Grupa II ZUCHY

Drodzy Rodzice

W zwiazku z zawieszeniem zajęć w przedszkolu bardzo prosimy, aby dzieci nie zapomniały też o nauce.

Prosimy aby dzieci słuchały przez około 20 minut dziennie czytanych przez osobę dorosłą tekstów,

-opowiadały o przeczytanym fragmencie tekstu( BAJKI,OPOWIADANIA)

-ćwiczyły swoją rękę pisząc poznane litery  oraz znaki literopodobne typu szlaczki,

-starały się rozpoznawać wybrane wyrazy i próbować składać literki w wyrazy

-powtarzały podział wyrazów na sylaby na konkretnych przykładach w życiu codziennym,

-przeliczały w zakresie conajmniej 10 i próbowały zapisywać liczby cyframi od 1-9,

Te proste zabawy pozwolą Państwu owocnie spędzić czas z dziećmi.

Do zobaczenia w przedszkolu

Pani Wiesia i Kazia

Rok szkolny 2019/2020

W tym roku czeka nas nie tylko dużo zabaw, ale też nauka.Część z nas za rok pójdzie już do szkoły.Dzieci pięcioletnie też będą uczyły się rozpoznawać literki i czytać pierwsze słowa.Nasze rączki sa już przygotowane do pisania szlaczków i znaków literopodobnych oraz liter.

Jesteśmy starszakami nie maluchami.

Powoli prawie wszyscy kończymy 5 lat.Uroczyście świętujemy nasze Urodziny.

Dnia 30.maja  odbyło się UROCZYSTE SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY.

Wszystkie dziewczynki były biedronkami a chłopcy żukami.Pani Karolinka zadbała o oprawę muzyczną przedstawienia.

smiley

4. kwietnia Alice obchodziła piąte urodziny.Wszyscy składaliśmy jej życzenia i śpiewaliśmy,,STO LAT".Alice była w tym dniu królową i częstowała nas słodyczami z pięknego koszyczka.

Uczymy się już jak wyglądają literki.Ważne jest aby każdy z nas wiedział na jaką literkę zaczyna się wyraz.

UROCZYŚCIE OBCHODZIMY WSZYSTKIE URODZINY.

Razem zFraniem świętowaliśmy jego wielki dzień.Mama Frania przyniosła nawet torty na których była świeczka z czwóreczą.STO LAT FRANIO!

26 października w naszej grupie był dniem kiedy podsumowaliśmy wiadomości o warzywach i owocach.Przynieśliśmy różne warzywa i owoce.Nożykami dla dzieci sami próbowaliśmy je obrać i pokroić.Pani przyniosła tarkę elektryczną i robiliśmy surówki z marchewki i jabłka.Takie owoce bardzo nam smakują.

19 października kisiliśmy kapustę.Panie z kuchni pomogły nam ją poszatkować.

Potem ubijaliśmy ja w słoiczkach.Teraz czekamy  i obserwujemy co się dzieje z kapustą.

Niektórzy się dziwią co tak pachnie w naszej sali.TO TYLKO KAPUSTA.

W ramach obchodzenia Dnia Kropki my też malowaliśmy nasze dzieła.

Może ktoś z nas zostanie słynnym malarzem i tak jak mała dziewczynka, która zaczynała od kropki... uwierzy w siebie i swoje możliwości.

Po wakacjach powoli przyzwycajamy się do nowej sali i pracy grupy drugiej.

Wszystkim się chwalimy, że nie jesteśmy Maluchami tylko Zuchami.

Uczymy się odczytywać( rozpoznawać) nasze imiona.W ten sposób też zaczynamy

interesować się literkami.

.