• BIBLIOTEKA

• Nowe książki w bibliotece!

• 03.11.2019 19:00

• Dobra wiadomość dla czytelników, którzy z niecierpliwością czekali na kolejne części swoich ulubionych serii.
        W bibliotece już możecie wypożyczyć:

Przed kościołem w Valleby prowadzone są prace wykopaliskowe. Archeolodzy muszą zbadać teren przed położeniem nowych rur. Niektórzy mieszkańcy miasteczka są przeciwni wykopaliskom, a inni nadmiernie się nimi interesują. W nocy ktoś nielegalnie odwiedza wykop, zostawiając liczne ślady. Kto i w jakim celu to zrobił, zwłaszcza że raczej nic nie zginęło? I co mają z tym wspólnego nowe kalosze pastora? Lasse i Maja muszą rozwikłać kolejną zagadkę!

Silny sztorm wyrzucił na plażę w Elvestad mnóstwo śmieci i innych przedmiotów. Mali detektywi, Tiril i Oliver, znajdują wśród nich coś, co naprowadza ich na trop ekologicznego skandalu. Okazuje się także, że na dnie morza prawdopodobnie leży wrak statku pełen złotych monet... To nowa sprawa dla Biura Detektywistycznego nr 2 – tym razem tajemnica kryje się pod wodą!

Bohaterowie przenoszą się do świata dinozaurów. Tylko tam mogą zdobyć lek, który uratuje chorego przyjaciela. Walczą z drapieżnymi jaszczurami i olbrzymim krokodylem. Ich pojazd zostaje zniszczony i dzieci muszą same odnaleźć drogę do swojego czasu. Ściga ich potężny T-rex. Magiczny przedmiot sprawia, że tyranozaur zmienia się w istotę jeszcze groźniejszą...