• BIBLIOTEKA

• Książki dla dzieci, które kochają konie

• 17.04.2021 22:05
      • Zapraszam dzieci, które są miłośnikami koników i jeździectwa, do zapoznania się
        z serią książek o kucyku Sigge. Autorka serii, Lin Hallberg, mieszka w małym szwedzkim gospodarstwie, gdzie hoduje kuce szetlandzkie. Zanim zaczęła pisać książki, pracowała jako instruktorka jazdy konnej i trzeba przyznać, że jej miłość do koni naprawdę czuje się w jej książkach!

Tom pierwszy serii pt. „Wszyscy kochają Sigge” rozpoczyna się na początku roku szkolnego. Główna bohaterka Elina razem z koleżankami ze szkoły zaczyna także naukę jazdy konnej w szkółce jeździeckiej „PSIKUS”. Pod okiem instruktorki Ingeli dziewczynki poznają tajniki jeździectwa. Wszystkie konie są urocze, ale serce Eliny podbija Sigge. Elina chce jeździć tylko na nim! Nie wszystkim koleżankom to się podoba. Jednak kiedy Sigge rani kopyto i trafia do szpitala, dziewczynki wspólnie zrobią wszystko, aby pomóc mu dojść do zdrowia.

A jak potoczą się dalsze losy Eliny i kucyka Sigge? O tym dowiecie się czytając kolejne tomy serii, które znajdziecie w szkolnej bibliotece:

„Czwartki z Sigge”
        „Dalej, Sigge!”
        „ Prima aprilis, Sigge”
        „Lato z Sigge”
        „Płyń spokojnie, Sigge”
        „Przygoda z Sigge”
        „Tu straszy, Sigge!”

Warto dodać, iż autorka serii  świetnie wprowadziła jeździecki żargon do książki.  Elina wraz z przyjaciółmi ze szkółki uczy się robić wolty, pokonywać cavaletti,
        a nawet skakać przez przeszkody. W sposób profesjonalny opisała także lekcje nauki jeździectwa.
        Seria książek o Sigge jest idealna dla dzieci, które zaczęły już samodzielne czytanie. Tekst jest krótki, litery dość duże, a czarno – białe ilustracje nie rozpraszają wzroku.

A na koniec ciekawostka.
        W liście do czytelników, który znajduje się na końcu pierwszej części autorka wyznaje, że  kucyk Sigge istnieje naprawdę i jest tak samo piękny i miły jak ten przedstawiony w książce.
        A w innych tomach znajdziecie również prawdziwe zdjęcia kucyka!