• BLOG ŚWIETLICY

• Cykl tematyczny "Mam w sobie wartość"

• 20.11.2020 13:06

• "Przyjaźń, czyli o długich rozmowach za pomocą latarek i kredek..."

W tym tygodniu głównym tematem naszych zajęć była PRZYJAŹŃ.

Inspiracją do rozmowy o tym czym jest i jak każdy z nas postrzega przyjaźń było opowiadanie Lilianny Fabisińskiej pt."Przyjaźń, czyli o długich rozmowach za pomocą latarek i kredek..".

Pod tym tajemniczym tytułem kryje się magiczna, ale jednocześnie bardzo bliska młodemu czytelnikowi, opowieść o pierwszych przyjaźniach zawieranych przez dzieci, na początku swej szkolnej drogi.

Plastyczną interpretacją bajki o przyjaźni było stworzenie przez pierwszoklasistów na zajęciach plastycznych "Drzewa przyjaźni".

Symbol wielokolorowego drzewa nawiązuje do wielu odcieni przyjaźni oraz różnorodności każdego z nas.

Każdy z nas jest przecież inny, jak różne są barwy drzewa, jednocześnie mimo różnic, potrafimy stworzyć z drugim człowiekiem prawdziwą i silną relację, jaką jest przyjaźń.