• PROJEKTY/ PROGRAMY 2022/2023

• English Special Days

• 09.06.2023 20:49
      • Projekt ogólnopolski „English Special Days”.

W roku szkolnym 2021/2022 realizowałam z klasą 2b projekt ogólnopolski "English Special Days".Miał on na celu pobudzanie zainteresowań dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzenie na zajęciach scenariuszy zajęć „dni nietypowych”, ale także poszerzanie słownictwa czynnego u dzieci oraz pogłębianie wiedzy dzieci o otaczającym świecie poprzez prezentowanie dnia nietypowego.

Apple Day- Uczniowie poznali etapy wzrostu jabłka: ,,Life cycle of an apple” z użyciem flashcards. W prezentacji ,,All about apples” znaleźli odpowiedzi m.in. na pytanie: ,,What’s inside an apple?”. Kolejno rozcinali jabłka i nazywali ich elementy. Utrwalali również cyfry, liczebniki porządkowe i kolory. Podczas nauki przyimków miejsca formowali z plasteliny własne robaczki, które wiły się in/on/under/between apples & leaves.

Winter Day - Uczniowie utrwalili słownictwo dotyczące zimy, powtarzali rymowankę ,,Five little snowman”, grali w ,,winter bingo” z użyciem żetonów. Rysowali zimowy obraz w oparciu o instrukcję słowną wypowiadaną w języku angielskim. Projektowali również własne bałwanki, które kolejno prezentowali przed grupą. Nazywali poszczególne elementy budowy bałwana, jego ubiór. Wykorzystywali poznane słownictwo (ubrania, kolory, części ciała) i czasowniki ,,to be” i ,,have got” w odpowiedniej formie. Dzięki prezentacji ,,Winter sports” poznali zwroty związane ze sportami zimowymi.

Pancake Day Dzieci miały okazję poznać święto obchodzone w Wielkiej Brytanii, które jest odpowiednikiem naszego Tłustego Czwartku. Z tej okazji organizowałam gry i zabawy utrwalające słownictwo związane z nazwami produktów spożywczych w zabawie „Spadochron”, wykonywaliśmy Paper pancake, oraz ćwiczyliśmy konstrukcje „do you like?”.

Spring Day Dzieci utrwaliły słownictwo dotyczące wiosny, uczyły się nazw wiosennych kwiatów w języku angielskim, wysłuchały książki "Spring Is Here" Will Hillenbrand. Następnie śpiewaliśmy piosenkę „Three Ladybugs” Maple Leaf Learning „Incy wincy spider” oraz bawiliśmy się w grę językową "What's missing?" . Bawiliśmy się w zabawę paluszkową pt. „I'm bringing home a baby bumblebee".

Popcorn Day Dzieci wysłuchały książki  pt. “The popcorn shop" Alice Low, która stała się inspiracją do rozmowy na temat Dnia Popkornu, bawiły się w zabawę kołową „Energizers! - Popcorn's in the Popper”, która bardzo spodobała się dzieciom. Następnie śpiewaliśmy piosenkę Popcorn - Beat & Body Percussion, która okazała się fajnym pomysłem na rozluźnienie, a  wydawane przy tym polecenia utrwalały określone słownictwo. Następnie wykonaliśmy prace plastyczną „Bez” z wykorzystaniem popcornu. Na zakończenie jedliśmy pyszny popcorn.

Pizza Day - Dzieci poznały nazwy składników używanych do przygotowania pizzy, etapy tworzenia pizzy, oraz związane z nimi zwroty typu ,,roll the doth”, ,,put it in the oven” ,,cut eight pieces” etc. Tworzyły ,,The best pizza ever” z użyciem prezentacji w programie genial.ly. Wreszcie dzieci w klasie jadły pizze, która upiekli dla nich rodzice.