

EKO -LEKCJE

Uprzejmie informujemy, że Miasto Kraków przystąpiło do realizacji nowego projektu ekologicznego „EKO-LEKCJE” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Projekt dotyczy działań z zakresu edukacji ekologicznej, a jego główne cele to: budowanie świadomości ekologicznej i wiedzy o jakości powietrza w mieście wśród  dzieci przedszkolnych, rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska i stanu powietrza, rozwijanie zachowań proekologicznych (w tym racjonalnego korzystania z wody) promowanie informacji i działań dotyczących ochrony powietrza w mieście .W ramach projektu zorganizowane zostaną warsztaty ekologiczne dla GR IV , które odbędą się  w Zespole Szkół Chemicznych dnia 5.10.2017 r. Zajęcia dzieci przedszkolnych będą obejmować m.in: zasadę działania płuc, zasady procesu oddychania, mini doświadczenia - wulkan chemiczny, magiczne obrazki,baloniki samonadmuchajace się.