• BIBLIOTEKA

• Spotkanie z pisarką

• 10.11.2019 22:01

•
        25 października, podczas Targów Książki w Krakowie, uczniowie klasy 3a i 3c uczestniczyli w spotkaniu z estońską pisarką, autorką książki „Sekrety kociej piekarni” panią Heleną Laks.
        Na spotkanie dzieci zostały zaproszone przez Wydawnictwo Ezop.

Pani Helena Laks opowiadała o kulisach powstania książki „Sekrety kociej piekarni”.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały pytania, niektóre były bardzo zabawne.

Po zakończeniu spotkania przyszedł czas na rozdanie autografów. Autorka podpisywała książki lub pamiątkowe pocztówki, przygotowane specjalnie na tę okazję przez Wydawnictwo Ezop.

Książkę „Sekretna kocia piekarnia” można już wypożyczyć w szkolnej bibliotece.

Pewnego razu Wilbur i Pchełka, dwa wyjątkowe koty, odkrywają tajemny tunel, który prowadzi do mrocznego pomieszczenia. Wilbur wpada na pomysł, by w tej kryjówce urządzić… piekarnię! Wkrótce ich wypieki – drożdżówki z grochem, pączki z ziemniakiem, keks z kocimiętką i pomidorem stają się słynne w całym Tallinnie. Sława kociej piekarni dociera do Aksela, starego kocura, który postanawia bezpardonowo rozprawić się z konkurencją… Zabawna, pełna kocich czarów opowieść o spełnianiu marzeń, odwadze i przedsiębiorczości.