• Szacunek

• W tym tygodniu w klasie 3C odbyły się warsztaty dotyczące "Szacunku". Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoja wiedzę w tym zakresie, oraz wzbogacić ja o doswiadczenia rówieśników. Poznali różne sposoby okazywania szacunku w codziennym zyciu, ale również dowiedzieli się jakie zchowania mogą świadczyć o jego braku. Świetnie sobie poradzili z tym zagadnieniem, przygotowując mapę myśli, która zilustrowala ich wiedzę. Wspólnie wyraziliśmy nadzię, iż zdobytą wiedzę będą stosować w codziennym życiu.
        • Kilka słów od Pani Psycholog

• Teksty te pochodzą ze świetnej książki "Zaburzenia psychiczne i rozwojowe u dzieci a szkolna rzeczywistość" spod redakcji Marty Jerzak. Ta pozycja jest idealna do psychoedukacji rodziców i nauczycieli, gdyż zawiera wszystkie niezbędne informacje, jednocześnie stanowiąc skondensowany skrót wiedzy dla specjalistów.
        • 23 lutego - Światowy Dzień Walki z Depresją

• Szanowni Państwo
            Szisiaj obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. W czasie pandemii niestety statystyki rosną... Zapraszam do krótkiej prezentacji, która pomoże nam w codziennym obserwowaniu siebie i naszych najbliższych.
          • Wyniki konkursu czytelniczo – plastycznego „Kotek”

• Z okazji Światowego Dnia Kota, obchodzonego 17 lutego, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczo – plastyczny „Kotek”.
            Konkurs adresowany był do uczniów klas drugich i trzecich. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie bajki „O grubym kotku” i wykonanie do niej ilustracji dowolną techniką plastyczną.
            Na konkurs wpłynęło 38 prac. Jury w składzie pani Magdalena Nowińska i pani Monika Sroczyńska przyznało następującą kolejność miejsc:

KLASA II
            I miejsce –
            Antonina Bączkowska 2b
            II miejsce – Ignacy Barcicki 2b
            III miejsce – Hanna Woźniak 2a
            KLASA III
            I miejsce –
            Nina Kupiec 3a
            II miejsce – Ignacy Olechowski 3b
            III miejsce – Hanna Chrzanowska 3c

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie.

Praca Antoniny Bączkowskiej

Praca Ignacego Barcickiego

Praca Hanny Woźniak

Praca Niny Kupiec

Praca Ignacego Olechowskiego

Praca Hanny Chrzanowskiej

• Uczniowie klasy 3B w Szafirowej Pracowni Wyspiańskiego

• Uczniowie klasy 3B wzięłi udział w projekcie realizowanym w ramach programu Edukacja Kulturalna, dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Trzy grupy odbiorców, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi,  Szkoły Podstawowej nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku,
            w Krakowie oraz dorosłe osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej biorą udział w cyklu warsztatów kreatywnych.

Każde spotkanie związane jest z inną dziedziną twórczości, którą zajmował się Stanisław Wyspiański pracując     w Szafirowej Pracowni, przy ulicy Krowoderskiej w Krakowie.

Nowy rok zaczęliśmy od budowy scenografii, powstały poduszki z motywami inspirowanymi sztuką Stanisława Wyspiańskiego. Cykl reprodukcji prac artysty posłużył do stworzenia komiksów. Beneficjenci malowali portrety i

autoportrety oraz zapoznali się z metodą stempelkową zdobienia ceramiki w motywy roślinne.

Uczestnicy zadania natchnieni "Szafirową Pracownią" oraz dziełami, które w niej powstały stworzą projekt muralu inspirowany twórczością artysty. Malarstwo wielkoformatowe, które zostanie zrealizowane w plenerze, na kamienicy, w której znajdowała się ostatnia pracownia artysty, będzie wyrazem przyjaźni zawartej ze Stanisławem Wyspiańskim.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury​​​​​​​

Partnerzy:

HELP miesięcznik tyflorehabilitacyjny

Stowarzyszenie "Dobrze"

Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi

Szkoła Podstawowa nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku,

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej

KULTURATKA.PL

niepelnosprawni.pl

• Pierwsza pomoc emocjonalna w domu

• Przedłużające się naucznie w trybie zdalnym często niekorzystnie wpływa na stan emocjonalny dzieci, ale i dorosłych.
            Ze strony szkoły ofermujemy wsparcie zarówno pedagoga jak i psychologa. Poprzez Platformę MT oraz stacjonarnie w szkole.
            Zapraszam również do zapoznania się ze wskazówkami, jak sobie pomóc w domu.
          • Zapraszamy na wystawę

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego klasa 3a przygotowała wystawę w hallu szkoły. Ciekawe czy rozpoznacie jakie powiedzenia i przysłowia polskie zostały zilustrowane przez trzecioklasistów ?

• Misiowy projekt w klasie 3 a

• Do klasy 3 a zawitał Miś Kacperek, który podróżuje po całej Polsce. Dowiedzieliśmy się, w jakich miejscowościach już gościł, a potem dodalismy do pamiętnika podróżnika informacje o Krakowie. Wkrótce Kacperek ruszy w dalszą drogę...

• Dwa konkursy - dwa wyróżnienia

• Z ogromną radością informujemy, ze uczennica kl. 1a Magdalena Hanula wraz z rodzeństwem otrzymała wyróżnienie w konkursie Nowohuckiego Centrum Kultury pt. "Teatrzyk w Twoim domu".  Natomiast w konkursie, który dotyczył bohatera literackiego w czasie pandemii. Madzia wraz z młodszą siostrą Ewą wybrały słonia Elmera - każde zwierzę (i słońce) ma maseczkę i dba o czystość ;). Dziewczynki zdobyły wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Dzisiaj, 09. 02. 2021 obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jednak o bezpieczeństwo w sieci nie dbamy tylko od święta, ale każdego dnia. Dlatego zapraszamy do udziału w konkutrsie, w którym uczniowie mogą pochwalić sie swoją wiedzą na temat pożyteczności tego narzędzia oraz jak unikać zagrożeń.