• Ferie w Przedszkolu

• FERIE

• \Plik można pobrać tutaj Anna_Brudniak_ferie.docx

Pierwszy dzień ferii za nami.....A w Przedszkolu, mimo smogu, wybraliśmy się na Alaskę. Przedszkolaki na swej wyprawie spotkały pingwiny, łosie, niedzwiedzie i foki. Tańczyli taniec Eskimosów, uczyli sie rozpalać ognisko, budować igllo i łowić ryby! To był bardzo pracowity dzień!

Alaska to kraina śniegu i lodu. Przedszkolaki podczas eksperymentu tworzyły sztuczny śnieg. Jednak nasza fantazja nie zna granic i dodaliśmy troche kolorów zimie..... Piankolina okazała sie super masą do zabawy!

W środę Przedszkolaki poznały krajobraz Alaski oraz zwierzeta: niedzwiedzia, łosia, renifera i foki. Nasza makieta wypełniła się zwierzątkami.Zbudowaliśmy też igloo.

2.02 Przedszkolaki obchodziły Dzień Przyjaciela!

Pierwszy tydzień ferii za nami. W piątek Przedszkolaki wybrały sie do kina (jedna z sali lekcyjnych)  na "Królową Śniegu".

Przedszkolaki, utrwalając wiedzę o Alasce, wykonały pingwinki  z rolek oraz bawiły się w jedną z ulubionych zabaw - łowienie rybek.

Drugi tydzień ferii w naszym Przedszkolu przebiegać będzie pod hasłem Antarktyda - lodowa kraina. Przedszkolaki poznały już mieszkańców tej zimnej krainy. Ale najbardziej podobała im się zorza polarna oraz przygoda Małych Einsteinów: Ani, Zuzi, Leosia, Łukasza i rakiety! Przedszkolaki były zachwycone zajeciami, które łączyły w sobie sztukę, muzykę, wiedzę o zwierzętach i przyrodzie oraz przygodę!

Dzisiejszy dzień w Przedszkolu upłynął pod hasłem eksperymentów.

Lodowe kredki

Przedszkolaki malowały lodowymi kredkami zorze polarną.

Deszczowa chmura

Przedszkolaki na własne oczy zobaczyły wybuch wulkanu.

Dziś Przedszkolaki utrwalały informacje o Alasce, Anraktydzie i Arktyce. A oto nasze niedzwiedzie polarne - mają najcieplejsze futerka jakie moglibyśmy im zrobić!

DZIEŃ PIZZY

Ciekawe czy któryś rodzic wie jakie państwo jest królestwem pizzy, od kogo pochodzi nazwa Margerita oraz jakie były podstawowe składniki pizzy i co symbolizowały ich kolory? Przedszkolaki już to wiedzą! Te ciekawe informacje zdobyliśmy w trakcie świętowania Dnia Pizzy. Dzień 9 lutego ogłoszony został Dniem Pizzy dlatego obchodziliśmy  w naszym przedszkolu ten "smaczny" dzień. Prócz degustacji pizzy w pizzerii, wykonaliśmy własne pizze!

Nasze ferie właśnie sie skończyły! Na zakończenie ferii Przedszkolaki wybrały sie na wycieczkę na krakowski rynek. Przedszkolaki rozpoznały Kościół Mariacki, wysłuchały hejnału mariackiego, spacerowały Sukiennicami. Odwiedziliśmy również Muzeum Historyczne Miasta Krakowa gdzie obecnie prezentowane są szopki krakowskie. Wszystkie szopki zachwyciły Przedszkolaków. Wycieczka zakończyła się słodkim akcentem - ciepłymi pączkami oczywiscie z czekoladą i lukrem!